(FOTO, VIDEO) EMOTIVNI ZLATAN: Ibra se nije radovao pobedi, Real primio tri komada za 11 minuta

Opet vatromet golova

Posle kompletnog petog kola Lige šampiona u osmini finala su: Real Madrid, PSŽ, Benfika, Atletiko Madrid, Juventus, Siti, Barselona, Bajern i Zenit.

Poslednje kolo doneće preostala sedam učesnika druge faze elitnog takmičenja.

U prve dve današnje utakmice Astana i Benfika su remizirale - 2:2 (2:1), a Volfsburg je kao gost trijumfovao protiv CSKA u Moskvi 2:0 (0:0).

Kazahstanski i portugalski prvak odigrali su veoma zanimljivu utakmicu u ranim popodnevnim satima po srednjeevropskom vremenu. Domaćin, za koje su svih 90 minuta odigrali golman Nenad Erić i Nemanja Maksimović, poveo je 2:0 veću u 31. minutu, ali je Raul Himenez sa dva gola u nastavku doneo bod lisabonskim "orlovima". Ispostavilo se da je Benfiki to bilo dovoljno za prolaz dalje, jer je Atletiko Madrid sa dva gola Grizmana savladao Galatasaraj 2:0, pa su Portugalci i Španci prošli dalje.

Nemanja Maksimović, Foto: Reuters

U ranim večernjim satima Volfsburg je na "Himki areni" došao do vredne pobede zahvaljujući dvostrukom strelcu Andreu Širleu. Taman kada su "armejci" u drugom poluvremenu stisli goste iz Nemačke, a srpski reprezentativac Zoran Tošić pogodio stativu (62. minut), "vukovi" su poveli - u 67. minutu. Pobedu gostiju Širle je overio u 88. minutu i odveo Volfsburg na vrh tabele Grupe B, jer su Mančester junajted i PSV kasnije odigrali bez golova. Ova grupa B je najkomplikovanija, jer svi osim Moskovljana mogu dalje.

U većem delu večeri Pari Sen Žermen i Real Madrid su se "jurili".

"Sveci" su gostovali u rodnom gradu Zlatana Ibrahimovića i igrali protiv njegovog bivšeg kluba - Malmea. On se nije radovao kada je postigao gol, a njegov tim je pobedio čak sa 5:0. Dugo su "kraljevi", koji su gostovali Šahtjoru, pratili Parižane po broju datih golova. Real je stao na četiri postignuta gola, a onda je usledio šok. Od 77. do 88. minuta Šahtjor tri puta zatresao mrežu gostiju i njihovu pobedu doveo u pitanje. Ipak, tim Rafe Beniteza je zabeležio tri boda, uz dva pogotka Kristijana Ronalda - 4:3. Francuski i španski predstavnik su osigurali igranje u Ligi šampiona na proleće.

Juventus je i drugi put ove sezone bio bolji od Mančester sitija, sada u Torinu zahvaljujući pogotku Marija Mandžukića - 1:0. Vicešampion Evrope je izbio na prvo mesto u grupi, sa dva boda više od "građana". Obe te ekipe nastaviće takmičenje. U borbi za treće mesto i prelazak u Ligu Evrope Borusija Menhengladbah je pobedila Sevilju 4:2.

Kao i u mečevima u grupama E, F, G i H u utorak, i dan kasnije je postignuto čak 27 golova!

GRUPA A

Malme - PSŽ 0:5 (0:2)/Rabio 4, Di Marija 14, Ibrahimović 50, Di Marija 68, Lukas 82/

Šahtjor - Real Madrid 2:4 (0:1)/Teišeira penal 77, 88, Dentinjo 83 - Ronaldo 18, 70, Modrić 50, Karvahal 52/

TABELA: Real Madrid 13, PSŽ 10, Šahtjor 3, Malme 3.

GRUPA B

CSKA - Volfsburg 0:2 (0:0)/Širle 67, 88/

Mančester junajted - PSV 0:0

TABELA: Volfsburg 9, Mančester junajted 8, PSV 7, CSKA 4.

