(VIDEO, FOTO) ZVEZDA RAZBILA PARTIZAN: Evrogolovi Vieire obeležili 149. večiti derbi

Crveno-beli na plus osam

Crvena zvezda se ubedljivo nalazi na prvom mestu na tabeli sa 23 boda, dok je Partizan treći sa 15

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan 3:1 (1:1) u meču 9. kola Superlige Srbije.Dva gola za crveno-bele postigao je Ugo Vieira u 27. i 49, kao i Katai u 55. minutu. Jedini strelac za Partizan bio je Stevanović u 45. minutu. 149. večiti derbi obeležio je Ugo Vieira sa dva predivna gola, koji nisu skoro viđeni na ovim prostorima.Crvena zvezda se ubedljivo nalazi na prvom mestu na tabeli sa 23 boda, dok je Partizan treći sa 15. Crno-beli imaju i meč manje.

Meč je, između ostalog, obeležio i jubilej kapitena Partizana Saše Ilića, koji je odigrao svoj 25. "večiti" derbi, čime se izjednačio sa rekorderom Momčilom Vukotićem. "Večiti" derbi je pratilo oko 35 hiljada gledalaca.

Na početku drugog poluvremena oba tima su propustila po šansu, a Zvezda je ponovo povela u 49. minutu. Vieira je odličnim udarcem sa 25 metara savladao Živkovića. Katai je samo pet minuta kasnije povisio na 3:1. Partizan je do kraja utakmice stvarao šanse, ali Umaru i Leković nisu uspeli da zatresu mrežu domaćeg tima.

TOK MEČA96. minut - Kraj utakmice!Crvena zvezda je pobedila Partizan 3:192. minut - Nova šansa za PartizanPartizan ima šansu preko Lekovića, ali on šutira visoko preko gola

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta

82. minut - Kahriman izbacuje loptu u korner Nova šansa za Partizan. Jevtović šutira pod prečku, a Kahriman izbacuje loptu u polje. Kod šuta glavom sudarili su se Jevtović i Grujić, a potom su obojica ostali na zemlji. Morala je da interveniše lekarska ekipa, a prekid je trajao nekoliko minuta

80. minut - Kakav promašaj Abubakara!

79. minut - Šansa za AbubakaraŽivković je izbacio Abubakara, koji je istrčao sam ispred Kahrimana, ali je dobro intervenisao golman Zvezde74. minut - Ristić menja PlavšićaNova izmena u ekipi Crvene zvezde. Ristić menja Plavšića72. minut - Kahriman zaustavlja udarac BožinovaBožinov je odlično šutirao sa oko 25 metara, a Kahriman je zaustavio njegov udarac. Saša Ilić je izašao iz igre, a na teren je ušao Jevtović69. minut - Ovacije Delija za Vieiru koji je zamenjenTrener Crvene zvezde Miodrag Grof Božović vrši prvu izmenu. Umesto dvostrukog strelca Vieire u igru ulazi Sikimić. Ovavije sa tribina za Vieire62. minut - Ibanjez šutira pored golaDobra šansa za Zvezdu. Ibranjez sa oko 25 metara šutira iz slobodnog udarca pored gola. Prva izmena u ekipi Partizana. Umesto Stevanovića u igru ulazi Božinov59. minut - Utakmica je nastavljenaUtakmica je trenutno prekinuta zbog bakljade Grobara!Posle trećeg gola Zvezde navijači Partizana su bacali zapaljene baklje ka terenu, gust dim se nadvio nad terenom stadiona "Rajko Mitić", a sudija Milorad Mažić je prekinuo utakmicu na nekoliko minuta.

