BLOG UŽIVO: Mažić sudi meč između Benfike i Galatasaraja

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.23:25 - Federer: Najdraža pobedaŠvajcarski teniser Rodžer Federer izjavio je da mu je trijumf protiv Rafaela Nadala u Bazelu verovatno najdraži koji je ostvario na tom turniru. "Ovo je bio veoma poseban dan za mene. Ovo je verovatno moja najbolja pobeda u Bazelu”, rekao je Federer koji je pobedio Nadala prvi put od 2012. godine. Bio je ovo njihov prvi duel posle Australijan opena 2014. "Prošlo je više od 600 dana od moje poslednje pobede protiv Rafe, mnogo stvari se izdešavalo u međuvremenu. Danas sam definitivno imao dobar plan igre", dodao je Švajcarac. Nadal je rekao da je bio blizu pobede. "Baš blizu. Pobede protiv Dimitrova, Čilića i Gaskea su dobre vesti za mene. Danas sam se dobro takmičio protiv jednog od najboljih na svetu. I sve to na najtežoj podlozi za mene", rekao je Nadal.23:10 - Pobede Monaka i MarsejaFudbaleri Monaka savladali su Anžer sa 1:0 u 12. kolu francuskog prvenstva. Jedini gol na utakmici postigao je Pašalić u 35. minutu. Olimpik iz Marseja je golom N’Kodua u gostima pobedio Nant. Nica i Lil igrali su bez golova. Prvo mesto na tabeli drži PSŽ sa 32 boda, dok Lion, Anžer i Sent Etjen imaju po 22.23:00 - Kuman oduševljen: Ovo je najbolji SautemptonMenadžer Sautemptona Ronald Kuman bio je oduševljen izdanjem svoje ekipe protiv Bornmuta. Sautempton je slavio sa 2:0 i posle 11. kola zauzima sedmo mesto u Premijer ligi sa 17 bodova. "Bili smo fantastični. Mislim danje prvo poluvreme naše najbolje izdanje u sezoni. Sjajan posed, dobro kretanje, sjajni golovi. To je najbolje što ovaj tim može da igra. Naučili smo neke stvari iz duela sa Lesterom. Znali smo da će oni reagovati u nastavku i bili smo spremni za to. Svi znaju da je svaka utakmica u Premijer ligi teška, čak i kada je 2:0. U prvom delu smo dobili sve duele, u nastavku nismo, ali smo i pored toga odigrali veoma dobro. Dobro smo se branili i oni su imali možda jednu šansu za 90 minuta", rekao je Kuman.22:05 - Jovana Jakšić poražena u finalu TorontaSrpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji čelendžer u Torontu, koji se igrao za nagradni fond od 50.000 dolara. Bolja od nje u finalu bila je Tatjana Marija sa 6:3, 6:2. Jovanu od ponedeljka čeka skok za 31 mesto na WTA listi, pa će biti 178. teniserka planete.21:45 - Barselona se izvinila zbog šale svojih fudbaleraFudbalski klub Barselona izvinio se zbog šale koju su na Noć veštica izveli njegovi igrači i prekinuli konferenciju za novinare igrača Hetafea. Barselona je sinoć pobedila Hetafe sa 2:0, a nekoliko fudbalera španskog šampiona su posle meča maskirani upali na konferenciju za novinare na kojoj je govorio fudbaler Hetafea Viktor Rodriges. Uprava Barselone je u saopštenju navela da njeni igrači nisu imali nameru da "uvrede ili uznemire" fudbalera Hetafea. Španski mediji naveli su da su fudbaleri Barselone nameravali da prekinu konferenciju za novinare svog trenera Luisa Enrikea i da nisu znali da je u to vreme Rodriges u pres sali.21:20 - Hihon pobedio Malagu, remi Espanjola i GranadeFudbaleri Sportinga iz Hihona pobedili su večeras na svom terenu Malagu sa 1:0, u utakmici 10. kola španskog prvenstva i popeli se u sredinu tabele.Jedini gol na utakmici postigao je hrvatski fudbaler Alen Halilović u 27. minutu.Hihon je posle treće prvenstvene pobede 11. na tabeli sa 12 bodova, dok je Malaga pretrpela peti poraz u Primeri i zauzima 17. mesto sa devet bodova.Ranije danas Espanjol i Granada odigrali su nerešeno 1:1. Gostujuća Granada povela je u 58. minutu golom Žana Silvana Babina, a bod Espanjolu doneo je Felipe Saisedo u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.Espanjol je deveti na tabeli sa 13 bodova, a Granada, koja ima četiri vezana remija i poslednjih osam utakmica je bez pobede, zauzima 18. mesto sa sedam bodova.Večeras igraju još Betis i Atletik Bilbao.21:05 - Cibona pobedila IgokeuKošarkaši Cibone pobedili su u Zagrebu Igokeu sa 86:72 (26:19, 22:17, 19:16, 19:20), u utakmici osmog kola Jadranske lige, i tako ostvarili treću