(VIDEO) DOBRA UVERTIRA ZA BATE: Partizan savladao Borac i ostvario prvu pobedu u gostima

Šampion krenuo ka vrhu

Crno-beli su se mučili u Čačku sve dok Nikola Trujić u 38. minutu nije postigao evrogol, a na kraju su pobedili 3:1
1 / 2 Foto: Partizan.rs

Fudbaleri Partizana savladali su Borac u Čačku 3:1 (1:0) u utakmici sedmog kola Superlige.Aktuelni šampion Srbije ostvario je prvu prvenstvenu pobedu na gostovanjima ove sezone pošto je prethodno identičnim rezultatom 2:3 izgubio u Novom Pazaru i Novom Sadu.Sada je, međutim, "parni valjak" pregazio Moravicu i zabeležio četvrti trijumf u Superligi na šest utakmica. Podsetimo, crno-beli imaju meč manje, jer je njihov duel sa Radom odložen za 9. septembar.Ujedno, tim Zorana Milinkovića napravio je dorbu uvertiru za revanš sa BATE Borisovim u plej-ofu za Ligu šampiona, i to u rezultatskom smislu, jer igrom nije oduševio. Naprotiv. Borac je ređao prilike i promašivao, a muke šampiona skratio je Trujić prelepim golom u finišu prvog poluvremena.Partizan je pogocima Balažica u uvodu drugog poluvremena i Lukića u 71. minutu došao do nedostižnih 3:0 iako je Knežević već u sledećem minutu smanjio na 1:3. Ispostaviće se da je bivši igrač Partizana, a sadašnji Borca, postavio konačan rezultat.Aktuelni prvak sada ima 12 bodova i nalazi se na trećem mestu tabele, dva boda iz drugoplasirane Crvene zvezde i tri iza lidera Javora.Ekipa Nenada Lalatovića je ostala na samo jednom bodu u poslednje četiri utakmice iako je prethodno u uvodu sezone ostvarila tri uzastopne pobede.

Sledećeg vikenda u osmom kolu Superlige Borac gostuje u Jagodini. a Partizan dočekuje OFK Beograd.

"Nije bilo lako, a nekoliko stvari smo prevazišli ovom pobedom - prinudne izmene ovde, veliki broj povređenih igrača koji su ostali u Beogradu, težak teren koji je terao na greške... Zato je ova pobeda veoma važna", rekao je Zoran Milinković za TV Arenu sport i dodao:

"Živković nas je izvukao. Treba biti iskren i to reći. Ima segmenata igre koji nisu bili najbolji, ali je to tako jer smo u vrlo zahtevnom ritmu utakmica i gotovo jedni te isti igrači su nosioci igre, zato ako nekad naprave greške, treba preći preko toga".

Trener Borca Nenad Lalatović žali za propuštenim šansama svojih izabranika.

"Ovo je Partizan, koji je nadomak Lige šampiona. Kad protiv takvog rivala stvorite četiri, pet stoprocentnih šansi... Ne mogu da budem zadovljan rezultatom. Rekao sam igračima da ćemo izgubiti ako ne iskoristimo šanse, tako je i bilo", ocenio je Lalatović i čestitao rivalu na pobedi.

SASTAVI

Trener Borca Nenad Lalatović imao je sve snaga na raspolaganju.

Trener Partizana Zoran Milinković nije mogao da računa na suspendovanog Brašanca, kao i na povređene Živkovića, Vulićevića, Abubakara i Ninkovića. U tim nije uvrstio ni Bugarina Božinova zbog loše forme.BORAC: Bajić, Tanasin, Jevtović (od 72. Krstić), Mićić, Vukmirović (od 60. Đerić), Živković, Jovančić, Miletić, Vujaklija (od 35. MIlojević), Knežević, Jablan.PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Petrović, Balažic, Fabrisio (od 46. Ostojić), Jevtović, Babović, Ilić (od 75. Golubović), Lukić (od 81. Kosović), Šaponjić, Trujić.

Kraj - 1:3

81. minut - Poslednja izmena u Partizanu. Debituje Kosović umesto strelca trećeg gola Lukića, koji se požalio na povredu.

75. minut - Kapiten crno-belih Saša Ilić predao je traku Baboviću i napustio teren, na koji je istrčao mladi Golubović.

72. minut - Poslednja izmena Lalatovića, Krstić je ušao umesto Jevtovića.

Knežević se, pošto je dao gol, izvinio se navijačima Partizana! On je član crno-belih bio od 2012. do 2015, ali je igrao na pozajmicama u kragujevačkom Radničkom i Gimaraešu B.

72. minut - 1:3 - Knežević! Doskorašnji igrač Partizana, povratnik u ekipu Borca, matirao je Živkovića preciznim udarcem sa desetak metara iskosa sa leve strane.

71. minut - 0:3 - Lukić! Asistirao mu je Trujić. Mladi vezista je ušao u šesnaesterac i precizno šutirao. Partizan je kaznio Borac za promašaje.

69. minut - VELIKA ŠANSA ZA BORAC! Pogrešio je Balažic, Đerić se našao sam pred Živkovićem, ali je golman Partizana ponovo izašao kao pobednik u duelu sa domaćim igračem.