53. minut - Novi gol za Zvezdu!!! 3:1!Katai se upisao u strelce! Katai je primio loptu na oko 30 metara, a onda se praktično prošetao kroz odbranu Partizana i sa oko 20 metara zatresao je mrežu Živkovića

49. minut - GOLL!!! Zvezda vodi 2:1!
47. minut - Zvezda preti preko Srnića

46. minut - Nova šansa za StevanovićaPočelo je drugo poluvreme, a crno-beli prvi stižu do šanse. Posle akcije Umarua, Stevanović je šutirao, a Kahriman je siguran

Poluvreme na večitom derbiju. Crvena zvezda - Partizan 1:1

45. minut - GOLL!!! Partizan stiže do 1:1!Partizan stiže do izjednačenja, 1:1. Babović je prosledio loptu do Stevanovića, koji je pored Petkovića i Pavićevića, prosledio loptu u mrežu Zvezde. Usledila je velika radost navijača Partizana

41. minut - Kakva šansa za Stevanovića!!!!!
39. minut - Žuti karton i za Ilića 37. minut - Žuti karton za Grujića 33. minut - Žuti karton za Živkovića

27. minut - Zvezda vodi 1:0!!!!!Zvezda je povela golom Vieire! Ibanjes je proigrao Vieiru, koji je izašao sam ispred golmana Živkovića, a onda je lobovao čuvara mreže Partizana i poslao je loptu u mrežu.

25. minut - Umaru šutira glavom pored golaBabović je sa oko 30 metara izveo slobodan udarac, a iskosa sa desne strane Oumaru je šutirao pored gola20. minut - Crvena zvezda ima više od igreCrvena zvezda ima više od igre u prvih 20 minuta. Šansa za domaći tim posle prodora Petkovića. Iskosa sa desne strane je uputio udarac ka golu Živkovića, ali je to učinio veoma slabo, lopta se po zemlji otkotrljala u gol-aut.

9. minut - Srnić pred golom Partizana 6. minut - Nova šansa za Partizan preko Živkovića
5. minut - Šansa za Kataija
2. minut - Prva šansa za crno-bele

1. minut - Utakmica je počelaNa tribinama je i selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić

17:58 - Provokacija Grobara

17:45 - Fudbaleri Partizana dobili podršku navijača

17:40 - Još 20 minuta do početka utakmice

17:30 - Atmosfera sa severne tribine stadiona Rajko Mitić gde su smešteni navijači Crvene zvezde

17:20 - Marakana se polako puni

17:10 - Poznati su sastavi oba timaCrvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić i Vieira.Partizan: Ž. Živković, Leković, Ćirković, Vulićević, Balažic, Brašanac, Stevanović, Babović, Oumaru, Ilić, Ž. Živković.

17:00 - Derbi će biti prenošen na RTS 1

16:55 - Karata još ima za večiti derbiNa oko sat vremena pre početka utakmice još ima karata za večiti derbi. Očekuje se između 40.000 i 50.000 gledalaca na stadionu Rajko Mitić

16:50 - Igrači Crvene zvezde izašli su na teren

16:40 - Navijači polako pristižu na stadion

16:35 - Milorad Mažić sudi večiti derbiNajbolji srpski sudija Milorad Mažić deliće pravdu na "večitom derbiju" između Crvene zvezde i Partizana, ukupno 11. put u karijeri. Njemu će pomagati Milovan Ristić, Dalibor Đurđević, Danilo Grujić i Nenad Đokić. Specijalni posmatrač suđenja biće Zdravko Jokić.

16:15 - Stanković poželeo Zvezdi sreću u derbijuBivši fudbaler Crvene zvezde Dejan Stanković poželeo je sreću crveno-belima u derbiju sa Partizanom. On je juče proslavio 37. rođendan. "Naravno ja nama Zvezdašima pre svega želim da se u subotu radujemo posle pobede nad Partizanom i to bi mi sigurno bio najlepši poklon. Večiti derbi ostaje zauvek u sećanju svim igračima i nešto što se pamti čitavog života. Znam da će mladi Zvezdini fudbaleri dati svoj maksimum i ne sumnjam da će učiniti sve da nas obraduju, zato ih ne bi ništa posebno savetovao. Neka odigraju najbolje što umeju i uz podršku navijača sigurno će doći do pobede", rekao je najmlađi kapiten u istoriji Crvene zvezde.16:00 - Policija je spremna za derbiPolicija je, takođe, spremna za „derbi". Pripadnici MUP-a nalazese ispred važnijih institucija.