pobedu u regionalnom takmičenju. Cibonu je do pobede predvodio Džejms Florens sa 20 poena i šest asistencija, a Marin Rozić postigao je 18 poena i imao pet skokova. Žan Mark Šiško i Nebojša Joksimović postigli su po 11 poena, a Ante Žižić dodao je 10 poena i devet skokova. U ekipi Igokee najefikasniji je bio Vuk Radivojević sa 21 poenom, a dobru igru prikazao je i Ivan Radenović, koji je postigao 18 poena i imao osam skokova i tri asistencije. Cedevita je slavila u Sloveniji protiv debitanta regionalnog takmičenja ekipe Tajfuna sa 78:67, što joj je bio peti trijumf u dosadašnjem toku. Najefikasniji u redovima šampiona Hrvatske bili su Pulen i Bilan sa po 16 poena, Arapović je dodao 13, dok je za Tajfun Klark dao 1920:50 - Martines: Najbolji nastup Konea do sadaTrener fudbalera engleskog Evertona Roberto Martines rekao je da je današnja igra Arune Konea protiv Sanderlenda "najkompletniji" nastup tog igrača u ekipi s Gudison parka. Everton je danas na svom terenu pobedio Sanderlend sa ubedljivih 6:2, a Kone je postigao tri gola. "Utakmica s Votfordom je bila prekretnica za njega. Od tog trenutka on je impresivan, a ovo danas je bio njegov najkompletniji nastup u dresu Evertona", rekao je Martines. Fudbaleru Obale Slonovače ugovor sa Evertonom ističe na kraju sezone.20:40 - Popović zadovoljan igrom, ali ne i rezultatomTrener fudbalera Čukaričkog Zoran Popović rekao je da je zadovoljan igrom svog tima u utakmici sa Vojvodinom, ali ne i rezultatom. "Čestitam mojim igračima, jer su dali 100 odsto. Vrlo sam zadovoljan zalaganjem i igrom, ali rezultatom nisam. Imamo boljku poslednjih nekoliko utakmica... Stvaramo šanse, ali ne dajemo golove. Danas nismo imali sreće, jer smo dvaput pogodili okvir gola", rekao je Popović. Čukarički i Vojvodina odigrali su večeras nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 16. kola Super lige Srbije. Trener Vojvodine Goran Šaula ocenio je da je njegova ekipa tek u drugom delu drugog poluvremena igrala kvalitetno. "Prvo poluvreme je apsolutno pripalo njima. Mogli su da postignu dva, tri gola. Pogađali su okvir gola. Mi smo imali mnogo sreće... Tako je to u fudbalu, kada ne iskoristiš šanse, sledi kazna. Posle datog gola, mogli smo i do još jednog, ali to bi verovatno bilo nezasluženo", rekao je Šaula. 20:20 - Hanover pobedio HamburgFudbaleri Hanovera pobedili su u gostima Hamburg sa 2:1, u poslednjoj utakmici 11. kola nemačke Bundeslige. Hamburg je poveo golom Nikolaja Milera već u šestom minutu, ali je Hanover u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Izjednačenje gostima je doneo Hiroši Kijotake u 59. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Salif Sane osam minuta kasnije i tako doneo svojoj ekipi treću pobedu u prvenstvu. Hamburg je, posle 11 odigranih kola, deseti na tabeli Bundeslige sa 14 bodova, dok je Hanover na 14. mestu sa tri boda manje. U narednom kolu Hanover dočekuje Hertu, dok Hamburg gostuje Darmštatu.20:00 - Remi Čukaričkog i VojvodineFudbaleri Čukaričkog i Vojvodine remizirali su večeras na Banovom brdu 1:1 (1:0) u poslednjem meču 16. kola Superlige Srbije. Čukarički je bio bliži trijumfu, vodio preko Petra Bojića sve do finiša, ali je Ognjen Ožegović doneo izjednačenje. Domaći tim sigurno će mnogo žaliti za sva tri boda, imao je kontrolu utakmice, šanse Tijaga, Bojića, Pavlovića, ali je blistao golman Novosađana Nikola Perić. Vojvodina je kaznila sve promašaje Čukaričkog i iz prve ozbiljne pretnje preko Ožegovića postavila konačnih 1:1. I pored remija, fudbaleri Čukaričkog napredovali su na treće mesto tabele, zbog poraza Partizana od Metalca (1:0), dok je Vojvodina sada sama na sedmoj poziciji.19:40 - Mažić sudi meč između Benfike i GalatasarajaSrpski sudija Milorad Mažić biće glavni arbitar na utakmici 4. kola grupe C Lige šampiona između Benfike i Galatasaraja. UEFA je saopštila da će Mažiću pomagati Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Četvrti sudija na meču biće Nemanja Petrović, a dodatne pomoćne sudije su Danilo Grujić i Nenad Đokić. Utakmica će biti odigrana u utorak od 20,45 sati u Lisabonu.

