ZADRŽAO KORAK ZA VODEĆIMA: Atletiko pobedio Real Sosijedad

Španska Primera

Domaćem timu su u završnici utakmice isključena dvojica igrača zbog dva žuta kartona

BEOGRAD - Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras na gostujućem terenu Real Sosijedad sa 2:0, u utakmici osmog kola španskog prvenstva i zadržali korak za vodećim ekipama.

Atletiko je poveo u devetom minutu golom Antoana Grizmana. On je dobio loptu na polovini terena, posle solo prodora ušao je u šesnaesterac i sa oko 11 metara prebacio domaćeg golmana. Konačan rezultat postavio je Janik Fereira u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, posle dodavanja Fernanda Toresa.

Domaćem timu su u završnici utakmice isključena dvojica igrača zbog dva žuta kartona. Dijego Rejes isključen je u 89. minutu, a Žonatas u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Atletiko je prekinuo niz od dve utakmice bez pobede i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 16 bodova, dva manje od vodećih Real Madrida, Selte i Barselone.

Real Sosijedad je pretrpeo drugi uzastopni poraz, tri vezane utakmice je bez pobede i zauzima 16. mesto sa šest bodova.