BLOG UŽIVO: Zimonjić i Matkovski u finalu dublova u Sinsinatiju

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:11 - Lacio bolji od Bolonje, debitovao Milinković SavićFudbaleri Lacija pobedili su večeras u Rimu Bolonju sa 2:1 u prvom kolu Serije A, u pobedničkom timu debitovao je i mladi reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić. Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Strelci za Lacio bili su Antonio Mirante u 17. i Rikardo Kišna u 23. minutu, dok je pogodak za Bolonju postigao Mateo Mankosu. U 62. minutu u igru je ušao i Milinković Savić, koji je zamenio Senada Lulića. Mladi reprezentativac ovog leta je došao u Lacio iz Genka. 22:45 - Atletiko pobedom počeo sezonuFudbaleri Atletiko Madrida pobedom su počeli sezonu u španskoj Primeri, pošto su večeras na svom terenu pobedili povratnika u prvu ligu Las Palmas sa 1:0. Pobednički gol postigao je Antoan Grizman iz slobodnog udarca u 16. minutu. Atletiko je propustio još dve dobre šanse, a Las Palmas je u 58. minutu pogodio prečku. U prve tri utakmice prvog kola Primere postignuta su samo dva gola. Espanjol je pobedio Hetafe sa 1:0, dok su Deportivo i Real Sosijedad odigrali 0:0. 22:15 - Blater: Jedan kontinent ne sme da dominira FIFAOdlazeći predsednik Svetske fudbalske federacije Sep Blater rekao je da jedan kontinent ne sme da bude dominantan u toj organizaciji. Blater je rekao da je u prošlosti jedna kontinentalna federacija pokušala da uspostavi dominaciju u odnosu na druge, koristeći predložene reforme da preuzme vodeću ulogu. "To se dešavalo proteklih godina, preuzimanje vlasti jedne konfederacije u odnosu na druge. Ali, to ne sme da bude sistem po kojem FIFA treba da funkcioniše", rekao je Blater i dodao: "To je bio pokret da se preotme mesto predsednika".21:57 - Murinjo se rugao De Brujnu: Svaki dan je plakaoTrener Čelsija Žoze Murinjo rekao je da je odluka kluba da proda Kevina De Brujna bila ispravna, pošto je taj vezni fudbaler, kako je rekao, "svaki dan plakao kako želi da ide". Čelsi je prošle godine prodao De Brujna Volfsburgu za navodnu sumu od 17 miliona funti, nakon što taj 24-godišnji igrač nije uspeo da se nametne u prvom timu "plavaca". Nakon sezone u Nemačkoj, međutim, cena ovog Belgijanca je skočila, tako da ga je Mančester siti ove nedelje platio 50,4 miliona funti. Čelsi se našao na udaru kritika zato što je igrača prodao prerano, ali Murinjo nema uopšte sumnje da je odluka ispravna, što je i rekao na današnjoj konferenciji za novinare u Londonu. "De Brujn je igrač koji vam svaki dan kuca na vrata i plače kako želi da ide, tako da morate da odlučite brzo. Čelsiju je dobro išlo u to vreme i da je tada ostao, ne bi bio srećan ni motivisan i prodali bismo ga posle godinu dana za 50 odsto manje nego za šta smo ga prodali. To je u tom trenutku bio jako dobar posao", rekao je Murinjo.21:37 - Utakmica u Zenici prekinuta zbog sukoba navijača i policijeDerbi meč 5. kola prvenstva Bosne i Hercegovine u fudbalu između Čelika i Sarajeva u Zenici bio je prekinut na 20 minuta zbog sukoba gostujućih navijača sa policijom. Kako prenosi sajt Kliks.ba, do incidenta je došlo kada su navijači Sarajeva počeli da koriste pirotehnička sredstva i bacaju topovske udare na severnoj tribini. Prekid je usledio početkom drugog poluvremena, a utakmica je nastavljena nakon intervencije policije tokom koje je oko 50 navijača izbačeno sa stadiona. Za to vreme igrači su bili u svlačionicama.Utakmica je na kraju završena bez pobednika - 1:1.

