(VIDEO) IGRAO SE FUDBAL I U SRBIJI: Pre tačno 27 godina blistava Zvezda je ispustila moćni Milan!

Kup šampiona 1988. godine

Na današnji dan 1988. godine fudbaleri Crvene zvezde i Milana odigrali su nezaboravan ponovljeni revanš meč 2. kola Kupa šampiona

Dan ranije, 9. novembra 1988. godine moćni Milan je bio na kolenima. Zvezda je golom Dejana Savićevića vodila sa 1:0 i bila na pragu pobede, ali je zbog velike magle meč prekinut.

U 64. minutu utakmice Sudija Diter Pauli je prekinuo meč i nakon konsultacija sa UEFA odlučio da se sutradan igra nova utakmica. Odluka je išla na štetu Zvezde, jer su crveno-beli u trenutku kada je meč prekinut pored rezultatske prednosti i sjajne igre imali i igrača više.

Za ponovljenu utakmicu važile su karte od prethodnog dana, a umesto 90, na Marakani se pojavilo 95 hiljada ljudi. Zvezda je imala dosta sreće na startu ponovljene utakmice, pošto je Vasilijević nespretno ubacio loptu u svoj gol, a sudija je pokazao da se igra ipak nastavi, iako je bilo očigledno da je lopta prešla gol liniju.

Printskirn
Printskirn

Marko Van Basten je doneo prednost Milanu u 35. minutu utakmice, međutim, samo četiri minuta kasnije Stojković je posle sjajne asistencije Savićevića zakucao loptu u mrežu Milana. Do kraja utakmice nije bilo golova, pa su usledili penali.

Stojković i Prosinečki su bili precizni sa bele tačke, ali nažalost, Dejo Savićević i Mrkela nisu, pa je strašni Milan uz mnogo sreće prošao dalje (4:2).

Milan je tada imao ekipu od koje su se mnogim većim klubovima od Crvene zvezde "tresle noge".

Naime, na klupi je sedeo veliki Arigo Saki, a u timu su bile legende Rosonera: Barezi, Kostakurta, Donadoni, Anćeloti, Gulit, Van Basten, Rajkard...

Tako da nije ni čudo što navijači i sami akteri meča duboko uzdahnu svaki put kada se podsete ove utakmice.