(FOTO, VIDEO) POČETAK RASPLETA Real preko PSŽ-a, a Siti preko Sevilje do osmine finala Lige šampiona

Četvrto kolo u grupama A, B, C, D

U derbiju večeri "kraljevi" savladali "svece" slučajnim golom Naća, Junajted dao gol posle 404 minuta i pobedio CSKA
1 / 5 Foto: Reuters

Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija prvi su obezbedili učešće u osmini finala ovosezonske Lige šampiona.

Madriđani su na svom "Santjago Bernabeuu" pobedili PSŽ 1:0, a "građani" su protutnjali Seviljom (3:1). Svi golovi na ova dva meča postignuti su u prvom poluvremenu. "Sveci" su bili bolji rival od Reala, ali im je presudio slučajan gol Naća u 35. minutu. Kavani, Ibrahimović i drugovi promašili su više dobrih prilika. Ipak, treba reći da je i PSŽ nadomak prolaska u narednu rundu posle pobede Šahtjora nad Malmeom (4:0) u drugom meču Grupe A.

U Grupi D, u kojoj su Sevilja i Siti, Borusija i Juventus su u Menhengladbahu igrali 1:1, a gosti su skoro celo drugo poluvreme igrali bez isključenog Ernaneša. Vicešampionu Evrope su dovoljna još dva boda u preostala dva kola da i teoretski obezbedi ulazak među 16 najboljih na "starom kontinentu".

Mnogo više uzbuđenja u nastavku takmičenja biće u Grupi B. Mančester junajted je postigao gol posle 404 minuta i tim pogotkom Vejna Runija savladao CSKA 1:0 na "Old Trafordu". Tim Luja Van Gala se sa sedam bodova probio na vrh tabele, a na deobi drugog mesta sa bodom manje su PSV i Volfsburg, čiji je današnji međusobni duel dobio domaćin u Ajndhovenu 2:0. Ni "armejci" nisu bez šansi jer imaju četiri boda.

Benfika je posle burnog drugog poluvremena na svom "La Lušu" pobedila Galatasaraj 2:1 i vodi na tabeli Grupe C sa devet bodova. Atletiko Madrid je u Astani osvojio samo bod (0:0), pa je sada drugi sa sedam bodova, dok je Galata treća sa četiri. Prvak Kazahstana je skupio dva.

GRUPA A

Real Madrid - PSŽ 1:0 (1:0)/Naćo 35/

Šahtjor - Malme 4:0 (1:0)/Gladki 29, Srna pen 48, Eduardo 55, Tešeira 73/

TABELA: Real Madrid 10, PSŽ 7, Šahtor 3, Malme 3.

GRUPA B

Mančester junajted - CSKA 1:0 (0:0)/Runi 79/

PSV - Volfsburg 2:0 (0:0)/Lokadija 56, De Jong 86/

TABELA: Mančester junajted 7, PSV 6, Volfsburg 6, CSKA 4.

GRUPA C

Astana - Atletiko Madrid 0:0

Benfika - Galatasaraj 2:1 (0:0)/Žonas 52, Luizao 67 - Podolski 58/

TABELA: Benfika 9, Atletiko Madrid 7, Galatasaraj 4, Astana 2.

GRUPA D

Borusija M. - Juventus 1:1 (1:1)/Džonson 18 - Lihtštajner 44/

Sevilja - Mančester siti 1:3 (1:3)/Tremulinas 25 - Sterling 8, Fernandinjo 11, Boni 36/

TABELA: Mančester siti 9, Juventus 8, Sevilja 3, Borusija M. 2.

TOK MEČEVA:

86. minut - PSV - Volfsburg 2:0 - DE JONG

85. minut - Benfika je ostala bez isključenog Gaitana.