21:14 - Šta je sa Špancima?!U prve četiri utakmice nove sezone španske Primere postignuti su samo dva gola! U petak su mreže mirovale na premijeri na meču između Malage i Sevilje, baš kao i u današnjem duelu Deportiva iz La Korunje i Real Sosijedada. Prvi gol u ovoj sezoni postigao je igrač Espanjola, Sevilja, već u trećem minutu utakmice sa Hetafeom. Ujedno, tim pogotkom je sastav iz Barselone zabeležio minimalnu pobedu. Gosti su od 82. minuta igrali bez isključenog Verginija. Atletiko je na svom terenu golom Grizmana savladao Las Palmas.

20:56 - Preokret posle drame, Hamburg pobedio "švabe"U poslednjoj subotnjoj utakmici drugog kola Bundeslige Hamburg je posle mnogo uzbuđenja savladao Štutgart 3:2 (1:2). Gosti su poveli preko Ginčeka u 23. minutu, izjednačio je Iličević u 34, a da "švabe" ipak odu na odmor sa prednošću pobrinuo se ponovo Ginček svojim drugim golom, koji je dao u 42. minutu. Preokret i prve bodove Hamburgeru u finišu utakmice su doneli Lasoga (82. minut) i Đuru (89). Za domaćina nije igrao Gojko Kačar, dok je za Filip Kostić za Štutgart, kome je ovo drugi poraz u prvenstvu, odigrao 76 minuta.

20:33 - Zimonjić i Matkovski u finalu dublova u SinsinatijuSrpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski plasirali su se u finale masters turniru u Sinsinatiju u konkurenciji dublova, pošto su večeras savladali hrvatsko-brazilsku kombinaciju Ivan Dodig/Marselo Melo sa 6:4, 6:4. Njihovi protivnici u borbi za titulu biće pobednici meča Maks Mirnji (Belorusija)/Felisijano Lopez (Španija) - Danijel Nestor (Kanada)/Eduardo Rože Vaselan (Francuska). Masters u Sinsinatiju igra se za ukupan nagradni fond od 4,45 miliona dolara.

20:21 - Rodžers hvali sudije, uprkos priznanju lige da je bio ofsajdTrener fudbalera Liverpula Brendan Rodžers pohvalio je danas sudije koje su priznale sporni pobedonosni gol Kristijana Bentekea u meču protiv Bornmuta, dan pošto je Premijer liga uputila dopis svim klubovima objašnjavajući da taj gol nije bio regularan i da nije trebalo da bude priznat.Benteke je prošlog ponedeljka postigao gol iz situacije koja se do prošle sezone u Premijer ligi nije priznavala kao ofsajd, ali je ovog leta pravilo promenjeno, tako da gol nije trebalo da bude priznat. To je i uprava lige objavila u petak i poslala svim klubovima i sudijama. Rodžers je, međutim, pohvalio sudiju Krejga Posona i njegovog pomoćnika Harija Lenarda i ocenio je da je njihova odluka da priznaju gol "odlična". "Nije uopšte pomenuto da je Krisitjan trčao. Savršeno je tempirao trk, a njegove fizičke mogućnosti su mu omogućile da dođe do lopte i prvoklasno završi akciju. Ni u jednom trenutku nije bio u ofsajdu", rekao je Rodžers. U ofsajdu je, međutim, bio Filip Kutinjo, a pravilo nalaže da je igra trebalo da se zaustavi iako taj igrač nije dodirnuo loptu, jer samo njegovo pozicioniranje utiče na odbranu. "Upućen je centaršut i igrači su krenuli ka lopti. Mislim da je linijski sudija doneo odličnu odluku. Nije bilo šanse da Kutinjo dođe do lopte. Golman se malo pomerio, ali ne mislim da je taj pokret uticao na njega", rekao je Rodžers. Već od ponedeljka su mediji pisali o tom ofsajdu, ali je trener Liverpula ponovio da su sudije bile odlične. "Razumem nerviranje oko pravila i njegovog menjanja, ali mislim da su sudije bile dobre tokom cele utakmice. Ako uzmete u obzir šta sve treba da procene u deliću sekunde, shvatate da je to jako teško", rekao je Rodžers. Liverpul u ponedeljak igra derbi protiv Arsenala u trećem kolu Premijer lige.

