(FOTO, VIDEO) RASPLET U LIGI ŠAMPIONA: Murinjo se spasao protiv bivših, Žiru zaledio Pirej

Poznati svi učesnici osmine finala

Roma, Čelsi, Dinamo Kijev, Arsenal i Gent su večeras uhvatili poslednji voz za osminu finala Lige šampiona.
1 / 5 Foto: Reuters

To je epilog utakmica poslednjeg, šestog kola u grupama E, F, G i H.

Roma se pridružila Barseloni u nokaut fazi iz Grupe E iako je odigrala samo 0:0 sa BATE Borisovim na svom "Olimpiku". Ipak, i to joj je bilo dovoljno, jer aktuelni šampion Evrope u "šarenom sastavu" nije dozvolio Bajeru da ga savlada u Leverkuzenu - 1:1. Italijanski i nemački tim su završili takmičenje sa po šest bodova, ali "vučica" ima bolji međusobni skor.

Arsenal je uspeo! Morao je da pobedi Olimpijakos u Pireju makar sa dva gola razlike da bi ga potisnuo sa drugog mesta Grupe F, a pobedio ga je 3:0 zahvaljujući Olivijeu Žiruu, koji je zabeležio het-trik. U drugom meču grupe, koja je imala revijalni karakter, Bajern je u Zagrebu savladao Dinamo 2:0, golovima Roberta Levandovskog, uz promašeni penal Tomasa Milera.

Čelsi je savladao Porto 2:0, a Dinamo iz Kijeva je bio bolji od Makabija 1:0, pa su te dve ekipe prošle dalje. Žoze Murinjo je bar za sada sačuvao posao uspehom u duelu sa svojim bivšim klubom. "Plavci" su imali dosta sreće u uvodu meča, jer su poveli autogolom, a onda nisu imali težak posao u nastavku.

Senzacija sezone zove se Gent! Belgijski tim ostvario je istorijski uspeh plasmanom među 16 najboljih u Evropi. Gent je bio bolji od Zenita, koji je još ranije obezbedio prvo mesto u Grupi H - 2:1. Međutim, i da nije savladao goste iz Rusije prošao bi dalje, jer je Valensija mimo očekivanja poražena kod kuće od prežaljenog Liona 0:2.Žreb parova osmine finala Lige šampiona biće obavljen u ponedeljak. Povlašćeni na žrebu biće pobednici grupa: Real Madrid, Volfsburg, Atletiko Madrid, Mančester siti, Barselona, Bajern, Čelsi i Zenit.U drugom šeširu naći će se: PSŽ, PSV, Benfika, Juventus, Roma, Arsenal, Dinamo Kijev i Gent.Utakmice osmine finala igraće se u periodu od 16. februara do 16. marta sledeće godine. Finale je na programu 28. maja u Milanu. Titulu brani Barselona.

Olivije Žiru, Foto: AP

GRUPA E:

Roma - BATE 0:0

Bajer - Barselona 1:1 (1:1)/Ćićarito 24 - Mesi 20/

Tabela: Barselona 14, Roma 6, Bajer 6, BATE 5.

GRUPA F:

Dinamo Zagreb - Bajern 0:2 (0:0)/Levandovski 61, 64/

Olimpijakos - Arsenal 0:3 (0:1)/Žiru 29, 49, penal 67/

Tabela: Bajern 15, Arsenal 9, Olimpijakos 9, Dinamo 3.

GRUPA G:

Čelsi - Porto 2:0 (1:0)/Markano autogol 12, Vilijan 52/

Dinamo Kijev - Makabi Tel Aviv 1:0 (1:0)/Garmaš 16/

Tabela: Čelsi 13, Dinamo 11, Porto 10, Makabi 0.

GRUPA H:

Gent - Zenit 2:1 (1:0)/Depoitre 18, Miličević 78 - Dzjuba 65/

Valensija - Lion 0:2 (0:1)/Korne 37, Lakazet 76/

Tabela: Zenit 15, Gent 10, Valensija 6, Lion 4.

TOK MEČEVA:

Kraj!