64. minut - Mogao je Borac da smanji zaostatak. Posle kornera Mićić je šutirao glavom, ali pored gola.

60. minut - Druga izmena u Borcu, Đerić je ušao umesto Vukmirovića.

57. minut - Partizanov napadač Šaponjić je prvi put šutirao danas. Snažno je tukao sa 16 metara, međutim, istakao se golman Bajić.

52. minut - Ponovo prilika za domaćina. Knežević je šutirao iz dobre pozicije, ali je to loše učinio.

50. minut - 0:2 - Balažic! Slovenački defanzivac se upisao u strelce posle kornera koji je izveo Babović.

46. minut - U svlačionici je ostao povređeni Fabrisio, a u timu Partizana je sada Ostojić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:1 - Borac je propustio dve velike prilike, a Partizan je do vođstva došao sjajnim golom Trujića i to bez igre i bez šansi.

44. minut - JOŠ JEDNA VELIKA ŠANSA ZA BORAC! Posle kornera sa leve strane igrač Borca je šutirao glavom, a golman Živković izbacio loptu sa gol-linije.

38. minut - 0:1 - TRUJIĆ! Kao i svi pethodni, i ovaj napad Partizana je tekao sporo, delovalo je da nema opasnosti po domaći gol, a onda je Trujić opalio sa 20-ak metara i skinuo paučinu!

35. minut - Prinudna izmena u Borcu. Vujaklija se požalio na povredu, pa je na teren izašao Milojević.

34. minut - Ritam utakmice je izuzetno slab.

20. minut - Partizan preuzima terensku inicijativu, ali je totalno bezopasan po gol domaćina.

14. minut - Rezervni golman Partizana Kljajić se zagreva zbog povrede Živkovića.

13. minut - Prvi korner za goste, ali šampion i dalje nije zapretio.

11. minut - VELIKA ŠANSA ZA BORAC! Filip Knežević, inače bivši igrač Partizana, protutnjao je pored Bandalovskog i izašao sam pred Živkovića. Golman crno-belih je dobio duel u situaciji "jedan na jedan", ali se zatim požalio na povredu leđa.

10. minut - Utisak je da je teren u veoma lošem stanju.

7. minut - Ponovo je zapretio Borac. Jovančić je šutirao sa 18 metara - pored gola.

4. minut - Vidljivost na stadionu Borca je slaba. Jedan reflektor skoro da ne radi. Ni na jednom reflektoru ne rade sve sijalice.

1. minut - Šansa za Borac! Jovančić je zavrnuo loptu sa desne strane, a Bandalovski umalo nije zatresao svoju mrežu. Na kraju, prvi korner za domaćina.

1. minut - Utakmica je počela!

19:00 - Minut ćutanja u znak sećanja na proslavljenog sudiju Srđana Jovanovića.

18:57 - Kiša je stala... U Čačku je trenutno 19 stepeni Celzijusa.

18:56 - Utakmicu sudi Danilo Grujić iz Niša.

18:53 - Na tribinama stadiona u Čačku ima oko 5.000 gledalaca.

18:51 - Borac i Partizan odigrali su ukupno 29 prvenstvenih mečeva, crno-beli su dobili 24, uz četiri remija i jedan trijumf Čačana. Kraj Morave su se sastali 14 puta, gosti su se radovali 12 puta,jednom su slavili Čačani i jednom je bilo nerešeno.

18:49 - Zoran Milinković je pred gostovanje u Čačku izjavio:"Posle evropskog okrećemo se domaćem takmičenju i idemo na teško gostavanje. Borac je napravio dobar start, znamo kakav je entuzijazam trenera Lalatovića kada je u pitanju Partizan. Imaju dobar tim, biće veoma motivisani, ali mi imamo svoje ambicije i obavezu da, posle kiksa u Novom Sadu, pobedimo".

18:43 - Nenad Lalatović je u najavi utakmice rekao:"Gostovanje Partizana je svakako velika stvar za Čačak i ovaj deo Srbije. Odmah želim da kažem da Partizanu pripada uloga favorita i da se šampionu ne preti. To ne znači da ćemo na teren izaći sa belom zastavom, jer smo i mi u dosadašnjem toku prvenstva pokazali da posedujemo kvalitet. U mečevima sa Radnikom i Mladosti smo ostali bez nekoliko bodova posle sumnjivo dosuđenih penala, ali sa dosadašnjim rezultatima moramo biti zadovoljni. U Lučanima smo prekinuli seriju od dva poraza i bilo bi jako bitno da i u subotu ostanemo neporaženi. Naspram sebe ćemo imati kvalitetnog protivnika sa kojim možemo ravnopravno igrati jedino ako pružimo više od realnih mogućnosti".18:38 - Borac je izgubio sam jedan od poslednja tri meča sa Partizanom. U finišu prošle sezone u Čačku je bilo 3:3, prošle jeseni crno-beli bili ubedljivi kod kuće (5:1), a u oktobru 2012. "zebre" su u Kupu Srbije načinile senzaciju, jer su kao gosti pobedili 2:1. Pre toga, crno-beli su imali sedam uzastopnih pobeda.18:30 - Trener Borca Nenad Lalatović je bivši igrač i šef struke Crvene zvezde i svakako ima poseban motiv u utakmicama protiv Partizana.