20:00 - Saigrači hvale MitrovićaSrpski fudbaler Aleksandar Mitrović debitovao je u startnoj postavi Njukasla, a na sajtu engleskog kluba hvale njegovu igru nazivajući je "briljantnom". "Mitro je pravi karakter, što je uvek dobro imati u timu. On je ’sidraš’ – daš mu loptu i on će je zadržati. Uvek je pretnja, videlo se da odbrambeni igrači nisu previše voljni da ulaze u duele sa njime", rekao je igrač Njukasla Džek Kolbek i dodao: "On je centarfor stare škole koji se ne boji da poturi nogu ili glavu, a i ne beži od toga da iziritira rivala. To je ono što nam je potrebno, biće veoma dobar igrač za nas".19:41 - Mihajlović: Cilj je da budemo u top triTrener Milana Siniša Mihajlović rekao je da očekuje da će njegova ekipa završiti među tri najbolje u Seriji A, ali da ne bi unapred prihvatio treću poziciju. Nova sezona šampionata Italije počinje ovog vikenda, a rosoneri će na gostovanje Fiorentini u nedelju u 21 čas. "Naša dužnost je da pobedimo. Arigo Saki me je pozvao da mi poželi sreću i rekao da je i on počeo u Firenci, čak je i izgubio meč“, rekao je Mihajlović", rekao je Mihajlović i nastavio: "Naš prvi protivnik je jak tim i možda je i bolje što je tako, jer odmah možemo da vidimo gde smo. Veoma poštujem Fiorentinu, ali svojoj ekipi sam rekao da neki timovi sanjaju da pobede, a za drugima je to dužnost. Uvek ćemo biti u drugoj grupi. Naš cilj je da završimo u top tri ekipe. Da li bih već sada prihvatio da budemo treći? Ne, pred nama je cela sezona".19:22 - Nadal: Teška, ali ne užasna sezonaŠpanski teniser Rafael Nadal rekao je da prihvata sve poraze koje je doživeo ove godine, ali da ova sezona nije toliko loša kao što mnogi misle. Nadal od početka ove sezone ne igra ni približno kao u najboljim danima, pa je u jednom trenutku pao na deseto mesto, a poslednji poraz doživeo je u trećem kolu Mastersa u Sinsinatiju od sunarodnika Felisijana Lopesa. "Prihvatam poraze i nastavljam dalje. Pokušaću da odem u Njujork, da imam dobru energiju i odigram dobro. Shvatam da mogu da izgubim, ali ja sebe nikada nisam gledao kao veliku zvezdu. Cenim sve što mi se dešava, ali je istina da imam tešku godinu, ne baš užasnu", naglasio je Nadal.

19:04 - Metalac ubedljiv u Subotici, Mladost slavila na KaraburmiFudbaleri Metalca pobedili su danas u Subotici domaći Spartak sa 3:0 (2:0) u utakmici 7. kola Superlige Srbije. Ekipa iz Gornjeg Milanovca do ubedljivog trijumfa došla je golovima Merdovića u 33, Stanojevića u 45. i Sedlara u 47. minutu. Metalac je sa ova tri boda uhvatio priključak sa timovima iz sredine tabele, dok je Spartak pretrpeo treći poraz u šampionatu. U ostalim utakmicama Mladost iz Lučana je minimalnim rezultatom na Karaburmi savladao OFK Beograd, dok na susretu između Rada i Jagodine nije bilo golova. Rezultati i strelci 7. kola Superlige: Spartak - Metalac 0:3 (Merdović 33, Stanojević 45, Sedlar 47) OFK Beograd - Mladost Lučani 0:1 (Rogač 8. auto gol) Rad - Jagodina 0:0 Borac Čačak - Partizan (19) Nedelja: Crvena zvezda - Javor Ivanjica (19) Voždovac - Čukarički (19) Vojvodina - Novi Pazar (19) Odigrano u petak: Radnički Niš - Radnik Surdulica 1:1 (1:1) Tabela: Javor 15 bodova, Crvena zvezda 14, Radnički Niš 12, Borac i Vojvodina po 10, Partizan i Novi Pazar po 9...

18:30 - Real bez Benzeme i KoentraoaKarim Benzema i Fabio Koentrao trenirali su odvojeno od takmičarskog pogona Real Madrida tokom poslednjeg treninga pred start sezone i neće putovati u Hihon gde će "kraljevski" klub u nedelju igrati sa Sportingom.Ovu odluku Rafe Beniteza svako je shvatio na svoj način. Španski listovi, ne pominjući uopšte mogućnost odlaska Benzeme u Arsenal, navode da su ovo "očekivane" odluke trenera Beniteza i da u njima nema ničeg "čudnog", iako se radi o igračima koji su na listi želja Arsenala, odnosno Intera.