19:20 - Kenijci Kejtani i Bivot pobednici maratona u NjujorkuKenijska atletičarka Meri Kejtani pobedila je , drugu godinu uzastopno, na maratonu u Njujorku, dok je u muškoj konkurenciji trijumfovao njen sunarodnik Stenli Bivot. Kejtani (33) je pobedila za dva sata, 24 minuta i 25 sekundi i postala prva maratonka sa dve vezane pobede na stazi u Njujorku još od Pole Redklif, koja je 2008. godine uspela da odbrani titulu. Drugo i treće mesto zauzele su atletičarke iz Etiopije Aselefeč Mergija i Tigist Tufa. U konkurenciji muškaraca pobedio je Kenijac Stenli Bivot i ostvario prvu pobedu na nekom velikom maratonu, nakon što je prošle godine u Londonu bio drugi. On je trku završio za dva sata, 10 minuta i 34 sekunde. Drugo mesto zauzeo je njegov sunarodnik Džerfi Kemvoror, a treći kroz cilj prošao je ovogodišnji pobednik Bostonskog maratona Lelisa Desisa iz Etiopije.19:00 - Nesta: Napoli osvaja titulu u Seriji ABivši italijanski fudbaler Alesandro Nesta rekao je da Napoli ima najbolji tim u Seriji A i istakao da veruje da može da osvoji Skudeto. Nesta je na početku sezone prognozirao da će Juventus odbraniti titulu u italijanskom šampionatu, ali je, nakon lošeg starta sezone "stare dame", promenio mišljenje. "Da, rekao sam da će Juventus osvojiti tituli, ali sam pogrešio. Moj favorit sada je Napoli, a posle njega su Fiorentina, Roma i Inter", rekao je Nesta. Posle nepotpunog 11. kola Serije A, Fiorentina je prva na tebeli sa 24 boda, koliko ima i drugoplasirani Inter. Roma je treća sa 23 boda, dok je Napoli četvrti sa bodom manje. Aktuelni šampion Italije, ekipa Juventusa, na desetoj je poziciji sa 15 bodova.