88. minut - Dinamo Zagreb - Bajern 0:2 - Miler je promašio penal - pogodio je stativu

78. minut - Gent - Zenit 2:1 - Miličević overava prolazak dalje belgijskog kluba

76. minut - Valensija - Lion 0:2 - Lakazet je "zabetonirao" sudbinu "slepih miševa"

69. minut - Olimpijakos - Arsenal 0:3 - het-trik Žirua, ovaj put bio je precizan iz penala

65. minut - Gent - Zenit 1:1 - Dzjuba donosi gostima izjednačenje

64. minut - Dinamo Zagreb - Bajern 0:2 - Levandovski drugi put za tri minuta

61. minut - Dinamo Zagreb - Bajern 0:1 - Levandovski

Robert Lewandowski SUPER GOAL DINAMO ZAGREB 0-1... by footballgoalslive

52. minut - Čelsi - Porto 2:0 - Vilijan dovodi "plavce" blizu cilja

Willian SUPER GOAL CHELSEA 2-0 PORTO 9-12-2015 by footballgoalslive

49. minut - Olimpijakos - Arsenal 0:2 - Žiru drugi put za vođstvo koje goste vodi u osminu finala

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

Kraj prvog poluvremena...

37. minut - Valensija - Lion 0:1 - Korne

29. minut - Olimpijakos - Arsenal 0:1 - Žiru

Olivier Giroud Goal - Olympiakos Piraeus 0-1... by Video-Sport

24. minut - Bajer - Barselona 1:1 - Ćićarito je izjednačio posle samo četiri minuta

21:08 - Sjajna koreografija navijača Olimpijakosa (Gejt 7) sa porukom: Nastavljamo da sanjamo.

21:06 - Nezamisliva scena! Suarez na klupi!

20. minut - Bajer - Barselona 0:1 - Mesi

18. minut - Gent - Zenit 1:0 - Depoitre

16. minut - Dinamo Kijev - Makabi Tel Aviv 1:0 - Garmaš

12. minut - Čelsi - Porto 1:0 - autogol Markana posle šuta Dijega Koste i odbrane Kasiljasa

20:52 - Nejmar s tribina gleda meč u Leverkuzenu.

1. minut - Utakmice su počele...

20:44 - Andre Širle, igrač Volfsburga, iz kreveta gleda meč u Londonu i navija za svoj bivši klub Čelsi.

20:42 - Dosta praznih mesta na "Mestalji".

20:40 - Nemanja Matić ponovo igra sa maskom.

20:27 - Teri otpozdravlja navijačima Čelsija tokom zagrevanja.

20:15 - Ukupno, sedmorica Srba počinju mečeve: Ivanović, Matić (Čelsi), Milunović, Mladenović (BATE), S. Mitrović (Gent), Milivojević (Olimpijakos) i Rajković (Makabi), a još četvorica su na klupama: Jevtić (BATE), Biševac (Lion), Poletanović (Gent), N. Mitrović (Makabi).

20:06 - Makabi gostuje u Kijevu u nadi da će osvojiti prvi bod. Trener Slaviša Jokanović pred gol je poslao Predraga Rajkovića, dok je Nikolu Mitrovića ostavio na klupi.

20:02 - Stefan Mitrović će sa Gentom pokušati da preko Zenita dođe do istorijskog uspeha. Marko Poletanović je među rezervama u belgijskom timu.

19:58 - Olimpijakosa i bod vodi u osminu finala, a Arsenal mora da trijumfuje. Za domaćina igra Luka Milivojević.

19:55 - Valensiji treba pobeda, Lion je na "Mestalju" došao na izlet. Na gostujućoj klupi sedeće Milan Biševac.

19:54 - Znalo se da će Barsa u Leverkuzenu biti bez Nejmara, ali među "najboljih 11" nema ni Luisa Suareza, koji je na klupi. Trener Luis Suarez "promešao je karte" i u drugim linijama tima.

19:51 - U sastavu BATE Borisova su Milunović i Mladenović.

19:49 - "Maksimir" je spreman da ugosti Bajern.

19:44 - Murinjo je u sastav za "meč sezone", što duel sa Portom jeste za Čelsi, uvrstio oba srpska internacionalca, i Ivanovića i Matića.

19:39 - Posebni je stigao na "Stamford bridž"

19:34 - Arsenal mora da pobedi u Pireju, a Arsen Venger je ubeđen da će uspeti.

19:25 - Barsa gostuje Bajeru, koga je 2012. deklasirala na "Nou Kampu" 7:1, u meču u kome je Mesi dao pet golova. Te sezone u Leverkuzenu je bilo 1:3.

19:20 - Bajern je prebrinuo sve brige, ali trener Gvardiola traži pobedu u Zagrebu.

19:15 - Zenit jedini ove sezone ima stoprocentan učinak. Ako i danas savlada Gent, postaće tek šesti učesnik Lige šampiona sa svih šest pobeda.