18:08 - Istorijska pobeda Bornmuta u Premijer ligiFudbaleri Bornmuta zabeležili su danas protiv Vest Hema svoju prvu pobedu u istoriji u Premijer ligi. Bornmut je kao gost savladao Vest Hem sa 4:3, u trećem kolu engleskog prvenstva. Het-trik je postigao Kalum Vilson, dok je jedan gol dao Mark Pag. Strelci za domaćina bili su Mark Nobl, Čejk Kujate i Modibo Maiga. Bormut posle tri utakmice ima tri boda, koliko i Vest Hem. Ekipa Totenhema je i dalje bez pobede u novoj premijerligaškoj sezoni, pošto je u gostima igrala 1:1 sa Lesterom. Totenhem je poveo preko Delea Alija u 81, ali je Rijad Mahrez samo minut kasnije izjednačio i doneo bod svojoj ekipi. Totenhem ima dva boda, dok je Lester sa sedam ostao na čelu tabele Premijer lige. Kristal Palas je kod kuće savladao Aston Vilu sa 2:1, dok je Norič je na svom terenu igrao 1:1 sa Stoukom, a istim rezultatom završena je i utakmica između Sanderlenda i Svonsija.Rezultati i strelci 3. kola Premijer lige: Kristal Palas - Aston Vila 2:1 (Dan 71, Sako 87 - Suare 77. auto gol) Lester - Totenhem 1:1 (Marez 82 - Ali 81) Norič - Stouk 1:1 (Martin 28 - Dijuf 11) Sanderlend - Svonsi 1:1 (Defo 62 - Gomis 45+2) Vest Hem - Bornmut 3:4 (Noble 48. pen, Kujate 53, Maiga 83 - Vilson 11, 28, 79. pen, Pug 66) Mančester Junajted - Njukasl 0:0 Nedelja: Vest Bromvič Albion - Čelsi (14.30) Everton - Mančester Siti (17) Votford - Sautempton (17) Ponedeljak: Arsenal - Liverpul (21) Tabela: Lester i Mančester Junajted po sedam bodova, Mančester Siti 6, Kristal Palas 6, Liverpul 6, Svonsi 5, Everton i Noric po 4, Vest Hem 3, itd.

17:44 - Đordi Alba spreman za početak PrimereFudbaler Barselone Đordi Alba oporavio se od povrede i konkurisaće za tim na sutrašnjoj utakmici sa Atletik Bilbaom u prvom kolu Primere. Alba će biti jedino rešenje na mestu levog beka, pošto je Žeremi Matje suspendovan, dok je Adrijano povređen. Ipak, trener Luis Enrike je rekao da nije siguran da li će rerezentatativac Španije izdržati celu utakmicu. On nije trenirao 17 dana zbog povrede desne noge. Branilac titule u Španiji je takođe saopštio da Nejmar još nije spreman da igra jer se nedovoljno oporavio posle zaušaka. Barselona se sa Bilbaom sastala u Super kupu Španije, u kojem je poražena 5:1 ukupnim rezultatom. Utakmica prvog kola Primere te dve ekipe igraće se sutra od 18.30 u Bilbau.

17:21 - Radonjić za katedrom u KopruŠef stručnog štaba Crvene zvezde Dejan Radonjić ovog vikenda boravi u Sloveniji. Na poziv Košarkaške federacije ove zemlje Radonjić će u Kopru učestvovati na najprestižnijem trenerskom seminaru u Sloveniji, a uporedo sa „Klinikom“ koja je obavezna za sve slovenačke trenere u Kopru se održava i pripremni turnira za predstojeće Evropsko prvenstvo na kome učestvuju reprezentacije Slovenije, Italije, Ukrajine i Finske. Dejan Radonjić će održati dva predavanja, a preko 200 slovenačkih i trenera iz inostranstva će od šefa struke aktuelnog šampiona ABA lige i Srbije čuti predavanja na temu „Agresivna odbrana čovek na čoveka“ i „Napad i odbrana u pik-end-rolu“.

17:01 - Fiorentina zbog administrativnog problema bez SuaresaFudbaler Fiorentine Mario Suares još ne zna da li će debitovati za novi klub u prvom kolu Serije A sutra protiv Milana. "Imamo problem kada je reč o Suaresu. Ne znamo da li će moći da igra. Savez nam nije odgovorio", rekao je trener Fiorentine Paulo Sousa italijanskim medijima. Suares je u finalu španskog Kupa kralja dobio crveni karton prošle sezone nastupajući za Atletiko Madrid. Prema pravilima Fudbalskog saveza Italije (FIGC), Suares bi trebalo da pauzira narednu utakmicu za novi klub, ali FIFA nalaže da kazna važi samo za kup mečeve. Prema pisanju medija, Fiorentina će najverovatnije odličuti da odmori Suaresa, kako bi izbegla eventualne kazne.

