(FOTO, VIDEO) PARTIZAN SE PROVUKAO: Golman Živković načinio čudo protiv OFK Beograda

Šampion pobedio

Crno-beli vodili 2:0 na poluvremenu, gosti prepolovili prednost odmah po povratku iz svlačionica, a imali veliku šansu u finišu da dođu do boda
1 / 5 Foto: Partizan.rs

Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd u Humskoj 2:1 (2:0) u utakmici osmog kola Superlige.

Crno-beli su posle prvog poluvremena imali veliku prednost, do koje su došli golovima "zlatnih orlića" Andrije Živkovića u 6. i Ivana Šaponjića u 36. minutu. Međutim, "romantičari" su prepolovili zaostatak u uvodu drugog poluvremena, golom bivšeg igrača Crvene zvezde Nikole Ignjatijevića u 52. minutu.

Gosti su imali dve velike prilike za izjednačenje. Odmah posle gola Ignjatijevića, Ješić je iz povoljne pozicije šutirao pored gola, a u 83. minutu rezervisti Simiću je udarac, kada su se našli "jedan na jedan", odbranio golman Živković.

Partizan sada ima 15 bodova (pet pobeda i dva poraza), dva manje od lidera Crvene zvezde. "Romantičari" su ostali pri dnu tabele sa šest bodova.

Trener Partizana Zoran Milinković je kazao da će njegovim fudbalerima dobro doći predstojeća reprezentativa pauza.

"Mnogo smo se mučili. Znate, odigrali smo 13 utakmica za mesec i po dana, tako da to i jeste neka vrsta umora. Reprezentativna pauza nam dolazi u pravi čast i nadam se da ćemo je iskoristiti na pravi način i posle nje ući u novu seriju dobrih rezultata", poručio je Milinković.

On je najavio pojačanja u finišu prelaznog roka.

"Radi se na tome, nadam se da ćemo za ova dva dana uspeti nekoga da dovedemo", dodao je strateg Partizana.

Crno-belima je ovaj meč predstavljao buđenje iz evropskih snova i vraćanje u realnost. Posle neuspeha u revanšu sa BATE Borisovim i saznanja ko su im rivali u grupi Lige Evrope imali su imperativ pobede kako im večiti rival ne bi previše pobegao na tabeli.

Posle sedmog prvenstvenog kola sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacije, a u međuvremenuPartizan će odigrati odloženi meč šestog kola sa Radom, 9. septembra. Tri dana kasnije sledi mu večiti derbi.

"Veliki protivnik stegao je moje igrače u prvom poluvremenu, primili smo dva jeftina gola. U nastavku smo čak i nadigrali Partizan, ali nismo iskoristili dve šanse, pa je rival zasluženo pobedio", poručio je povratnik na klupu OFK Beograda, Dragoljub Bekvalac.

SASTAVI

U konkurenciji za tim Partizana nisu bili povređeni Valeri Božinov i Stefan Babović, a Fabrisio i Petrović su platili ceh lošim igrama, pa su njihova mesta "najboljih 11" zauzeli Lazar Ćirković i Ivan Bandalovski.

PARTIZAN: Ž. Živković – Vulićević, Balažic, Ćirković, Bandalovski – Jevtović, Brašanac (od 74. Lukić) – A. Živković, Ilić (od 84. Ninković), Oumaru (od 56. Trujić) – Šaponjić;

OFK BEOGRAD: Čupić – Ješić, Planić, Savić, Ignjatijević – Damjanović, Stejapnović (od 40. Gojkov) – Jovanović, Avramovski (od 46. Rajevac), Liščević – Subašić (od 74. Simić).

84. minut - Poslednja izmena kod Partizana, izašao je Saša Ilić, a ušao Nikola Ninković, koji će do kraja utakmice nositi kapitensku traku.

83. minut - VELIKA ŠANSA ZA OFK! Marko Živković je "otresao" Balažica i našao se "oči u oči" sa golmanom Živkovićem, koji je odbranio njegov šut.

80. minut - Partizan je malo umrtvio igru želeći da sačuva prednost.

76. minut - Požuteo je Liščević zbog starta nad Živkovićem.

74. minut - Brašanac je mesto na terenu ustupio Lukiću. Istovremeno poslednja izmena kod OFK Beograda, izašao je Subašić, a ušao Simić.

67. minut - PRILIKA ZA PARTIZAN. Posle prodora Bandalovski je proigrao Brašanca, koji je izbacio dvojicu protivničkih defanzivaca, i šutirao, ali pravo u golmana Čupića.

65. minut - Gol "romantičara" je uneo neizvesnost, što je doprinelo da je sada utakmica zanimljivija. Borba se rasplamsala.

56. minut - Prva promena kod domaćina, Trujić je zamenio Oumarua, koji je nagrađen aplauzima.

54. minut - Bandalovski je dobio žuti karton zbog grube igre.