GRUPA C

Astana - Benfika 2:2 (2:1)/Tvumasi 19, Aničić 31 - Himenez 40, 72/

Atletiko Madrid - Galatasaraj 2:0 (1:0)/Grizman 13/

TABELA: Benfika 10, Atletiko Madrid 10, Galatasaraj 4, Astana 3.

GRUPA D

Juventus - Mančester siti 1:0 (1:0)/Mandžukić 18/

Borusija M. - Sevilja 4:2 (1:0)/Štindl 29, 83, Jonson 68, Rafael 78 - Vitolo 82, Banega penal 90+1/

TABELA: Juventus 11, Mančester siti 9, Borusija M. 5, Sevilja 3.

TOK MEČEVA:

Kraj na svim mečevima!

90+1. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA 4:2 - Banega iz penala.

88. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID 3:4 - Teišeira! Neverovatno. Šahtjor je dao tri gola za 11 minuta.

83. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID 2:4 - Dentinjo! Domaćin je brzo prepolovio prednost "kraljeva".

83. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA 4:1 - drugi gol Štindla za nastavak goleade.

82. minut - MALME - PSŽ 0:5 - Lukas je nastavio teror.

82. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA 3:1 - gol za goste dao je Vitolo.

78. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA 3:0 - Rafael.

77. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID 1:4 - Teišeira iz penala dao je počasni gol za domaćina.

70. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID 0:4 - Ronaldo, drugi gol na ovom meču, 84. u Ligi šampiona.

68. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA - 2:0 - Jonson je duplirao prednost domaćina.

68. minut - MALME - PSŽ - 0:4 - Drugi gol Di Marije.

65. minut - ATLETIKO MADRID - GALATASARAJ 2:0 - Ponovo Grizman! Francuz je postigao svoj drugi gol danas, a opet mu je, kao i kod prvog, asistirao Gabi.

61. minut - Đurđić je izborio penal za Malme, ali je Rozenberg pogodio stativu sa bele tačke.

52. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID - 0:3 - strelac Karvahal.

50. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID - 0:2 - strelac Modrić.

50. minut - MALME - PSŽ 0:3 - Ibrahimović! Dao je gol svom bivšem klubu. I nije se radovao!

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Kraj prvog poluvremena.

21:21 - Pogledajte majstoriju Pola Pogbe.

29. minut - BORUSIJA M. - SEVILJA 1:0 - gol je postigao Štindl.

18. minut - ŠAHTJOR - REAL MADRID - 0:1 - strelac Ronaldo. Portugalcu je to 83. gol u Ligi šampiona, a 68. u dresu Reala.

18. minut - JUVENTUS - MANČESTER SITI - 1:0 - strelac Mandžukić. Centrirao mu je Aleks Sandro.

14. minut - MALME - PSŽ 0:2 - strelac Di Marija. Uposlio ga je Matuidi. GOL DI MARIJE JE 7.000 U ISTORIJI LIGE ŠAMPIONA (kada se ne računaju kvalifikacije).

13. minut - ATLETIKO MADRID - GALATASARAJ 1:0 - strelac Grizman, glavom, na centaršut Gabija.

20:58 - Tošić: Tužan samFudbaler CSKA Zoran Tošić rekao je da nije imao sreće na današnjoj utakmici protiv Volfsburga, u kojoj je njegov tim poražen i eliminisan iz Lige šampiona. "Prava je šteta, izgubili smo odlučujuću utakmicu. Imali smo nekoliko dobrih prilika, drugo poluvreme smo generalno odigrali dobro, ali nismo uspeli da postignemo pogodak", rekao je Tošić posle utakmice. CSKA je u Moskvi izgubio sa 2:0 i kolo pre kraja Grupe C izgubio šansu da se plasira u narednu fazu Ligu šampiona. Reprezentativac Srbije je imao nekoliko dobrih prilika, a nekoliko minuta pre vodećeg pogotka Volfsburga, pogodio je stativu. "Nisam imao sreće. Pogodio sam stativu, protivnik je ubrzo dao gol i sve se završilo tako tužno", kazao je Tošić. CSKA će u poslednjem kolu pokušati da zauzme treće mesto u grupi, koje vodi u drugu fazu Lige Evropa.