16:39 - Van Gal zadovoljan, Meklaren razočaranTrener Mančester junajteda Luj Van Gal rekao je da je zadovoljan igrom svojih fudbalera u današnjem remiju sa Njukaslom u Premijer ligi. "Ovo je bila jedna od najboljih utakmica od kako sam trener Junajteda. Ali, izgubili smo dva boda i nisam zadovoljan rezultatom. Mislim da nam je nedostajalo sreće", rekao je Van Gal posle utakmice. Junajtedu je tako igrao nerešeno posle pobeda u prva dva kola engleskog prvenstva. Trener Njukasla Stiv Meklaren kazao je da je razočaran. "Znali smo da će prvih 20 minuta biti njihovi, ali smo verovali, a čak je trebalo i da postignemo pogodak. Igrali smo disciplinovano u odbrani, imali smo šanse, ali šta je - tu je", kazao je Meklaren. On, ipak, nije zadovoljan pozicijom na tabeli. Njukasl ima samo dva boda. "Daleko smo od mesta na kom želimo da budemo, ali nadam se da ćemo to poboljšati u narednom periodu.

16:19 - Titula za Britanca Faraha na 10.000 mBritanski atletičar Mo Farah odbranio je danas titulu na sampionatu sveta u Pekingu u trci na 10,.000 metara. Farah je ušao u cilj u vremenu 27:01,13 minuta, dok je srebro pripalo Kenijcu Džefriju Karmvororu rezultatom 27:01,76 minuta. Još jedan Kenijac, Pol Tanui, osvojio je bronzu u vremenu 27;02,33 minuta.

16:02 - Nemici Švanic zlato u bacanju kugleNemačka atletičarka Kristina Švanic osvojila je zlato u bacanju kugle na prvenstvu sveta kje je danas počelo u Pekingu. Švanic je trijumfovala hicem od 20,37 metara, dok je srebro pripalo Kineskinji Gong Lijao rezultatom 20,30 metara, Bronza je otišla u ruke Amerikanke Mišel Karter hicem od 19,76 metara.

15:35 - Hamiltonu deseti pol sezone Vozač Mercedesa Luis Hamilton osvojio je pol poziciju pred 11. trku ovogodišnjeg šampionata Formule 1, Veliku nagradu Belgije. Britanac je na stazi “Spa Frankoršamp” došao do desete najbolje startne pozicije ove sezone, u vremenu od 1:47.197 minuta.Aktuelnom šampionu će se u prvom redu na startu trke, u nedelju u 14 časova, pridružiti timski kolega Niko Rozberg, a treće mesto će zauzeti vozač Vilijamsa Valteri Botas.

14:57 - Terzić: Uprkos porazu, prikazana dobra igraSelektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić ocenio je danas da je uprkos poraza protiv Kine na startu Svetskog kupa zadovoljan prikazanom igrom. "Imali smo veliku šansu da pobedimo Kinu. Drugi set nam je bio skoro u džepu, jer je do tada sve bilo u našim rukama. Imali smo dobar napad, ali od sredine drugog seta devojke nisu bile opuštene, dok je Kina počela da igra mnogo bolje i hrabrije, što im je i donelo pobedu", ocenio je Terzić, ali je dodao da je uprkos porazu zadovoljan igrom. Kapiten Maja Ognjenović takođe smatra da je ispuštena pobeda protiv Kine. "Izuzetno smo razočarane, jer smo zaista imale veliku šansu da zabaležimo pobedu na startu takmičenja, Znale smo i pre meča da su Kineskinje jedan od favorita, tako da smo odlučno krenule i imale šansu u drugom setu. mislim da smo izgubile jer nam servis nije bio na visokom nivou kao na počektu meča.", rekla je Ognjenović. Ona je poručila da "nema vremena za tugu i razočaranje" jer reprezentaciju već sutra čeka meč protiv SAD. Srbija je danas izgubila od Kine sa 3:1 na startu Svetskog kupa, a sutra od 11,40 po srednjeevropskom vremenu igraće protiv selekcije SAD.

14:31 - Udovičić čestitako kajakašicama i kajakašima medaljeMinistar omladine i sporta Vanja Udovičić čestito je danas našim kajakašicama i kajakašima na osvojenim medaljama. "Čestitam našim sjajnim kajakašicama i kajakašima na osvojenim medaljama kojima su potvrdili da je prošlogodišnji uspeh bio samo početak sjajnih rezultata i nimalo slučajan. Takođe, čestitam celom stručnom štabu i Kajakaškom savezu Srbije koji su obavili sjajan posao i ovaj sport u Srbiji svojom marljivošću i trudom doveli do svetskog vrha", rekao je Udovičić. "Veliko mi je zadovoljstvo i čast što sam uz njih ovde i što sa ponosom mogu da konstatujem da se naš kajak nalazi u samom svetskom vrhu. Hvala vam na tome. Svaka čast šampioni!", navedeno je u čestitki ministra Udovičića. Srpske kajakašice Milica Starović i Dalma Ružičić Benedek osvojile su srebro na Svetskom prvenstvu u Milanu u disciplini K-500 i tako ispunile olimpijsku normu. Dve bronzane medalje osvojili su Marko Tomićević i Milenko Zorić u trci na 1.000 metara, kao i Nebojša Grujić i Marko Novaković na 200 metara.

14:12 - Nejmar se vrato treninzima, ali ne putuje u BilbaoZvezda Barselone Brazilac Nejmar vratio se treninzima posle dvonedeljne pauze zbog bolesti, ali neće putovati u Bilbao na meč prvog kola Primere protiv Atletika u nedelju. Dvadesettrogodišnji Nejmar preležao je zauške, ali trener Luis Enrike veruje da će on brzo ući u formu. Aktuelni evropski šampioni vraćaju se na "mesto noćne more", na stadion San Mames na kojem su pre samo nedelju dana pretrpeli senzacionalni poraz od 4:0 u prvoj utakmici Superkupa Sspanije, koji su na kraju izgubili posle remija na Kamp Nou - 1:1. Enrike će imati problema u postavci odbrane tima, jer mu je jedan od glavnih defanzivnih igrača Djerard Pike suspendovan na četiri meča, ukključujući predstojeći protiv Bilbaa, zbog toga što je dobio crveni karton u revnš meču Superkupa, kada je opsovao pomoćnog sudiju. Ipak, utešno je za Katalonce što se u ekipu vraća Djordi Alba, koji se oporavio od povrede butnog mišića.

13:49 - Benitez: Moramo da osvojimo sve, zbog navijačaTrener madridskog Reala Rafa Benitez ocenio je da njegov tim mora da osvoji sve titule ove sezone, ukoliko želi da navijači budu zadovoljni, prenosi agencija AFP. Benitez će debitovati u takmičenjima na klupi Reala na gostovanju Sportingu iz Hihona u nedelju. Uprkos tome što je "kraljevski klub' potrošio na stotine miliona evra za dovođenje fudbalskih zvezda, taj klub je osvojio samo jednu titulu prvaka Španije u psolednjih sedam godina - 2012. "Znam dobro šta žele navijači i članovi kluba - Primeru, ali i Ligu šampiona i Kup kralja", rekao je Benitez i poručio da će Madriđani imati šanse da ostvare prvi cilj, ukoliko dobro započnu sezonu protiv Sportinga. "Nije nikakvo iznenađenje što imamo obavezu da osvajamo titule. To je normalno za Real. To ćemo uciniti samo napornim radom i korišćenjem prednosti posedovanja sjajnih individualnih takenata", rekao je 55. godišnjji stručnjak. On je naglasio da Real mora da zadrži balans između napada i odbrane u koncepciji igre.

13:14 - Vučić čestitao uspeh kajakašima i kajakašicamaPredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas srpskim kajakašima i kajakašicama dosadašnji uspeh koji su ostvarili na Svetskom prvenstvu u Milanu. "Čast mi je da Milenku Zoriću, Marku Tomićeviću, Milici Starović, Dalmi Benedek Ružičić, Marku Novakoviću i Nebojši Grujiću čestitam osvajanje medalja na prvenstvu u Milanu", rekao je Vučić. "Uveren sam da će i u nastavku takmičenja postići izuzetne rezultate'', istakao je premijer u čestitki.

12:53 - Miha dovodi miljenika SorijanaNakon Romanjolija, Siniša Mihajlović će tako u Milano dovesti još jednog igrača sa kojim je sarađivao u Sampdoriji, reč je o Robertu Sorijanu.Prvi čovek Rosonera, Silvio Berluskoni je izjavio da je Milan blizu dovođenja još jednog pojačanja u veznom redu. Iako je Masimo Ferero izjavljivao da neće prodati Sorijana za manje od 25 miliona evra italijanski mediji prenose da će Milan za 24-godišnjeg vezistu platiti 10 miliona evra, a da će u Liguriju otići i iskusni Antonio Noćerino. Ipak Valter Zenga očekuje da Sorijano bude u sastavu u nedeljnom meču sa Karpijem na otvaranju Serije A, a onda bi mogao da se zaputi u Milano. Ostalo je samo još da se Adrijano Galijani i Masimo Ferero sretnu i ozvaniče transfer. Iako je Masimo Ferero izjavljivao da neće prodati Sorijana za manje od 25 miliona evraitalijanski mediji prenose da će Milan za 24-godišnjeg vezistu platiti 10 miliona evra, a da će u Liguriju otići i iskusni Antonio Noćerino.Ipak Valter Zenga očekuje da Sorijano bude u sastavu u nedeljnom meču sa Karpijem na otvaranju Serije A, a onda bi mogao da se zaputi u Milano. Ostalo je samo još da se Adrijano Galijani i Masimo Ferero sretnu i ozvaniče transfer.

12:10 - Murinjo: Nisam zadovoljan formom Matića i IvanovićaFudbaleri Čelsija u prva dva kola osvojili su samo bod, pa je menadžer londonskog kluba Žoze Murinjo nezadovoljan svojim igračim.“Nisam zadovoljan ničijim učinkom. Nisam zadovoljan formom Ivanovića, Kejhila, Terija, Aspilikuete, Azara, Fabregasa, Matića“, rekao je Murinjo i dodao: “Nisam zadovoljan ni svojom formom jer sam ranije imao bolje rezultate nego sada“.Čelsi u nedelju gostuje Vest Bromu u pokušaju da ostvari prvi trijumf ove sezone.

11:36 - Šef medicinskog tima FIFA stao u odbranu Eve KarneiroŠef medicinskog tima Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Jirži Dvoržak stao je u odbranu lekara Ccelsija Eve Karneiro koju je menadžer Žoze Murinjo suspendovao. Murinjo je suspendovao Karneiro i fizioterapeuta Džna Firna sa utakmice protiv Mančester sitija prošle nedelje, jer je bio nezadovoljan pošto su oni istrčali na teren kako bi ukazali pomoć Edenu Azaru u nadoknadi vremena utakmice protiv Sbonsija, odigrane pre dve nedelje, koja je na kraju završena remijem - 2:2.Ccelsi je bio se devetoricom igrača na terenu tokom pružanja pomoći Azaru, pošto je prethodno u 52. minutu crveni karton dobo golman Tibo Kurtoa. "Kada se radi o lekarskoj dijagnozi, trener se tu ne pita", rekao je Dvoržak za nedeljnik FIFA. On je naglasio da lekari ne smeju da dozvole da se treneri mešaju u njihov posao. "FIFA će uvek podržati stav lekarskog tima. Ukoliko bismo pustili trenere da intervenišu, omogućićemo situaciju u kojoj igrači mogu da imaju ozbiljne zdravstvene probleme zbog nedostatka medicinske nege", rekao je Dvoržak. On je naglasio da će u svakom slučaju za medicinske posledice uvek odgovoran biti lekar, a ne trener. "Medicinski tim prevashodno mora da vodi računa o zdravlju igrača", rekao je Dvoržak. Murinjo je posle utakmice sa Svonsijem rekao da su Karneiro i Firn reagovali "impulsivno i naivno" i da su time pokazali da se ne razumeju u fudbalsku igru. Njegovo pak, ponašanje izazvalo je kriticku reakciju nekoliko grupa koje predstavljaju medicinske profesionalce u engleskom fudbalu, uključujući i Grupu doktora Premijer lige, kao i Medicinsku fudbalsku asocijaciju.

