(FOTO, VIDEO) JADNA SRBIJA DOBRO PROŠLA: Francuzi pobedili Orlove 2:1, a mogli mnogo ubedljivije

Daleko je i Rusija

U prijateljskoj utakmici u Bordou oba gola za "trikolore" postigao Matuidi, a jedini strelac za goste, uz dosta sreće, bio je Mitrović
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Francuske u prijateljskoj utakmici u Bordou 1:2.Bio je to jubilarni 100. meč naše reprezentacije od osamostaljenje Srbije.Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo 2:0 pogocima Blaza Matuidija u 9. i 25. minutu, a jedini strelac za goste bio je Aleksandar Mitrović u 40. minutu."Trikolori" su tokom prvog poluvremena imali još nekoliko šansi iz kategorije storpocentnih, pa "orlovi" mogu da budu zadovoljni što već posle 45 minuta igre nisu imali veći zaostatak. Kada je u uvodu drugog poluvremena Grizman pogodio stativu srpskog gola, delovalo je da će Francuzi nastaviti u visokom ritmu. Međutim, oni su u nastavku usporili, pa su izabranici Radovana Ćurčića čak mogli do izjednačenja preko Tošića i Škuletića.

Uprkos tome, ostao je utisak da je srpska reprezentacija (ponovo) delovala jadno. Odbrana je ispadala kao iz voza, ofanzivni igrači "trikolora" su je probijali kada i kako su hteli u prvom poluvremenu i mogli su do vrha da napune mrežu mladog golmana Rajkovića.

Kako "orlovi" već dugo najavljuju, sve ove rezultatski nevažne utakmice koriste kako bi se spremili za sledeći ciklus kvalifikacija, za odlazak na Svetsko prvenstvo 2018. godine. Kako sada izgleda, i Rusija je daleko.

Tako, međutim, ne misli selektor Francuske Didije Dešan.

"Srbija će ostati velika fudbalska nacija, ispala je zbog utakmice sa Albanijom gde su joj oduzeta tri boda. Ali, dolazi nova generacija koja je šampion sveta", rekao je Dešan i dodao:

"Prvo poluvreme smo bili odlični u odbrani, a malo slabiji u napadu. Drugo je bilo malo lošije. Pronašli smo svoj kvalitet u igri, nedostajalo je samo malo efikasnosti".

On je posebno govorio o dvostrukom strelcu Matuidiju.

"Matuidi je od početka sezone veoma efikasan, vidi se da ima mnogo samopouzdanja. Dao je dva mnogo lepa gola".

Srpski selektor Radovan Ćurčić rekao je da je svestan problema njegovog tima i da će se to analizirati u predstojećem periodu.

"Neke stvari se kristališu, u procesu smo kakvom jesmo. Znamo dobro svoje probleme, analiziraćemo ih u narednim danima. Uglavnom svi igrači su dobili šansu i to je jedna odlična slika kako i šta dalje", rekao je Ćurčić.

"Moramo biti svesni gde su oni, a gde smo mi u ovom trenutku. Neke stvari smo predvideli iz prvog poluvremena, moglo je da bude i ubedljivije. Uverili smo se da je Francuska fenomenalna ekipa", nastavio je Ćurčić.

Prema njegovim rečima, Aleksandar Kolarov se povredio na utakmici protiv Jermenije i da je to poremetilo tim pred duel sa Francuskom.

"Nismo želeli da rizikujemo s njim pred njegove obaveze u klubu. Ne kažem da je Ivan Obradović odigrao loše, već da je sve to poremetilo ekipu. Prate nas takvi problemi da i ova utakmica nije u poslednjoj liniji odigrana u istom sastavu", naveo je selektor.

On je istakao da drugi pogodak Bleza Matuidija "jeste evrogol", ali da njegova ekipa nije dobro obezbedila prostor od 20 metara.

Selektor Srbije Radovan Ćurčić napravio je šest izmena u odnosu na meč sa Jermenijom, pa je šansu ukazao golmanu Rajkoviću, Obradoviću, Fejsi, Gudelju, Markoviću i Tadiću.

FRANCUSKA: Ljoris, Sanja (od 46. Debuši), Mangala, Varan, Tremulinas, Matuidi (od 46. Kondogbija), Šnajderlin, Pogba, Valbuena (od 76. Marsijal), Žiru (od 62. Benzema), Grizman (od 90. Sisoko).

SRBIJA: Rajković, Tomović, Ivanović, Spajić (od 90. Kosanović), Obradović, Fejsa (od 82. Petrović), Gudelj (od 56. Ljajić), Matić, Marković (od 58. Tošić), Mitrović (76. Škuletić), Tadić (od 56. Kostić).

84. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! Odličan prodor Tošića, dobro je proigrao Škuletića, koji je ipak malo zakasnio da savlada istrčalog golmana Ljorisa.

77. minut - Domaćin više nije tako agresivan niti napadački nastrojen kao u prvom poluvremenu. Međutim, "orlovi" ne uspevaju ni šansu da stvore.

63. minut - Dobar pokušaj Zorana Tošića. Predriblao je dvojicu Francuza i ušao u kazneni prostor po desnoj strani, gađao je bliži ugao Ljorisovog gola, ali nije to učinio precizno.

52. minut - STATIVA! Okvr srpskog gola pogodio je Grizman. Kada se našao "oči u oči" sa Rajkovićem, šutirao je pored golmana "orlova", ali nije imao sreće da lopta sklizne u gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - Srbija je uz dosta sreće smanjila na 1:2 u finišu prvog poluvremena. "Orlovi" moraju da budu zadovoljni rezultatom, jer su Francuzi, pored dva gola Matuidija, imali još nekoliko velikih prilika.

44. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Žiru je bio u dobroj situaciju, šutirao je pored gola.

40. minut - GOOOL - 2:1 - Strelac Aleksandar Mitović! Dušan Tadić je odlično centrirao sa leve strane, Lazar Marković je u srcu šesnaesterca loše šutirao, međutim, ona je usput udarila Mitrovića, promenila pravac i odsela u Ljorisovoj mreži.

33. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Žiru se zagradio ispred Ivanovića, na sedam metara od gola, ali nije zahvatio loptu, pa je prilika otišla u nepovrat.

25. minut - 2:0 - ponovo Matuidi! Strašan volej sa 20 metara!

21. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Posle duplog pasa sa Grizmanom, kojim su izbacili iz igre srpsku odbranu, Žiru je izašao malo iskosa sa leve strane sam pred Rajkovića, ali nije precizno tukao. Grizman je zamerio saigraču što ga nije proigrao, jer je bio pred praznim golom.

17. minut - ŠANSA ZA SRBIJU! U jeku inicijative "trikolora" gosti su stvorili prvu priliku. Posle duplog pasa Matića i Tadića u sjajnoj poziciji u srcu šesnaesterca našao se Gudelj, šutirao je u padu, ali je odbranio Ljoris.

16. minut - Domaćin sve jače pritiska "orlove", koji imaju velikih problema da iznesu loptu sa svoje polovine.

15. minut - ŠANSA ZA FRANCUSKU! Udarac Žirua iz blizine zaustavio je Rajković.

9. minut - GOOOL - 1:0 - strelac Blaz Matuidi! Bakari Sanja je centrirao sa levog krila, vezista Pari Sen Žermena je nadskočio "orlove" na ivici peterca i glavom poslao loptu u Rajkovićevu mrežu.

7. minut - Srpski fudbaleri agresivno idu na loptu i rivale i ne dozvoljavaju domaćinu da se razmahne.

2. minut - Prvi je šutirao Valbuena. Rajković je odbranio.

1. minut - Utakmica je počela.

20:24 - "Orlovi" zabeležili prvu pobedu protiv JermenijeReprezentacija Srbije je prvu pobedu u ovim kvalifikacijama zabeležila minulog petka u Novom Sadu protiv Jermenije 2:0 autogolom Hajrapetjana u 22. minutu i pogotkom Ljajića u 53.

20:15 - Srbija - Francuska u Beogradu 1:1Francuska, kao domaćin Evropskog prvenstva, nije učestvovala u kvalifikacijama, ali je žrebom svrstana u Grupu I kako bi sa svakom reprezentacijom odigrala po dva prijateljska meča. "Orlovi" i "galski petlovi" su u Beogradu igrali 1:1.

20:09 - Stojković: Imamo obavezu prema naciji"Imamo obavezu prema naciji i prema nama da odigramo što bolje možemo i lagano da se spremamo za sledeće kvalifikacije", kazao je golman Vladimir Stojković.

20:06 - Ivanović: Ovaj meč je deo istorije"Ovo je za Srbiju veoma velika utakmica, deo istorije i sigurno će ostati upisana kao takva. Naravno, uvek se sećamo dobrih rezultata, Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi je jedino veliko takmičenje, ali bilo je mnogo lepih i važnih utakmica", poručio je kapiten Branislav Ivanović.

20:00 - Ćurčić: Nije sramota igrati nerešeno sa Francuskom"Nije sramota igrati nerešeno sa Francuskom, nerešen rezultat bi nam dao dobru sliku i osnov za dalji rad. Očekujem da se maksimalno suprostavimo, ponovimo neke stvari, a neke greške neutrališemo. Nadam se da nećemo imati neki strah kao u prethodnom periodu", rekao je selektor Srbije Radovan Ćurčić.