53. minut - VELIKA ŠANSA ZA ROMANTIČARE! Mogli su gosti brzo do izjednačenja, jer je Ješić izašao sam pred golmana Živkovića, doduše malo iskosa sa desne strane, i šutirao je pored gola.

52. minut - 2:1! Gol za OFK postigao je Nikola Ignjatijević. Sudija Brdar nije dosudio najstrožu kaznu za goste, koji su to priželjkivali posle pada Subašića pred Živkovićem, ali lopta se odbila do Ignjatijevića, koji je bio iskosa sa leve strane, pa je precizno pucao između golmana Partizana i stative. Inače, Ignjatijević je bivši igrač Crvene zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izvršena je druga izmena u OFK Beogradu, Rajevac zamenio Avramovskog.

Kraj prvog poluvremena - 2:0 - Partizan je rutinski obavio posao i zasluženo ima veliku prednost posle prvog poluvremena iako je drugi gol možda postigao iz ofsajda.

44. minut - Prvi žuti karton - kapiten gostiju Planić je opomenut zbog igranja rukom.

40. minut - Prva izmena na meču, Bekvalac je izveo Stjepanovića i uveo Gojkova.

36. minut - 2:0! Ivan Šaponjić! Živkovićeva šansa iz prethodnog minuta bila je samo najava drugog gola Partizana. Vulićević je centrirao sa desne strane, a Šaponjić je sa sedam metara glavom poslao loptu u mrežu.

Ostalo je sumnjivo da li je Šaponjić bio u ofsajdu.

35. minut - Uzbuđenje posle mnogo vremena. Andrija Živković je prošao kroz odbranu gostiju i kada se našao na desetak metara od gola, malo iskosa sa desne strane, šutirao je i gašao suprotni ugao Čupićevog gola. Bio je za malo neprecizan.

31. minut - Ništa se zanimljivo ne događa... Partizan ima loptu u posedu 65 odsto vremena.

20. minut - Utakmica ima zavidan ritam s obzirom na veliku vrućinu. Doduše, osim gola Živkovića, šansi nema. Partizan drži loptu i kontroliše razvoj događaja na terenu.

6. minut - 1:0! Andrija Živković! Odlična akcija Oumarua i Ilića po levoj strani, odigrali su dupli pas, Kamerunac je sjajno uposlio kapitena, koji je ušao u kazneni prostor i poslao loptu pred gol. Šaponjić ju je propustio na "prvoj stativi", pa je ona stigla na "drugoj" do Živkovića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu i postigne svoj treći ovosezonski prvenstveni gol.

2. minut - Partizan je izveo dva kornera, jedan za drugim, ali bez opasnosti po golmana Čupića.

U gostujućem sastavu su dvojica reprezentativaca Makedonije, Daniel Avramovski i Ostoja Stjepanović. Prvi igra kao pozajmljen igrač Crvene zvezde, a drugi je bio učenik upravo Partizanove škole fudbala.

1. minut - Utakmica je počela.

18:59 - Na tribinama svega 2.000 gledalaca.

18:57 - Utakmicu sudi Ilija Brdar iz Novog Sada.

18:54 - Temperatura je 33 stepeni Celzijusa.

18:51 - Zagrevanje, Živko Živković

18:45 - OFK Beograd je poslednji put savladao Partizan 9. septembra 2006. Tada je u Humskoj bilo 0:1. U narednih devet godina isti rivali sastajali su se 20 puta, od čega 19 puta u prvenstvu i jednom u Kupu, a crno-beli su slavili čak 18 puta, uz samo dva remija.

18:39 - Novi-stari šef struke OFK Beograda Dragoljub Bekvalac je uoči povratničkog debije izjavio:

"Ne razmišljam o prvoj utakmici već generalno o stabilizaciji OFK Beograda koji uvek mora da bude među prvih pet, šest klubova. Uz veliki trud, rad i zalaganjemožemo da nastavimo moju uspešnu seriju na Karaburmi. Što se Partizana tiče teško ga je iznenaditi, ušli su u evropsko takmičenje, publika je izrazila zadovoljstvo, mi se nećemo zatvoriti u bunker, već ćemo probati da se nadmećemo sa rivalom. Takođe, pauza koja će uslediti dobro će doći OFK Beogradu”

18:33 - Trener Partizana Zoran Milinković je u najavi utakmice rekao:

“OFK Beograd je tokom leta ostao bez nekoliko nosilaca igre iz minule sezone, Gajića, Antonova i Dražića, a Olimpijakos je vratio Zdjelara sa pozajmice. Ne sumnjam, ipak, da je naš rival i delje kvalitetan tim, zato ćemo morati da budemo oprezni i pred našim navijačima zabeležimo važnu pobedu, uoči odlaska na pauzu”.

18:25 - Detalje sa prošlog meča ovih rivala (3:1 za Partizan na Vračaru) možete pogledati ovde: