(VIDEO) ZORANE, ŠTA ČEKAŠ: Milinkovićev Partizan prokockao 2 gola u Surdulici!

Novi kiks crno-belih

Iako su na poluvremenu imali dva gola prednosti, izabranici trenera Milinkovića su u na gostovanju u Surdulici osvojili samo bod

SURDULICA - Nova bruka trenera Zorana Milinkovića na klupi Partizana!

Fudbaleri Radnika i Partizana odigrali su nerešeno 2:2, u 13. kolu domaćeg šampionata.Iako je Partizan na poluvremenu ima dva gola prednosti, domaćin je zahvaljujući brzonogom Stankoviću došao do izjednačenja i zasluženog boda.

Crno-beli su tako ostali na jednoj pobedi u poslednjih šest utakmica Super lige i sada su na četvrtom mestu tabele sa 21 bodom, 11 manje od lidera Crvene zvezde, koji ima meč manje. Drugoplasirani Borac ima 24, a treći Javor 22, ali i meč manje.

Viđena su dva potpuno različita poluvremana. U prvom je dominirao Partizan. Ređale su se šanse ispred gola Radnika, a gosti su poveli već u osmom minutu, kada je Petar Grbić sa desne strane centrirao do Alena Stevanovića, koji je smestio loptu u mrežu za 1:0. U 33. minutu bilo je 2:0, a asistent je ponovo bio Grbić, koji je sa desne strane dodao loptu Valeriju Božinovu, a on savladao Borivoja Ristića.Međutim, u drugom poluvremenu zamenjene su uloge. Domaćin je imao inicijativu, stvarao šanse, a gosti iz Beograda su delovali pogubljeno na terenu. Brzonogi Stanković je u 57. minutu najpre smanjio prednost crno-belih, a u 71. je postavio konačan rezultat (2:2).

Treba istaći da je Partizan na gostovanje u Surdulicu došao bez nekoliko standardnih fudbalera. U sastavu nije bilo Andrije Živkovića, Oumarua, Fabrisija, Balažica i Saše Ilića.

U narednom kolu Partizan na svom terenu igra protiv trećeplasiranog Javora iz Ivanjice, dok ekipa Radnika gostuje u Jagodini.

Tok meča:

90+ minut - Kraj utakmice!

90+ minut - Pet minuta je sudija Glođović produžužio meč.

86. minut - Jevtović je pokušao iz velike daljine, međutim, njegov udarac je završio pored gola.

79. minut - Milan Ćulum izlazi iz igre, menja ga Ljubo Baranin. Sada će svaki aut biti noćna mora crno-belih.

76. minut - Milinković reaguje, vadi iz igre Grbića, a uvodi Nikolu Ninkovića.

71. minut - GOL! Stanković postiže drugi gol za Radnik! Izjednačenje u Surdulici (2:2)! Sjajna kontra domaćeg tima, Živković je istrčao gotovo na polovinu terena kako bi presekao napad Radnika, ali Stanković je bio brži, obišao je golmana crno-belih i postigao gol za izjednačenje.

68. minut - Kakva šansa za Partizan. Stativa je sprečila Ostojića da dođe do prvog gola u sezoni. Babović je sjajno centrirao, Ostojić je bio najviši u skoku, ali lopta je pogodila stativu. Mnogo sreće imao je Radnik u ovom napadu crno-belih.

65. minut - Partizan se oslobodio pritiska domaćeg tima.

60. minut - Strašna prilika za Radnik! Stojanović je imao fenomenalnu šansu da izjednači rezultat, ali iz izgledne prilike je šutirao preko gola.

57. minut - GOL! Radnik smanjuje prednost Partizana 2:1, Strelac je Stanković! Partizan je praktično iz svog poseda primio gol. Božinov je pogrešio, što je iskoristio Ovusu, koji je uposlio Stojanovića, ovaj šalje sjajnu loptu do Stankovića, koji preciznim udarcem smanjuje zaostatak svog tima.

55. minut - Žuti karton za fudbalera Pejčića.

50. minut - Radnik ima inicijativu na startu drugog poluvremena. Domaćin igra znatno agresivnije.

47. minut - Ostojić dobija žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Partizan posle prvih 45 minuta igre ima ubedljivu prednost (2:0). Strelci za crno-bele bili su Alen Stevanović u 8. i Valeri Božinov u 33. minutu utakmice.

45+ minut - Kraj prvog poluvremena.

43. minut - Sjajni Stevanović ponovo u šansi, međutim, Ristić je odlično ušao u šut i sprečio pogodak.

37. minut - Strašan start Ćuluma na Stevanoviću. Sa dve noge je fudbaler Radnika uklizao i "počistio" Stevanovića, a sudija Glođević nije pokazao ni žuti karton. Dugo se ukazivala pomoć Stevanoviću, na sreću, nije ozbiljnije povređen.

33. minut - GOL! Partizan vodi 2:0, Strelac je Valeri Božinov! Preslikana akcija crno-belih iz 8. minuta utakmice. Grbić je sjajno prošao po desnoj strani i poslao loptu u šesnaesterac, Božinov ispratio akciju i rutinski poslao loptu u mrežu.

27. minut - Nešto mirniji period igre.

20. minut - Partizan kontroliše dešavanja na terenu. Domaćin bez prilike za gol.

15. minut - Još jedna odlična akcija Partizana. Božinov je sjajno proigrao raspoloženog Stevanovića, ovaj je šutirao, ali je iskusni golman Ristić uspeo da odbrani njegov udarac.

8. minut - GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Stevanović! Treća sreća za fudbalera Partizana. Božinov je sjajno uposlio Grbića, koji je odlično centrirao do Stevanovića, koji rutinski glavom pogađa mrežu domaćeg tima.

7. minut - Još jedna prilika za raspoloženog Stevanovića. Izbacio je svog čuvara i uputio snažan udarac, ali njegov udarac odbranio je Ristić.

3. minut - Šansa za Partizan. Stevanović je sjajno povukao loptu i uputio udarac, ali njegov udarac je odbranio golman domaćeg tima.

3. minut - Sjajna prilika za domaćina. Brza kontra Radnika, međutim, u poslednji čas istrčao je golman Živković i sklonio loptu ispred Ovusua.

1. minut - Utakmica je počela

16:57 - Prvi čovek kluba Radnika, Novica Tončev, uručio je kapitenu crno-belih Stefanu Baboviću plakete za zlatne reprezentativce Ivana Šaponjića i Andriju Živkovića. Lep gest domaćina.

16:55 - Sjajna atmosfera u Surdulici, sve je spremno za početak meča.