18:40 - Higins pobedio u KiniČetvorostruki svetski šampion u snukeru Džon Higins osvojio je danas Međunarodni šampionat u kineskom Dakingu, pošto je u finalu pobedio Dejvida Gilberta sa 10:5. Higins, 12. snukeraš sveta, osvojio je tako svoj 28. turnir koji se boduje za svetsku rang listu i izjednačio se s legendarnim Stivom Dejvisom. Iza njih ostao je Roni O'Saliven sa turnirom manje, a ispred je sedmostruki svetski šampion Stiven Hendri sa 36 osvojenih renking turnira. Na polovini meča igrači su bili izjednačeni, 4:4, a zatim je Higins osvojio šest od poslednjih sedam frejmova i osvojio titulu na najvrednijem snuker turniru koji se organizuje izvan Ujedinjenog Kraljevstva. To je treća titula za Higinsa u sezoni, posle Vels opena u februaru i Australijan opena početkom jula. Ovom pobedom zaradio je 125.000 funti. 18:20 - Ivančević: Pogazio sam reč i vratio se u srpski fudbalTrener Novog Pazara Radmilo Ivančević rekao je danas da je dolaskom u taj klub pogazio svoje obećanje da više neće raditi u srpskom fudbalu."Prihvatajući poziv Pazara pogazio sam reč datu posle Kragujevca da više nikada neću raditi u srpskom fudbalu. Nisam mogao, ipak, da odbijem neke ozbiljne ljude, koji su obećali da ćemo zajedno učiniti sve da vratimo ovaj klub vratimo na stare staze", rekao je Ivančević. Novopazarci su u subotu odigrali 1:1 protiv Javora u Ivanjici u 16. kolu Super lige Srbije, ali Ivančević nije imao pravo da sedi na klupi, pa je tim vodio pomoćni trener Izet Ljajić. "Bio sam s ekipom, nije bilo loše, ali evidentno je da treba mnogo toga da uradimo da bi ostvarili željene ciljeve", ocenio je Ivančević. On je naglasio da je jedan od razloga njegovog dolaska u Novi Pazar i činjenica da u tom gradu ima mnogo navijača turskog Fenerbahčea, u kojem je Ivančević branio između 1977. i 1979. godine. 18:05 - Štutgart pobedio DarmštatFudbaleri Štutgarta pobedili su danas na svom terenu Darmštat sa 2:0, u utakmici 11. kola Bundeslige i pobegli sa dna tabele. Štutgart je poveo u 68. minutu autogolom Đerđa Gariča koji je u petercu posle kornera, glavom pokušao da izbaci loptu, ali je savladao svog golmana. Konačan rezultat postavio je Timo Verner posle solo prodora u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. ; Štutgart je tako ostvario treću pobedu u prvenstvu i sa pretposlednjeg 17. mesta popeo se na 14. sa 10 bodova. Darmštat je posle drugog uzastopnog poraza 13. na tabeli sa tri boda više. Večeras igraju još Hamburg i Hanover.

