SRAMOTA: Afrikanci tuže Jagodinu zbog otimanja igrača?!

Gostovanje u Gani postaje noćna mora

FIFA na potezu: Nismo hteli da otmemo igrača, samo smo ga doveli na probu, brani se Goran Milanović, predsednik jagodinskog superligaša, posle teških reči u medijima iz Gane

Jagodinci navukli bes klubova iz Gane, dok prvi čovek „ćurana“ Goran Milanović tvrdi da je sve nesporazum i da njegov tim nije kriv.Afrički mediji pišu da je Jagodina na meč protiv Asante Kotokoa došla sa nekonkurentnim timom, dok su jednog fudbalera pokušali da otmu i bez obeštećenja odvedu u Srbiju. Najpoznatiji klub iz Gane Asante Kotoko slavio je 80. rođendan, a Jagodina je bila specijalni gost na manifestaciji koju je posmatralo više od 20.000 ljudi. Tamošnje novine pišu da su Jagodinci došli sa samo 11 igrača, i to sa mladim timom, da se tim menadžer ekipe Vladica Milanović predstavio se kao šef struke, dok je meštanin Sejdu Akvesi uvršten u protokol kao pomoćni trener?!- Sve od toga što pišu nije tačno! Imamo ugovor sa organizatorom i problem nije do nas. Imali smo 25 ljudi na spisku, a domaćin je bio dužan da nam obezbedi vize, put i smeštaj. Kada smo došli u Istanbul, na aerodromu nam je rečeno da u avionu za Akru ima mesta za samo 13 igrača i da nisu svi dobili vize. Tada su me zvali ljudi iz kluba i ja sam odlučio da nastave put - kazao je za Kurir Goran Milanović i dodao:- Hteli smo da ispoštujemo ugovor, iako su oni krivi. Na licu mesta smo izabrali 11 igrača i dvojicu ljudi u ime kluba, dok su se ostali vratili kući.Drugi, daleko veći problem za Jagodinu jeste izjava predsednika kluba Tehiman siti Majkla Kvada Ntima, u kojoj kaže da su Jagodinci hteli da otmu napadača Ebenezera Agjaponga, koji je igrao za „ćurane“ protiv Asante Kotokoa. Navodno, oštećeni klub sprema tužbu FIFA.- Koliko znam, taj igrač kojeg smo probali je slobodan i nema ugovor. Te priče vezane za tužbu FIFA nemaju veze sa istinom. Hteli smo direktno da napravimo skauting u Gani, da se na licu mesta uverimo u mogućnosti igrača koje bismo doveli - otkrio je Milanović.

KatastrofaPOPILI PET KOMADA NA +35 STEPENIAko je i bitno, Jagodina je doživela katastrofalan poraz od Asante Kotokoa (0:5). Golove za domaćina postigli su Teofilus Njame (12. minut), u 14. je već bilo 2:0, a strelac je bio Amos Frimpong. Dvostruki strelac Erik Donkor povećao je vođstvo u 32. i 56. minutu. Dauda Muhamed stavio je tačku petim golom na meču za domaćina u 61. minutu. Jagodinci su prvi put šutnuli na gol protivnika u 30. minutu.Inače, u Gani je za vreme utakmice bilo 35 stepeni, dok je u Srbiji -15.