(VIDEO) DŽEKO ĆE EURO GLEDATI NA TV: Irci pobedili Bosance i otišli u Francusku

Volters dvostruki strelac

Fudbalska reprezentacija Republike Irske plasirala se na Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine, pošto je večeras u Dablinu u revanš utakmici baraža pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:0.

Irska je tako ukupnim rezultatom 3:1 pobedila BiH, pošto je u prvoj utakmici u Zenici rezultat bio 1:1.

Oba gola za Irsku večeras postigao je Džonatan Volters u 24. minutu iz penala i u 70. minutu.

Uoči utakmice navijači BiH izazvali su veliki skandal skandirajući Palestini i zviždeći tokom minuta ćutanja.

Ekipe nisu napravile ozbiljnije prilike sve do 23. minuta kada je posle šuta Derila Marfij, lopta u šesnaestercu pogodila u ruku Ervina Zukanovića. Volters je sigurno izveo penal i doneo vođstvo domaćinu.

BiH je posle primljenog gola pojačala napad, pokušao je Edin Džeko ali je šutirao preko gola.

Gosti su imali šansu i u 34. minutu, ali je Haris Medunjanin šutirao preko gola, pa je ekipa Mehmeda Baždarevića na poluvreme otišla sa golom zaostatka.

Prvu priliku u nastavku imala je Bosna, kada je u 50. minutu Medunjanin šutirao iz slobodnog udarca, ali je jedan igrač Irske izbacio loptu u korner.

Četiri minuta kasnije pokušao je i Ognjen Vranješ, ali su irski igrači na vreme otklonili opasnost.

Irska je duplirala vođstvo u 70. minutu a ponovo je Volters bio strelac. Posle slobodnog udarca Robina Brejdija nije dobro intervenisao Vranješ, lopta je doša do Voltersa koji je iz voleja poslao loptu u mrežu. To je bio njegov četvrti gol u pet utakmica za Irsku od avgusta.

Do kraja utakmice BiH je pokušavala da postigne gol, ali nije napravila ozbiljniju priliku, sve do trećeg minuta sudijske nadoknade vremena kada je Vedad Ibišević pogodio prečku.

Ekipa Martina O'Nila je tako drugi put uzastopno izborila plasman na Evropsko prvenstvo.

PENALTY GOAL Jonathan Walters Ireland 1 - 0... by EuropeanLive

Jonathan Walters 2nd GOAL | Ireland 2 - 0... by EuropeanLive