17:45 Obamejang: Želim da budem kao Mesi ili RonaldoFudbaler Borusije iz Dortmunda Pjer-Emerik Obamejang rekao je da bi voleo da jednog dana dostigne nivo na kome su dve najveće zvezde današnjice Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo. Obamejang je u odličnoj formi ove sezone, postigao je do sada 13 golova, pa je, uz Roberta Levandovskog, najbolji strelac u pet najboljih liga u Evropi. U poslednjih nekoliko godina nagrada za najboljeg strelca Evrope, "Zlatna kopačka", završavala je uglavnom u rukama Mesija ili Ronalda, a Obamejang upravo njih dvojicu želi da dostigne. "To je nešto što zaista želim da postignem. Ronaldo i Mesi mogu da postignu tri gola na jednoj utakmici, a sutradan četiri... Rođen sam za ovo i od detinjstva sebi postavljam nove i nove ciljeve", rekao je Obamejang.17:30 - Everton deklasirao SanderlendFudbaleri Evertona deklasirali su Sanderlend sa 6:2 u utakmici 11. kola Premijer lige i tako se popeli na osmo mesto na tabeli. Junak Evertona bio je Aruna Kone koji je het-trikom potpuno razbio koncepciju i nadu gostiju da bi mogli da se vrate u meč, posle izjednačenja od 2:2. Počelo je blagom inicijativom gostiju koji su ma startu imali dve pogođene stative, ali su izabranici Robereta Martineza preuzeli "dizgine igre" i u 19. minutu došli u vođstvo golom Delafeua. Šou Konea počeo je u 31. minutu kada je sa oko 14 metara na asistenciju maestralnog Lukakua pogodio mrežu. Gosti su se međutim trgli i u 45. minutu golom Džermejna Defoa nagovestili mogući povratak, a onda je u 50. Stiven Flečer doneo izjednačenje. To je međutim, bilo sve od Sanderlenda, kojeg je prvo autogolom u 55. minutu 'počastio" Sebastijan Koates, da bi Lukaku u 60. povećao prednost na 4:2, a Kone :"naštelovao nišane" i još dva puta - u 62. i 76. do vrha napunio mrežu gostiju.17:20 - Pobeda Bolonje i tri remija u Seriji AFudbaleri Bolonje pobedili su danas na svom terenu Atalantu sa 3:0 u utakmici 11. kola Serije A. Golove za Bolonju postigli su Emanuele Đakerini u 52, Matija Destro šest minuta kasnije i Franko Brienca u 85. minutu. Bolonja, kojoj je ovo tek treća pobeda u sezoni, nalazi se na 18. mestu na tabeli Serije A sa devet bodova, dok je Atalanta sedma sa 17 bodova. U terminu od 15.00 odigrane su još tri utakmice u italijanskom šampionatu, ali na mečevima Karpi - Verona, Đenova - Napoli i Udineze - Sasuolo nije bilo ni pobednika ni golova. Forentina je, ranije danas, savladala Frozinone sa 4:1, a kasnije večeras igraju Lacio i Milan. Poslednje dve utakmice 11. kola italijanskog šampionata na programu su sutra, a sastaju se Kjevo i Sampdorija, odnosno Palermo i Empoli.17:10 - Eibar pobedio Rajo ValjekanoFudbaleri Eibara pobedili su danas na svom terenu Rajo Valjekano sa 1:0 u prvoj nedeljnoj utakmici 10. kola španske Primere. Eibar je slavio autogolom Dijega Ljorentea, koji je u 21. minutu posle centaršuta Borhe Bastona sa desne strane loše odreagovao i savladao svog golmana. Domaći igrači su i posle vođstva imali nekoliko prilika da uvećaju prednost, ali im je u završnici nedostajalo sreće, pošto su dvaput pogodili okvir gola, a i golman Raja Tonjo je dobro intervenisao. Eibar zauzima šesto mesto sa 16 bodova, dok je Rajo Valjekano 14. sa 10.16:50 - Ščensni: San mi je da se vratim u ArsenalGolman fudbalskog kluba Roma Vojćeh Ščensni rekao je da mu je san da se vrati u Arsenal. "Da mi je neko pre godinu dana rekao da ću preći u Romu rekao bih mu da je to nemoguće. Arsenal je bio moj život, a ne krijem da mi je i dalje san da se vratim tamo. Za mene je Arsenal porodica", rekao je Ščensni. Ščensni, inače golman Arsenala, na pozajmici je u Romi do kraja sezone. "Mnogo dugujem tom klubu i, ako dobijem priliku, igrao bih ponovo za Arsenal", naveo je poljski golman.16:20 - Lajović u glavnom žrebu ParizaSrpski teniser Dušan Lajović plasirao se u glavni žreb Mastersa u Parizu, pošto je danas u poslednjem kolu kvalifikacija bio bolji od Francuza Pola Anrija Matjea sa 6:3, 6:3. Lajović je treći srpski teniser koji će igrati na poslednjem Mastersu sezone, uz Novaka Djokovića i Viktora Troickog. Turnir u Parizu, na kojem titulu brani Djoković, igra se za nagradni fond od 3.288.530 evra.16:00 - Borac pobedio Radnički, trijumfi Mladosti i RadnikaFudbaleri Borca iz Čačka pobedili su danas u Nišu Radnički sa 1:0 u utakmici 16. kola Super lige Srbije. Mladost je u Lučanima sa 2:0 pobedila Jagodinu, dok je Radnik u Surdulici sa 1:0 savladao Spartak iz Subotice.

