(VIDEO) FEŠTA EVROGOLOVA: Ludilo u Leverkuzenu, Rakitić junak Barse, gol Pjanića, autogol Mitrovića

Zato volimo Ligu šampiona

Bajer i Roma su odigrali neverovatan meč - domaćin je vodio 2:0, pa gost 4:2, a na kraju bilo 4:4, dok je srpski reprezentativac iz Genta doneo pobedu Valensiji

Neverovatno veče u Ligi šampiona! I to ne samo zato što je na osam mečeva grupa E, F, G i H viđeno 22 gola.

U Leverkuzeno je bilo ludilo! Domaćin je preko Ćićarita do 19. minuta imao ogromnih 2:0, ali je De Rosi uzvratio na isti način pre odlaska na odmor - 2:2. U nastavku je "vučica" stigla čak do 4:2 preko Pjanića i Falkea. Međutim, pogocima Kampla i Mehmedija u 84. i 88. minutu Bajer je došao do boda!

U drugom meču Grupe E blistali su Nejmar i Rakitić. Brazilac je pakovao, a Hrvat pogađao u drugom poluvremenu za 2:0 Barselone u Borisovu.

U derbiju večeri (Grupa F) Arsenal je savladao Bajern 2:0. "Tobdžije" su povele u 77. minutu golom Žirua posle katastrofalne greške golmana Nojera. Francuz je pritom igrao rukom, ali je turski sudija Čakir pokazao na centar. Goste je na "Emiratima" zakucao Ozil u poslednjim trenucima meča.

"Modri" su na "Maksimiru" pogodili stativu, a takoreći u sledećem napadu Braun je dao gol iz "mrtvog ugla" i doneo Olimpijakosu sva tri boda - 1:0.

U Grupi G Porto je rutinski savladao Makabi iz Tel Aviva našeg trenera Slaviše Jokanovića. Golman izraelskog tima Rajković kapitulirao je dva puta za četiri minuta, u 37. i 41. za konačnih 2:0. Čelsi nije uspeo da slomi otpor Dinama u Kijevu - 0:0.

Zenit je takoreći već prošao u osminu finalu. Ima maksimalni učinak pošto je kod kuće bio bolji od Liona 3:1. Istovremeno, Valensija je pobedila Gent zahvaljujući autogolu srpskog reprezentativca Stefana Mitrovića u 72. minutu. I "slepi miševi" hitaju ka narednoj rundi.

U sredu se igraju mečevi trećeg kola u grupama A, B, C i D.

REZULTATI I TABELE:

GRUPA EBATE Borisov - Barselona 0:2 (0:0)/Rakitić 48, 65/Bajer Leverkuzen - Roma 4:4 (2:2)/Ćićarito penal 4, 19, Kampl 84, Mehmedi 86 - De Rosi 29, 38, Pjanić 54, Falke 74/

Tabela: Barselona 7, Bajer 4, BATE 3, Roma 2.

GRUPA FArsenal - Bajern 2:0 (0:0)/Žiru 77, Ozil 94/Dinamo Zagreb - Olimpijakos 0:1 (0:0)/Braun 79/

Tabela: Bajern 6, Olimpijakos 6, Dinamo Zagreb 3, Arsenal 3.

GRUPA GPorto - Makabi Tel Aviv 2:0 (2:0)/Abubakar 37, Braimi 41/Dinamo Kijev - Čelsi 0:0

Tabela: Porto 7, Dinamo Kijev 5, Čelsi 4, Makabi 0.

GRUPA HZenit - Lion 3:1 (1:0)/Dzjuba 3, Hulk 56, Dani 83 - Lakazet 49/Valensija - Gent 2:1 (1:1)/Feguli 15, Mitrović autogol 72 - Foket 40/

Tabela: Zenit 9, Valensija 6, Gent 1, Lion 1.

TOK MEČEVA:

90+4. minut - ARSENAL - BAJERN 2:0Dao ga je Ozil.

86. minut - BAJER - ROMA 4:4LUDILO! Strelac Mehmedi.

84. minut - BAJER - ROMA 3:4Kampl za neizvesnu završnicu.

83. minut - ZENIT - LION 3:1Strelac Dani.

79. minut - DINAMO - OLIMPIJAKOS 0:1Gol je dao Braun i to iz mrtvog ugla.

77. minut - ARSENAL - BAJERN 1:0Olivije Žiru!

74. minut - BAJER - ROMA 2:4U strelce se upisao i Falke.

72. minut - VALENSIJA - GENT 2:1Autogol Stefana Mitrovića!

65. minut - BATE - BARSELONA 0:2Opet Rakitić! I opet asistencija Nejmara.

56. minut - ZENIT - LION 2:1Hulk vraća Zenit u vođstvo.

54. minut - BAJER - ROMA 2:3Veliki preokret, gol je dao Pjanić.

49. minut - ZENIT - LION 1:1Strelac za goste Lakazet.

48. minut - BATE - BARSELONA 0:1Strelac Rakitić.

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Završeno je prvo poluvreme na svim mečevima!

41. minut - PORTO - MAKABI 2:0Golman Makabija Rajković je kapitulirao dva puta za kratko vreme, sada ga je savladao Braimi.

40. minut - VALENSIJA - GENT 1:1Izjednačio je Foket.

Goal Foket T. - Valencia 1 - 1 Gent... by Football--Live

38. minut - BAJER - ROMA 2:2Opet De Rosi!

37. minut - PORTO -MAKABI 1:0Strelac Abubakar!

29. minut - BAJER - ROMA 2:1De Rosi vraća nadu "vučici".

19. minut - BAJER - ROMA 2:0Ponovo Ćićarito!

15. minut - VALENSIJA - GENT 1:0Strelac Feguli.

20:57 - Navijači Bajerna na "Emiratima" se bune zbog cene ulaznica od 64 funte!Fanovi Bavaraca su u znak protesta na tribine ušli tek u 5. minutu utakmice.

4. minut - BAJER - ROMA 1:0

Strelac Ćićarito iz penala.

3. minut - ZENIT - LION 1:0Strelac Dzjuba na asistenciju Šatova.

20:45 - Mečevi su počeli!

20:35 - Gužva ispred "Emirata"

20:32 - Sedmorica Srba od prvog minutaOd srpskih internacionalaca od prvog minuta na terenu su Milunović, Mladenović (BATE Borisov), Stefan Mitrović (Gent), Milivojević (Olimpijakos), Rajković i Nikola Mitrović (Makabi) i Matić (Čelsi).

20:18 - Ruben Neves novi rekorder!Fudbaler Porta Ruben Neves postao je najmlađi kapiten u istoriji Lige šampiona. Danas kada nosi traku ima 18 godina i 221 dan.

20:15 - Ko je bolji Aleksis Sančez ili Daglas Kosta?!

Međutim, podsećamo da je i Roma došla u Belorusiju kao favorit, pa je poražena 3:2 najviše zahvaljujući srpskom internacionalcu Filipu Mladenoviću strelcu dva gola.

19:47 - Murinjo se opušta u Kijevu

19:40 - Sastavi Arsenala i BajernaArsenal: Čeh, Belerin, Košćelni, Mertezaker, Monreal, Kokelan, Kazorla, Remzi, Volkot, Ozil, Sančez. Bajern: Nojer, Lam, Boateng, Alonso, Alaba, Bernat, Alkantara, Vidal, Miler, Košta, Levandovski.