(VIDEO) LUDNICA U LIGI ŠAMPIONA: Real osmicom ispratio Malme, Mančester junajted ispao

Dramatična završnice grupne faze

Neverovatno je bilo poslednje kolo u grupama A, B, C i D Lige šampiona!

Posle drame u Grupi B ispao je Mančester junajted! U osminu finala elitnog takmičenja prošli su Volfsburg i PSV, a "crveni đavoli" će u Ligu Evrope. "Vukovi" su pobedili Junajted 3:2, dok je PSV savladao CSKA 2:1. I to kako!

U Grupi A je još ranije bilo jasno da dalje idu Real i PSŽ, ali su Madriđani bili izuzetno raspoloženi i sa 8:0 deklasirali Malme. Po tri gola dali su Kristijano Ronaldo i Karim Benzema. "Kraljevi" su izjednačili najubedljiviji rezultat u istoriji Lige šampiona (Liverpul istim rezultatom pobedio Bešiktaš), a Portugalac je postavio novi rekord po broju golova datih u grupnoj fazi - 11, nadmašivši Ruda Van Nistelroja.

PSŽ je rutinski savladao Šahtjor (2:0), koji je treći u grupi zbog boljeg međusobnog skora od Malmea, pa će Ukrajinci u šesneastinu finala Lige Evrope.

Madridski Atletiko je slavio u Lisabonu 2:1 i obezbedio prvo mesto u Grupi C, samim tim i mesto u povlašćenom šeširu na žrebu parova osmine finala. Benfika je druga. Galatasaraj je uspeo da osvoji bod kod kuće protiv Astane (1:1) i zadrži treću poziciju.

I u Grupi D je bilo uzbudljivo. Do 65. minuta je Juventus bio siguran na prvom mestu, ali mu je onda njegov bivši igrač Fernando Ljorente dao gol i, ispostavilo se, doneo Sevilji pobedu. A u Mančesteru, Siti je do 80. minuta gubio od Borusije Menhengladbah 2:1, a u narednih pet minuta je postigao tri gola, domogao se prvog mesta i poslao Sevilju u Ligu Evrope.

Još ranije su plasman u nokaut fazu obezbedili Barselona (Grupa E), Bajern (Grupa F) i Zenit (Grupa H), a preostalih pet učesnika dobićemo sutra.

GRUPA A:

PSŽ - Šahtjor 2:0 (0:0)/Lukas 57, Ibrahimović 86/

Real Madrid - Malme 8:0 (3:0)/Benzema 12, 24, Ronaldo 39, 47, 50, 59, Kovačić 70, Benzema 74/

Tabela: Real Madrid 16, PSŽ 13, Šahtjor 3, Malme 3.

GRUPA B:

PSV - CSKA 2:1 (0:0)/De Jong 78, Proper 86 - Ignaševič penal 75/

Volfsburg - Mančester junajted 3:2 (2:1)/Naldo 14, 84, Vierinja 29 - Marsijal 10, Guilavogui autogol 82/

Tabela: Volfsburg 12, PSV 10, Mančester junajted 8, CSKA 4.

GRUPA C:

Benfika - Atletiko Madrid 1:2 (0:1)/Mitroglu 75 - Nigez 33, Vijeto 55/

Galatasaraj - Astana 1:1 (0:0)/Inan 64 - Tvumasi 62/

Tabela: Atletiko Madrid 13, Benfika 10, Galatasaraj 5, Astana 4.

GRUPA D:

Sevilja - Juventus 1:0 (0:0)/Ljorente 65/

Mančester siti - Borusija M. 4:2 (1:2)/Silva 16, Sterling 80, 81, Boni 85 - Korb 19, Rafael 42/

Tabela: Mančester siti 12, Juventus 11, Sevilja 6, Borusija M. 5.

TOK MEČEVA:

86. minut - PSV - CSKA 2:1 - Proper!

86. minut - PSŽ - Šahtjor 2:0 - Ibrahimović

85. minut - Mančester siti - Borusija M. 4:2 - Boni

84. minut - Volfsburg - Mančester junajted 3:2 - NADLO!!!

82. minut - Volfsburg - Mančester junajted 2:2 - Guilavogui daje autogol i vraća "đavolima" nadu

81. minut - Mančester siti - Borusija M. 3:2 - Sterling je postigao dva gola u rekordnom roku!

80. minut - Mančester siti - Borusija M. 2:2 - Sterling doneo izjednačenje "građanima"

78. minut - PSV - CSKA 1:1 - De Jong!

75. minut - PSV - CSKA 0:1 - Ignaševič iz penala koji je iznudio Zoran Tošić

75. minut - Benfika - Atletiko Madrid 1:2 - Mitroglu vraća nadu domaćinu

74. minut - Real Madrid - Malme 8:0 - Benzema treći put večeras

70. minut - Real Madrid - Malme 7:0 - Kovačić

65. minut - Sevilja - Juventus 1:0 - Ljorente

64. minut - Galatasaraj - Astana 1:1 - Inan je doneo izjednačenje samo dva minuta posle gola gostiju

62. minut - Galatasaraj - Astana 0:1 - Tvumasi

59. minut - Real Madrid - Malme 6:0 - Ronaldo četvrti put danas, a 11 ove sezone, što je novi rekord po broju pogodaka u grupnoj fazi Lige šampiona.

57. minut - PSŽ - Šahtjor 1:0 - Lukas

55. minut - Benfika - Atletiko Madrid 0:2 - Vijeto

50. minut - Real Madrid - Malme 5:0 - het-trik Ronalda

47. minut - Real Madrid - Malme 4:0 - drugi gol Ronalda

42. minut - Mančester siti - Borusija M. 1:1 - Rafael za preokret na "Etihadu"

39. minut - Real Madrid - Malme 3:0 - u strelce se upisao i Ronaldo

33. minut - Benfika - Atletiko Madrid 0:1 - Nigez

29. minut - Volfsburg - Mančester junajted 2:1 - Vierinja donosi preokret

24. minut - Real Madrid - Malme 2:0 - opet Benzema

19. minut - Mančester siti - Borusija M. 1:1 - Korb vraća goste u igru

16. minut - Mančester siti - Borusija M. 1:0 - David Silva

14. minut - Volfsburg - Mančester junajted 1:1 - Naldo doneo izjednačenje domaćinu

12. minut - Real Madrid - Malme 1:0 - Benzema

10. minut - Volfsburg - Mančester junajted 0:1 - Marsijal na asistenciju Mate

20:55 - Kakva podrška "koltovima" na "Etidahu".

1. minut - Sve utakmice su počele.

20:43 - Himna Lige šampiona u Volfsburgu.

20:31 - Navijači Borusije u Mančesteru. Ima ih oko 4.000.

20:22 - Aleks Ferguson je u Volfsburgu, došao je da gleda svoj Mančester junajted.

20:11 - Korteo kroz Madrid! Navijači Malmea.

20:05 - Evo kako izgleda "Park prinčeva" 40 minuta pre početka utakmice.

20:03 - Zavirite u svlačionicu Mančester junajteda:

19:55 - Nikola Đurđić napada Real (Rodić je na klupi).

19:48 - Evo i sastava timova na derbiju večeri.

19:41 - Sevilja mora da pobedi, a da pritom Borusija izgubi, kako bi se domogla Lige Evrope, dok je Juventusu neophodan bod da overi prvi mesto u Grupi D.

19:34 - Kreativni navijač Borusije iz Menhengladbah.

19:25 - Nema frke! Navijači Volfsburga i Mančester junajteda zajedno na pivu.