LIDER PAO U SURDULICI: Istorijska pobeda Radnika, prvi poraz Borca

Superliga Srbije

Radnik je do istorijskog trijumfa došao golom iz penala u 64. minutu. Jedanaesterac je izveo Slaviša Stojanović

BEOGRAD - Fudbaleri Radnika iz Surdulice zabeležili su danas svoju prvu pobedu u najvišem rangu takmičenja, pošto su na svom terenu savladali Borac iz Čačka sa 1:0 u četvrtom kolu Super lige.

Radnik je do istorijskog trijumfa došao golom iz penala u 64. minutu. Jedanaesterac je izveo Slaviša Stojanović, a prekršaj je dosuđen nakon što je Stefan Živković igrao rukom u svom šesnaestercu.

Čačani su meč završili sa 10 igrača, pošto je Dušan Jovančić u 79. minutu dobio crveni karton zbog protesta.

Radnik posle četiri kola ima pet bodova, pošto osim pobede ima i dva remija. Borac je do ovog kola bio lider na tabeli, pošto je imao sve pobede iz prva tri kola.

U drugoj popodnevnoj utakmici, Javor je na svom terenu sigurno pobedio Rad sa 3:0. Tim iz Ivanjice slavio je golovima Nikole Maraša u 39, Marka Docića u 48. minutu i Jovana Đokića u nadokndi meča. Ovo je Javoru bila treća pobeda, uz jedan poraz. Rad posle četiri kola ima jedan trijumf, jedan remi i dva poraza.

Kasnije danas igraju se još tri meča četvrtog kola Super lige. U prvoj utakmici, Novi Pazar je u petak u gostima pobedio Jagodinu 2:1.