15:35 - Radvanska osvojila titulu u SingapuruPoljska teniserka Agnješka Radvanska osvojila je titulu na završnom WTA turniru u Singapuru, pošto je danas u finalu savladala Čehinju Petru Kvitovu sa 6:2, 4:6, 6:3. Ovo je najveći uspeh Radvanske u karijeri u kojoj je do sada osvojila 17 WTA titula. Ona je ovom pobedom obezbedila peto mesto na svetu na kraju godine.15:00 - Fiorentina preuzela vođstvo pobedom nad FrozinoneomFiorentina se vratila na vrh tabele u italijanskom prvenstvu, pošto je danas ubedljivo savladala Frozinone - 4:1. Golove za Fiorentinu postigl su Rebić u 24, Rodrigez u 29, Babakar u 30. iz jedanaesterca, i Suarez u 43, dok je utehu gostima doneo Frara u 87. minutu.Fiorentina je ovom pobedom preuzela čelnu poziciju od Intera koji ima isti broj bodova, ali lošiju gol razliku.

14:45 - Junajted želi Lolita po svaku cenu!Sjajni fudbaler Lacija, Felipe Anderson, nalazi se na meti Mančester junajteda.Anderson igra u fantastičnoj formi, pa se sve više klubova interesuje za ovog fudbalera.Klaudio Lolito je odredio cenu - 80 miliona evra i ne želi da popusti.Junajted je ubeđen da će prvi čovek Lacija morati da popusti jer je nerealno da igrač koji nema zavidnih i zapaženih rezultata sa klubom ili reprezentacijom. Đavoli navodno nude 40 miliona funti i pokušaće da ga dovedu već u januaru.

14:00 - Milijaš i Radović uveli Hebei u prvu ligu!Pobedom u poslednjem kolu protiv Šenžena ekipa Hebeija je uspela da izbori plasman u najjači rang kineskog fudbala.Ekipa za koju nastupaju Nenad Milijaš i Miroslav Radović zabeležila sezonu je završila na drugom mestu što je bilo dovoljno plasman u prvu ligu.Pored Hebeija, Janbijan je ušao u najjači rang kao prvoplasirani.

13:10 - Klop: Žao mi je Murinja, on je jedan od najboljih trenera na svetuTrener Liverpula, Jirgen Klop, izjavio je nakon pobede svog tima nad Čelsijem da se saoseća sa Murinjom."Žao mi ga je. On je veliki trener. Mislim da niko ne bi trebalo da sumnja da li je on jedan od najboljih trenera na svetu. Ovakve stvari se dešavaju. I ja sam bio u sličnoj situaciji u Dortmundu prošle godine. Tada je dobra stvar bila što niko u klubu nije sumnjao u mene. Zato saosećam sa Murinjom, ali takav je naš posao", rekao je Klop.

12:20 - Sevilja bez Gameira protiv SitijaFudbaler Sevilje Francuz Kevin Gameiro propustiće meč Lige šampiona protiv Mančester sitija u utorak, zbog povrede butnog mišića. Dvadesetosmogodišnji napadač povredio se u subotu u porazu protiv Viljareala od 2:1. Gameiro je najbolji strelac Sevilje u dosadasnjem delu sezone sa sedam golova u 14 nastupa. Sevilja se nada da bi Gameiro mogao da se vrati za meč protiv Reala u Primeri sledećeg vikenda.

11:39 - Hingis i Mirza osvojile titulu u dubluŠvajcarska teniserka Martina Hingis i Indijka Sanja Mirza osvojile su titulu u dublu na završnom WTA turniru u Singapuru, pošto su danas u finalu posle svega 66 minuta savladale španski par Garbinje Muguruza/Karla Suarez Navaro sa 6:0,6:3. Hingis i Mirza zaigrale su u paru tek u martu ove godine i od tada su osvojile devet titula, uključujući Vimbldon i US Open. Švajcarsko-indijski dubl pobedio je takođe, na svim mečevima završnice u Singapuru.

