JUVENTUS PAO U SASUOLU: Pobede Rome, Fiorentine i Mihinog Milana

Serija A

Milan je najavio izlazak iz krize i sa nova tri boda skočio na osmo mesto, samim tim i produžio ostanak trenera Siniše Mihajlovića na klupi

RIM - Fudbaleri Rome, Fiorentine i Milana ostvarili su pobede, dok je aktuelni šampion Juventus poražen u večerašnjim utakmicama 10. kola italijanske Serije A.

Roma je na domaćem terenu savladala Udineze sa 3:1 i ponovo preuzela vođstvo na tabeli, Fiorentina je u gostima slavila protiv Verone (2:0), a važnu pobedu ostvario je Milan na San Siru protiv Kjeva (1:0).

Na utakmici u Veroni Boško Janković je odigrao svih 90 minuta u porazu svog tima, dok je u sastavu Fiorentine Nenad Tomović ušao na teren desetak minuta pre kraja.

Juventus je porazom u gostima od Sasuola (1:0) napravio novi kiks i sada na 12. poziciji zaostaje već 11 bodova za liderom, a igrao je oslabljen od 39. minuta nakon što je Kjelini isključen zbog dva žuta kartona.

Lacio je poražen u Bergamu od Atalante (2:1) iako je na poluvremenu vodio sa 1:0. Domaćin je najavio preokret dvadesetak minuta pre kraja, kada je Dušan Basta postigao autogol, da bi obezbedio trijumf u samom finišu. Pored Baste, ceo meč u timu Lacija odigrao je i Sergej Milinković-Savić, dok je Filip Djorđević ušao sa klupe u 64. minutu.

Uspešnu seriju nastavio je Napoli pobedom kod kuće protiv Palerma (2:0) za drugo mesto na tabeli i samo dva boda zaostatka za vodećom Romom.

Rezultati: Atalanta - Lacio 2:1 (Basta 69. autogol, Gomez 86 - Bilja 16) Frozinone - Karpi 2:1 (Chofani 51, Samarko 90+1 - Marone 67) Verona - Fiorentina 0:2 (Markez 25. autogol, Kalinić 57) Napoli - Palermo 2:0 (Iguain 39, Mertens 80) Milan - Kjevo 1:0 (Antoneli 52) Roma - Udineze 3:1 (Pjanić 4, Majkon 9, Žervinjo 63 - Tereo 77) Torino - Djenova 3:3 (Lopez 28, Zapakosta 34, Tacidis 89. autogol - Lahalt 26, 90+4, Pavoleti 67) Sasuolo - Juventus 1:0 (Sansone 20)

U preostalom meču sutra se sastaju Sampdorija i Empoli. Odigrano u utorak: Bolonja - Inter 0:1.

Tabela: Roma 23 boda, Napoli, Fiorentina i Inter po 21, Sasuolo i Lacio po 18, Atalanta 17, Milan 16, Torino 15, itd.