15:45 - Kasalica podržao bivše saigrače uoči derbija sa Partizanom

15:30 - Navijači Zvezde prozivaju Babovića

Препознајете ли момка са слике :) Ха ха ха :)

Posted by Звездине Вести on Friday, September 11, 2015

15:05 - Smanjen kapacitet stadiona "Rajko Mitić"Kapacitet stadiona “Rajko Mitić” biće smanjen za oko 15.000 mesta na 149. večitom derbiju. To se čini iz bezbednosnih razloga, a na tri mesta na tribinama biće postavljene takozvane "tampon zone". Crvena zvezda je uputila zvaničnu molbu svim navijačima da se ponašaju sportski, fer i korektno i navela da će se svaki detalj na stadionu pratiti i biti sniman kamerama. Kako za vreme, tako i pre i posle samog meča. Na poslednjem derbiju igranom u aprilu ove godine došlo je do masovne tuče na istočnoj tribini Zvezdinog stadiona, zbog čega je početak utakmice kasnio više od 40 minuta.

14:20 - Očekivani sastavi

Crvena zvezda, formacija 4 - 2 - 3 - 1

D. Kahriman - M. Petković, S. Pavićević, V. Jovanović, L. Ibanjez, M. Grujić, M. Donald, I Vered, A. Katai, S. Srnić, U. Vieira

Partizan, formacija 4 - 3 - 3

Ž. Živković - M. Vulićević, G. Balažic, L. Ćirković, N. Leković, S. Babović, M. Jevtović, S. Ilić, D. Brašanac, A. Živković, A. Oumaru,

13:56 - Li Adi uz crveno-bele: Dolazim da bodrim moju Zvezdu

Novi štoper Čukaričkog najavio je dolazak na stadion "Rajko Mitić".

"Crvena zvezda je veliki klub, jako bitan u mojoj karijeri. Drago mi je što ću na licu mesta bodriti crveno-bele u takvom meču" rekao je za Žurnal Li Adi.

13:32 - Kapije se otvaraju u 14 časova

Kapije stadiona, zbog velikog interesovanja, biće otvorene već u 14 časova, a iz Zvezde apeluju da navijači dođu ranije i da ne nose predmete koji su po Zakonu zabranjeni.

"Posetioci utakmice dužni su da postupaju po zahtevima redarske službe. Treba istaći da je redarskoj službi zabranjeno uzimanje ulaznica od posetilaca. Ukoliko posetilac ima problem sa očitavanjem ulaznice iz bilo kog razloga, o tome treba da obavesti rukovodioca ulaza, nipošto da daje ulaznicu redaru. Licima pod uticajem alkohola i drugih opojnih sredstava neće biti dozvoljen ulaz na stadion.Karte su vlasništvo kupaca, i niko, pa ni redar, nema pravo da ih oduzme. Molimo navijače da poštuju numeraciju koja se nalazi na kartama", navodi se u saopštenju crveno-belih.

13:15 - Evo kako se Oumaru priprema za "večiti derbi"

@benash40000 validée foortt mon ratpi #

A video posted by Aboubakar (@abouboban14) on Sep 11, 2015 at 7:52am PDT

12:55 - Milinković: Nadam se da će se o derbiju pričati danima "Crvena zvezda je napravila dosta stvari u prelaznom roku i pokazala da ima šampionske ambicije. Oformili su vrlo kvalitetan tim, imaju ostvarenog trenera kojeg veoma cenim. Očekujem sadržajan derbi, dobru igru, rezultastsku neizvesnost i da će Srbija pričati o njemu danima. Jesmo rivali, uvek ćemo biti, ali nadam se da će sve proći u fer i sportskom duhu", rekao je Milinković na konferenciji za medije na stadionu u Humskoj.

Opširnije OVDE

12:20 - Božović: Ne bih bio zadovoljan bodom!

Trener crveno-belih Miodrag Božović izjavio je da bi bio nezadovoljan remijem sa Partizanom

"Igramo na svom terenu i ne bih bio zadovoljan bodom, bez obzira na to što igramo protiv kvalitetne ekipe. Utakmica neće ništa da reši što se tiče prvenstva, ali biće kao i do sada što se tiče prestiža. Veliko je interesovanje i nadam se da će sve proteći u fer i korektnom ponašanju. Nema razloga da se utakmica pretvara u neke skandale", kazao je Božović.

OVDE možete pročitati šta je još izjavio trener Zvezde pred "večiti derbi".