(VIDEO) IBANJEZ SRUŠIO ČUKU: Crvena zvezda iz penala do nove pobede posle preokreta

Dva gola i asistencija Argentinca

Crveno-beli zabeležili treću prvenstvenu pobedu, a sve tri su ostvarili iako su gubili na poluvremenu
1 / 2 Foto: Tanjug

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici četvrtog superligaškog kola 3:1 (0:1).

Gosti su poveli preko Slavoljuba Srnića u 19. minutu. Kako je i obećao, bivši igrač Zvezde nije se radovao golu datom "svom" klubu.

Međutim, tim Miodraga Božovića je u drugom poluvremenu napravio preokret, a kreirao ga je Luis Ibanjez. Argentinac je izjednačio sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 57. minutu, onda je realizovao penal u 82. minutu dosuđen posle prekršaja Ranđelovića nad Vijeirom, a na kraju je u 88. minutu asistirao Aleksandru Kataiju za konačnih 3:1.

Dakle, Crvena zvezda je zabeležila treću prvenstvenu pobedu. Sve tri ostvarila je iako je gubila u prvom poluvremenu. Prethodno je na taj način savladala OFK Beograd i Voždovac. Crveno-beli su jedini neporaženi superligaš. Imaju 11 bodova. Čukarički je ostao na sedam bodova.

"Nije bilo lako. Vreme je bilo teško za igru. Teško smo se kretali u prvom poluvremenu. Imali smo prvi šansu, ali je nismo iskoristili. Čuka je prva dala gol, imala šansu i za drugi. Imali smo i sreće, jer je ostalo 0:1. Zaigrali smo mnogo bolje u drugom poluvremenu", rekao je trener Zvezde Miodrag Božović za TV "Arenu sport".

Njegov kolega iz Čukaričkog Vladan Milojević nije bio zadovoljan.

"Ne verujem da je temperatura uticala da odigramo ovako. Ne bih znao da vam kažem razlog pada u drugom poluvremenu. Znali smo da ne smemo da pravimo faulove u zoni šuta. Posle penala u 82. minutu bilo je teško vratiti se. Trebalo je da rešimo meč u prvom poluvremenu", ocenio je Milojević.

SASTAVI

Trener Crvene zvezde Miodrag Božović pružio je priliku poslednjem pojačanju Srđanu Plavšiću da debituje. Aleksandar Katai je ostao na klupi što se moglo i očekivati posle ironične izjave Božovića da tom igraču smeta vrućina. Džošue Parkera nema ni na klupi, a karijeru bi trebalo da nastavi u škotskom Aberdinu, kao pozajmljen igrač.

CRVENA ZVEZDA: Rajković - Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez - Kovačević (od 81. Ristić), Grujić - Vered (od 51. Katai), Stojanović (od 64. Jović), Plavšić - Vijeira.

ČUKARIČKI: Stevanović - Ranđelović, Pjasentin, Ostojić - Regan (od 64. Janković), D. Srnić - S. Srnić (od 80. Jovanović), Matić, Mandić - Pavlović (od 73. Bojić).

88. minut - 3:1 - Katai! Sjajno je asistirao Ibanjez, Katai je pobegao odbrani Čukariškog i dotukao rivala.

83. minut - 2:1! Opet Ibanjez! Sada iz penala.

82. minut - PENAL - Vijeira je izmešao odbranu Čukaričkog, a onda ga je srušio Ranđelović, pa je sudija Grujić pokazao na belu tačku.

81. minut - Poslednja izmena i kod domaćina: Ristić umesto Kovačevića.

80. minut - Slavoljub Srnić se povredio, pa je napustio igru, a umesto njega ušao je Jovanović

73. minut - Bojić je zamenio Pavlovića u Čukaričkom.

72. minut - I drugi Zvezdin zadnji vezni je dobio žuti karton - Grujić.

Pogledajte majstoriju Zvezdinog debitanta Plavšića.

70. minut - Crveno-beli su sve opasniji.

66. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU: Ponovo je Jović sjajno "spakovao" priliku saigračima, ovaj put Kataiju, koji je izašao sam pred golmana Stevanovića, obišao ga, ali otišao previše iskosa na levu stranu, pa je u padu šutirao pored gola.

65. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU. Plavšić do Jovića, Jović do Petkovića, koji je iz dobre pozicije šutirao neprecizno.

64. minut - Izmene u obe ekipe. Božović pojačava napad - Jović umesto Stojanovića. Milojević je izveo "požutelog" Regana, a uveo Jankovića.

63. minut - Kovačević je prvi igrač Zvezde u beležnici sudije Grujića.

62. minut - Zvezda sada, nošena pesmom sa tribina, sve agresivnija, želi da iskoristi "momentum".

60. minut - PREČKA! Zvezda je imala sedmi korner (Čukarički nijedan), izveo ga je Katai, a Savo Pavićević pogodio prečku.

Evo poruke Delija:

60. minut - "Požuteo" je i Regan zbog oštrog starta posle koga se napravila gužva na terenu, jer su domaći igrači tražili od sudije Grujića da mu pokaže crveni.

57. minut - 1:1 - Ibanjez! Argentinac je sjajno izveo slobodan udarac sa 18 metara za svoj prvenac u Zvezdinom dresu.

51. minut - Prva izmena u Zvezdi, Katai je zamenio Vereda.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - Crvena zvezda ima veći posed lopte, ali njeni napadi su jalovi. Gosti su znatno konkretniji, njihove kontre predstavljaju konstantnu opasnost po gol domaćih.

45+1. minut - Dim od bakljade sa Severa prekrio je veći deo terena. Delije i dalje pevaju istu pesmu, traže gol.

45. minut - Ibanjez je pokušao iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila "živi zid" i otišla zamalo pored gola.

42. minut - Još jedan pokušaj Matića iz šesnaesterca. Pogodio je spoljnji deo mreže.

37. minut - Podrška crveno-belima sa Severa ne prestaje: "Napred Zvezdo daj gol", iz petnih žila pevaju Delije.

34. minut - Gužva kod klupe Čukaričkog. Sudija Danilo Grujić je isključio nekog od članova stručnog štaba gostiju.

33. minut - Nova prilika za Čukarički. Ponovo veoma jednostavna akcija, Slavoljub Srnić je sa boka proigrao Matića, koji je šutirao sa oko 15 metara potpuno neometan, ali lopta je završila preko gola.

29. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Ostojić iz Čukaričkog zbog grube igre.

Ovu poruku su istakli navijači Zvezde: "Svima onima koji tvrde da Delije uzimaju pare od kluba, želimo iste tolike mesečne prihode. Iskrena ljubav nema cenu, to razume samo onaj ko zna da voli!"27. minut - Igra se u visokom ritmu. Obe ekipe imale su po jednu šansu. Gosti su svoju iskoristili, domaći ne.

19. minut - 0:1 - Slavoljub Srnić! Kontra Čukaričkog završena je tako što je Staniša Mandić sjajno centrirao, a Slavoljub Srnić, nekadašnji igrač Zvezde, iz neposredne blizine pogodio mrežu. Akciju je započeo drugi Srnić, Dragoljub. Kao što je i obećao, Slavoljub se nije radovao golu datom bivšem klubu.

9. minut - Prvo uzbuđenje... ŠANSA ZA ZVEZDU. Plavšić je povukao napad, nastavio ga je Stojanović i sjajno uposlio Vereda, koji se ubacio u gostujući kazneni prostor po desnoj strani. Međutim, iako usamljen, loše je primio loptu i prilika je otišla u nepovrat.

Na tribinama je oko 10.000 gledalaca.

1. minut - Utakmica je počela!

18:57 - Glavni sudija je Danilo Grujić.

18:55 - Evo rezultata do sada završenih utakmica 5. kola Superlige: OFK Beograd - Radnik 3:0 (Jovanović 8, Liščević 52, Subašić 74), Rad - Mladost 4:2 (Mihajlović 49. penal, 86, Arsenijević 52, Živanović 58. autogol - Gavrić 6, Jovanović 18), Spartak - Jagodina 0:0.

18:48 - Čukarički je u poslednjih nekoliko dana ostao bez dvojice važnih igrača: Rajko Brežančić je otišao u AZ Alkmar, a Nikola Stojiljković u Bragu.

18:44 - Strateg Čukaričkog Vladan Milojević ovako je najavio gostovanje na stadionu "Rajko Mitić":"Igramo protiv kandidata za titulu. Svi dobro znaju ko je Crvena zvezda. U poslednje vreme su u nekim svojim problemima, ali je činjenica da imaju kvalitetne igrače, dobre pojedince, a stigla su i adekvatna strana pojačanja. Pobedili su u prošlom kolu i sigurno da kroz utakmice dižu formu. Za nas je svaki meč bitan i sa takvom filozofijom igramo već neko vreme. Posebno me raduje, verovatno kao i moje igrače, što će biti prelep ambijent jer se očekuje oko 20.000 ljudi. Prošle sezone smo ostvarili pozitivan skor protiv njih i to će sigurno biti dodatni motiv za Zvezdu. Vidim i po izjavama nekih njihovih igrača da smo im dužnici zbog prošle sezone. Gledamo u svoje dvorište i iskreno verujemo da možemo do pozitivnog rezultata. Neka pobedi bolji.

18:38 - Trener Zvezde Miodrag Božović uoči meča je rekao:"Mislim da za protivnika imamo jednu od najboljih ekipa u ligi, neće nam biti lako, ali se nadamo da ćemo pred svojom fenomenalnom publikom uspeti da pobedimo. Oni su ekipa koja igra dobro na Marakani, osvojili su Kup, igrali nerešeno sa nama. Nezasluženo su ispali od Gabale u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali ja se nadam da ćemo uspeti da pobedimo".

18:30 - Pogledajte kako su Delije pozvale sve navijače Zvezde da se u što većem broju okupe na tribinama na meču sa Čukaričkim.