10:54 - Tevez: Želim da budem predsednik Boke JuniorsDoskorašnji fudbaler Juventusa Argentinac Karlos Tevez koji se u julu vratio u Boku Juniors, planira da u budućnosti bude predsednik kluba, preneli su argentinski mediji. "Sama činjenica da jednom ili dva puta nedeljno mogu da se sastanem na ručku sa svojim starim društvom iz kraja nema cenu. Oni mi čak ne dozvoljavaju da platim račun, iako su bez posla.To je ono što me čvrsto drži na zemlji. Bili smo nekada srećni i sa deset dolara u džepu', rekao je Tevez za argentinsku televiziju, u emisiji "Animales suelitos:" Zvezda Boke Juniors sebe vidi u budućnosti na rukovodećoj pozicija u tom klubu. "Neću konkurisati na mesto predsednika sa svojim imenom kao glavnim adutom, već ću se za to ozbiljno pripremiti", rekao je Tevez. Tevez se ove sezone vratio u Boku juniors gde je 2001. započeo karijeru. Popularni "Apače" je pored Juventusa igrao i za Korintinjans, Mančester Siti i Mančester junajted - sa kojim je 2008. osvojio Ligu šampiona, a za reprezentaicju Argentine je od 2004. igrao na 72 utakmice, uz 13 postignutih golova. On je sa olimpijskim timom svoje zemlje osvojio zlato na Igrama u Atini 2004.

10:16 - Poraz odbojkašica na startu Svetskog kupaŽenska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je na startu Svetskog kupa u Japanu od selekcije Kine rezultatom 3:1 u setovima (25:19, 23:25, 15:25, 19:15).Srbija je odlično ušla u meč, osvojila prvi set, međutim, u nastavku meča usledio je neshvatljiv pad u igri što su Kineskine maksimalno iskoristile.Najefikasnija u našem timu bila je Brankica Mihajlović sa 21 poenom.Naredni rival naše reprezentacije je selekcija Sjedinjenih Američkih Država. Plasman na Olimpijske igre u Riu izboriće dve prvoplasirane ekipe.

09:28 - Medling otpustio čitavu ekipuGradske vlasti "otpustile" su čitav fudbalski klub SC Medling nakon istorijskog debakla protiv tima Untervaltersdorf od 2:42, pišu danas bečki mediji. Zbog negativnih natpisa u medijima usled ovog nezapamćenog poraza gradske vlasti su jednostavno izbrisale sve termine za treninge na gradskom stadionu, preneo je predsednik kluba koji je sada bez terena Mihael Kanika. "Zbog toga moraju da obustave rad prvi tim i rezervna ekipa", kazao je on lokalnom listu "NOeN". "Nakon debakla od 2:42 je grad odlučio da nešto preduzme. U imenu kluba stoji i ime grada. SC je trebalo da bude reklama za grad, ali kada čak u Južnoj Americi pišu s podsmehom u vezi Medlinga onda smo morali da preduzmemo nešto", potvrdio je gradski sekretar za sport Robert Majer. On je ukazao da ovaj visoki debakl nije bio prvi, i da je klub već ranije gubio sa dvocifrenim rezultatom u prvenstvu. Prema njegovim rečima ova "kaznena mera" je privremena, odnosno određena na godinu dana. Kako bi fudbaleri mogli ponovo da igraju od leta iduće godine gradski sekretarijat za sport zahteva određene izmene. "Iako mi je žao mi ne možemo da stanemo iza ovog tima. Moja vrata su otvorena ako postoji određen koncept. Ako gradske vlasti toliko investiraju žele i da od toga imaju nešto, osim podsmevanja širom sveta", naglasio je Majer.

08:45 - Cirbes zbog povrede propušta EvrobasketCentar Crvene zvezde i košarkaške reprezentacije Nemačke, Maik Cirbes, zbog teže povrede skočnog zgloba neće igrati na Evropskom prvenstvu.Cirbes se povredio na prijateljskom meču sa Letonijom i odmah nakon utakmice je prebačen u bolnicu kako bi se utvrdio stepen povrede. Na zvaničnom sajtu Nemačke košarkaške federacije sopšteno je da je Cirbes povredio ligamente skočnog zgloba i da Nemačka neće moći da računa na njega na EP."Cirbesova povreda predstavlja težak udarac za naš nacionalni tim. Situacija je razočaravajuća, igrao je sjajno tokom priprema i mnogo će nam nedostajati" rekao je selektor Kris Fleming. Ostaje da se vidi koliko dugo će Maik Cirbes pauzirati i u kojoj meri će njegova povreda pogoditi i šampiona Srbije.Nemačka se nalazi u grupi sa reprezentacijom Srbije.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE