(VIDEO) IŽIVLJAVANJE REALA: Kraljevski klub dao deset golova Raju sa dva igrača više

Istorijska pobeda

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Rajo Valjekano 10:2 (4:2) u utakmici 16, kola španske Primere.

"Kraljevi" su do jedne od najubedljivijih pobeda u svojoj istoriji došli u čudnom i ludom meču na svom "Santjago Bernabeuu".

Domaćin je poveo već u trećem minutu preko Danila, ali su "pčelice" napravile preokret pogocima Amaje i Hoazebda u 10. i 12. minutu. Međutim, već u 14. je gostujući igrač Tito dobio crveni karton, a Real je tu prednost iskoristio izjednačujućim golom Bejla u 25. Kada je tri minuta kasnije i drugi igrač Raja isključen (Baena) počela je igra mačke i miša.

Do odlaska na poluvreme bilo je 4:2, jer su mrežu komšijskog rivala zatresli i Ronaldo (30. minut iz penala) i ponovo Bejl (41).

U nastavku Benzema je dao tri gola (48, 79. i 90), Ronaldo još jedan (53) i Bejl još dva, odnosno ukupno četiri (61. i 70).

Realu je nedostajao jedan gol da izjednači najubedljiviju prvenstvenu pobedu u svojoj istoriji, jer je u sezoni 1959/60 pobedio Elče 11:2.

Tim Rafe Beniteza se učvrstio na trećem mestu sa 33 boda. Barselona i Atletiko imaju po 35, ali i po meč manje.

Rajo je ostao u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa 14 bodova.

Amaya GOAL (1:1) Real Madrid vs Rayo Vallecano... by OfficialGoals

Jozabed Sanchez Goal | Real Madrid 1 - 2... by HDFootball2015

2-2 Gareth Bale Goal Spain Primera Division... by diyan-delev

9-2 Karim Benzema Goal Spain Primera Division... by diyan-delev

10-2 Karim Benzema Hattrick Goal Spain Primera... by diyan-delev