(VIDEO) OPET BURNO NA MEČU ŠAMPIONA: Čelsi prvi put pobedio, Pedro debitovao golom i asistencijom

Plavci kao gosti savladali VBA

Čelsi u Birmingemu vodio 2:0 i 3:1, zatim je isključen Teri, a "vrećice" su uspele samo da ublaže poraz - 2:3

Fudbaleri Čelsija zabeležili su prvu prvenstvenu pobedu obe sezone pošto su u meču trećeg kola Premijer lige kao gosti savladali Vest Bromvič Albion - 3:2 (2:1).

Kao i prethodni dueli "plavaca", sa Svonsijem (2:2) i Mančester sitijem (0:3), i ovaj je bio buran i uzbudljiv.

Pedru je trebalo 20 minuta u dresu Čelsija da postigne prvenac i dovede aktuelnog šampiona Engleske u vođstvo. Španski reprezentativac, koji je pre nekoliko dana stigao iz Barselone na "Stamford bridž", odmah je dobio šansu da debituje. Trener Žoze Murinjo uvrstio ga je u "najboljih 11" i Pedro mu se odužio golom i asistencijom. U 20. minutu je zatresao mrežu domaćina, deset minuta kasnije je "spakovao" gol Dijegu Kosti za 2:0.

"Vrećice" su prethodno, već u 14. minutu, pri rezultatu 0:0, promašile penal. Skrivio ga je Nemanja Matić, ali je Tibo Kurtoa zaustavio šut sa bele tačke Morisona, koji se ipak u 35. minutu iskupio pogotkom smanjivši na 1:2.

Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Čelsija od 3:1, jer se Aspilikueta upisao u strelce u 42. minutu.

Nedugo pošto su se akteri meča vratili sa 15-minutnog odmora kapiten gostiju Džon Terin je dobio crveni karton zbog povlačenja protivnika sa leđa kada je bio poslednji igrač odbrane.

VBA je sa igračem više uspeo da smanji na 2:3 u 59. minutu drugim golom Morisona, ali više od toga nije mogao.

Inače, medijske spekulacije da će Murinjo iz prvog tima izbaciti kapitena Terija i njegovog zamenika Branislava Ivanovića ispostavile su se kao netačne, jer su se obojica, kao i drugi srpski internacionalac Nemanja Matić, našli u prvom timu Čelsija.