10:50 - Počela izgradnja sportske hale u SokobanjiSokobanja je jedna od pet opština u Srbiji koje su bile najbolje u naplati poreza na imovinu, a nagradu od 125.000 evra iskoristiće za finansiraje izgradnje svlačionica u sportskoj hali i uređenje sportskih terena. Predsednik opštine Sokobanja Dimitrije Lukić rekao je da je rok za završetak radova na izgradnji svlačionica i uređenja sportskih terena 75 dana. Sokobanja je prva opština koja je iskoristila novčanu nagradu, koju su dodelile Švajcarska i Nemačka vlada, i počela izgradnju dela sportske hale, vrednosti od oko 300.000 evra, navodi se u današnjem saopštenju Nemačke organizacije za međunarodnu saradnju (GIZ). Podaci Sokobanje o ukupnom plaćenom porezu na imovinu za fizička lica za 2013 godinu pokazuju da je ova opština ukupno naplatila nešto iše od 12 miliona dinara, dok je prošle godine iznos naplaćenog poreza bio skoro 36 miliona dinara. "Posle šest meseci koliko su popisivači, koje smo angažovali, radili na terenu Sokobanja je u evidenciji imala 9.308 nepokretnosti, dok je pre toga u evidenciji bilo 7.431 nekretnina", naveo je šef projekta u Nemačkoj organizaciji za međunarodnu saradnju GIZ Aleksander Grunauer.

10:10 - Kejn na meti BajernaŠampion Nemačke, Bajern Minhen, ozbiljno je zainteresovan za sjajnog napadača Totenhema Harija Kejna, prenose britanski mediji. Navodno, skauti Bajerna bili su na meču protiv Bornmauta, na kom je Kejn postigao het-trik i potpuno ih impresionirao. Pep Gvardiola je navodno u mladom napadaču identifikovao legitimnog naslednika Roberta Levandovskog i tokom januarskog prelaznog roka se očekuju prvi koraci ka realizaciji ovog transfera.

09:30 - Bekvalac: Klub će kazniti Srđu zbog crvenog kartonaTrener OFK Beograda Dragoljub Bekvalac čestitao je Zvezdi na zasluženoj pobedi (4:1) u 16. kolu Superlige Srbije."Ono što smo se dogovorili funkcionisalo je dok naš igrač nije dobio crveni karton, posle toga je postojala samo Zvezda u ofanzivi i OFK u defanzivi. Ništa se drugo nije moglo očekivati, osim da postignemo počasni pogodak", rekao je Bekvalac.Bekvalac je najavio da će klub kazniti Srđu Kneževića, koji je isključen pošto je najpre zbog grubog starta dobio žuti karton, a zbog vređanja i psovanja glavnog arbitra Darka Filipovića i direktran crveni karton odmah zatim "On je bio poznat po agresivnoj igri, a ne po verbalnim deliktima. Ovo mi je strano što se njega tiče. Dobijao je kartone zbog preoštre igre, a ovo...", rekao je Bekvalac.

08:40 - Federer i Nadal igraju za titulu u BazeluŠvajcarac Rodžer Federer i Španac Rafael Nadal finalisti su teniskog ATP turnira u Bazelu, koji se igra za ukupan nagradni fond od dva miliona evra. Federer je danas u polufinalu savladao Amerikanca Džeka Soka sa 6:3, 6:4, dok je Nadal bio bolji od Francuza Rišara Gaskea - 6:4, 7:6 (9:7). Dvojica teniskih velikana sastaće se prvi put od januara prošle godine, a prvi put u finalu od 2013, kada je na mastersu u Rimu ubedljivo slavio Španac (6:1, 6:3). U dosadašnja 33 međusobna duela Nadal je mnogo uspešniji od Federera i vodi sa 23-10. Titulu u Bazelu brani Federer, koji je prošle godine u finalu pobedio Belgijanca Davida Gofana.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE POGLEDATI OVDE