4. minut - MALME - PSŽ 0:1 - strelac Rabio. Van der Vil je centrirao, a Rabio dobro odreagovao glavom.

1. minut - Utakmice su počele.

20:44 - Potrudili su se i fanovi Borusije Menhengladbah.

20:43 - Koreografija navijača Juventusa.

20:41 - Posle Erića, Maksimovića i Tošića, još dvojica srpskih internacionalaca igraju danas Ligu šampiona - Nikola Đurđić i Vladimir Rodić, obojica u dresu Malmea. Moguće je da će zaigrati i Kolarov, koji je na klupi Mančester sitija.

20:29 - Malme je burno pozdravio Zlatana Ibrahimovića, svetsku zvezdu rođenu upravo u tom gradu. Prethodno, tokom dana, Ibra je saigrače iz Pari Sen Žermena vodio u obilazak Malmea.

19:55 - Evo sastava Juventusa i Mančester sitija. Pelegrini je Kolarova ostavio na klupi.

Kraj meča u Moskvi - CSKA - VOLFSBURG 0:2.

88. minut - CSKA - VOLFSBURG 0:1 - ŠIRLE! Dvostruki strelac za Volfsburg stavio je tačku na meč.

67. minut - CSKA - VOLFSBURG 0:1 - ŠIRLE! "Armejci" su kažnjeni. Samo pet minuta pošto je Tošić uzdrmao okvir gola "vukova", gosti su došli do vođstva i to uz veliku pomoć golmana Akinfejeva.

62. minut - Zoran Tošić je pogodio stativu! Sevnula je levica srpskog reprezentativca, ali je Volfsburg imao sreće.

Amaizing Chnce For CSKA Moscow -- CSKA Moscow... by ylberenexhipi

18:55 - Španska policija pretresa navijače Galatasaraja u Madridu.

Kraj prvog poluvreme - U prvih 45 minuta duela CSKA i Volfsburga nije bilo ni golova ni uzbuđenja.

1. minut - Počela je utakmica u Moskvi.

17:53 - Kraj meča u Astani - 2:2. Kazahstanski tim i dalje nema pobedu u Ligi šampiona, a goste sada samo teorija deli od plasmana u osminu finala

72. minut - ASTANA - BENFIKA - 2:2 - drugi gol na meču dao je Raul Himenez. Ovaj put je mrežu Erića zatresao posle centaršuta Almeide.

17:15 - Posle Erića i Maksimovića, na teren će još jedan Srbin. Zoran Tošić je, naravno, u sastavu ekipe CSKA za duel sa "vukovima". Meč počinje u 18.00.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Astani.

17:00 - Navijači Galatasaraja ulicama Madrida nose transparent na kome piše: "Muslimani nisu teroristi".

16:47 - Kraj prvog poluvremena u Astani.

40. minut - ASTANA - BENFIKA - 2:1 - gol za goste dao je Raul Himenez. Uposlio ga je Žonas.

31. minut - ASTANA - BENFIKA - 2:0 - strelac Aničić. Igrač iz Bosne i Hercegovine u gol je pretvorio asistenciju Ketevoame, veziste iz Centralnoafričke Republike.

16:26 - Navijači Volfsburga uživaju u Moskvi.

19. minut - ASTANA - BENFIKA 1:0 - Strelac Tvumasi. Domaćin je poveo u režiji Afrikanaca. Fudbaler iz Konga Kabananga je centrirao sa levog krila, a 21-godišnji napadač iz Gane glavom zakucao loptu u mrežu golmana Žulija Cezara. Bio je to prvi šut domaćih igrača na meču.

1. minut - Meč je počeo.

15:55 - U sastavu Astane su dvojica srpskih internacionalaca, Nenad Erić pred golom, a "zlatni orlić" Nemanja Maksimović u veznom redu. U timu je bivši fudbaler Partizana, Slovenac Branko Ilič. S druge strane, Ljubomir Fejsa i Filip Đuričić nisu ni na klupi Benfike.

15:50 - U mečevima petog kola u grupama E, F, G i H u utorak je bilo čak 27 golova, odnosno 3,3,75 po meču.