(VIDEO) KATASTROFA JUNAJTEDA: Evo kako je treći najbogatiji kluba sveta ispao iz Lige šampiona

Vredi više od 3 milijarde dolara

Volfsburg i PSV su se plasirali u osminu finala Lige šampiona kao najbolji u Grupi B, Mančester junajted će kao trećeplasirani u Ligu Evrope, a poslednji na tabeli je CSKA.

Za Mančester junajted, treći najbogatiji klub na svetu, eliminacija iz elitnog takmičenja predstavlja katastrofu.

Klub sa "Old Traforda", čiji je godišnji budžet 703 miliona dolara i čija je vrednost procenjena na 3,1 milijardi, a ispred koga su samo Real Madrid (3,26) i Barselona (3,17), prošao je kroz golgotu u Grupi B i za njega nije bilo srećnog kraja.

A utakmice poslednjeg kola te grupe donele su nezapamćenu dramu.

Kada je CSKA u Ajndhovenu u 75. minutu poveo golom Ignaševiča iz penala, "crveni đavoli" su imali prolaz dalje i sa porazom u Volfsburgu, gde su u tom trenutku gubili 1:2. Međutim, PSV je izjednačio samo tri minuta kasnije preko De Jonga, ali je i Junajted isto učinio u 82. minutu autogom Guilavoguija. Međutim, već u 84. Naldo je svojim drugim golom na utakmici vratio prednost Volfsburgu, a u 86. je Proper doveo PSV u vođstvo 2:1, tako lansirao svoj tim među 16 najboljih u Evropi, a Junajted zakucao na treće mesto.

Neće biti iznenađenje ako na "Old Trafordu" odluče da ovaj ceh plati Luj Van Gal.

GRUPA B:

PSV - CSKA 2:1 (0:0)/De Jong 78, Proper 86 - Ignaševič penal 75/

Volfsburg - Mančester junajted 3:2 (2:1)/Naldo 14, 84, Vierinja 29 - Marsijal 10, Guilavogui autogol 82/

Tabela: Volfsburg 12, PSV 10, Mančester junajted 8, CSKA 4.

All Goals - Wolfsburg 3-2 Manchester United... by Bundes_Liga