22:22 - Gol Junajteda posle 404 minutaOvo je prvi gol Mančester junajteda posle 404 minuta! Prethodni gol dao je Marsijal u 65. minutu prošle utakmice upravo priotiv CSKA za konačnih 1:1 u Moskvi. U međuvremenu, ekipa Luja Van Gala je dva puta igrala 0:0 u prvenstvu, sa Mančester sitijem i Kristal Palasom, a iz Liga kupa je ispala od Midlzbroa posle penala, jer za 120 minuta igre nije bilo golova.

79. minut - MANČESTER JUNAJTED - CSKA 1:0 - RUNI

73. minut - ŠAHTJOR - Malme 4:0 - TEŠEIRA

67. minut - BENFIKA - Galatasaraj 2:1 - LUIZAO

58. minut - Benfika - GALATASARAJ 1:1 - PODOLSKI

56. minut - PSV - Volfsburg 1:0 - LOKADIJA

55. minut - ŠAHTJOR - Malme 3:0 - EDUARDO

53. minut - Juventus je u Menhengladbahu ostao bez isključenog Ernaneša.

52. minut - BENFIKA - Galatasaraj 1:0 - ŽONAS

48. minut - ŠAHTJOR - Malme 2:0 - SRNA iz penala

47. minut - Au, kakav promašaj Kavanija u Madridu

Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Borusija M. - JUVENTUS 1:1 - LIHTŠTAJNER

36. minut - Sevilja - MANČESTER SITI 1:3 - BONI

35. minut - REAL MADRID - PSŽ 1:0 - NAĆO

29. minut - Ibra preti Realu

29. minut - ŠAHTJOR - Malme 1:0 - GLADKI

25. minut - SEVILJA - Mančester siti 1:2 - TREMULINAS

21:04 - Isko je dobio po glavi od Parižana

18. minut - BORUSIJA M. - Juventus 1:0 - DŽONSON

11. minut - Sevilja - MANČESTER SITI 0:2 - FERNANDINJO

8. minut - Sevilja - MANČESTER SITI 0:1 - STERLING

20:45 - Utakmice su počele!

20:40 - "Jedan, dva, tri, Madrid"

20:38 - "Đavoli" se i dalje zagrevaju, a meč samo što nije počeo

20:30 - Još četvorica srpskih fudbalera danas na terenuOsim Zorana Tošića koji se vratio na "Old Traford", od 20:45 na terenu će biti i Vladimir Rodić i Nikola Đurđić u dresu Malmea, kao i Aleksandar Tošić u prvom timu Mančester sitija. Podsetimo, ranije danas Maksimović i Erić su sa Astanom osvojili bod protiv Atletiko Madrida.

20:17 - Englezi "peckaju" Zorana Tošića

Britanski mediji podsećaju da je Zoran Tošić svojevremeno bio član Mančester junajteda.

19:21 - Evo i sastava Parižana:

19:15 - "Sveci" su stigli na "Santjago Bernabeu"

18:58 - Ibrahimović zna kako se daje gol RealuZlatan Ibrahomović, sadašnji napadač PSŽ-a, večeras igra protiv Real Madrida, kome je dao gol dok je nosio dres Barse.

18:39 - Neverovatan promašaj Fernanda Toresa

Napadač Atletika promašio je u 32. minutu priliku da svom timu obezbedi tri boda.

18:17 - "Old Traford" je spreman da ugosti "armejce".

17:53 - U prvoj utakmici četvrtog kola grupne faze Lige šampiona Astana i Atletiko Madrid igrali su bez golova. Ceo meč za domaći tim odigrali su srpski internacionalci golman Nenad Erić i vezista Nemanja Maksimović. Tores, Grizman, Fereira i Himenez imali su šanse za goste, Koke je pogodio i prečku, ali je Erić ostao nesavladan.Na tabeli Grupe C sada vodi Atletiko sa sedam bodova, Benfika ima šest, Galatasaraj četiri, a Astana dva, s tim da se Portugalci i Turci večeras sastaju i imaju priliku da uvećaju saldo.Meč u Astani počeo je u 16 sati po srednjeevropskom vremenu što je presedan u Ligi šampiona.