Čelsi osvojio FA kup

„Plavci“ uzeli trofej pobedivši Liverpul. Čeh odbranio Kerolu „zicer“ za izjednačenje

Za centimetar bolji.Fudbaleri Čelsija osvojili su juče engleski FA kup pošto su u finalnom meču na Vembliju savladali Liverpul sa 2:1. Londonski tim tako je osvojio prvi trofej u ovoj sezoni i pod upravom novog menadžera Roberta di Matea, a priliku za drugi imaće u finalu Lige šampiona 19. maja protiv Bajerna u Minhenu.Čelsi je do sedmog trofeja FA kupa stigao pošto je Ramireš u 11. minutu doveo „plavce“ u vođstvo, da bi Didje Drogba u 52. minutu povećao prednost.Napadač iz Obale Slonovače tako je postao prvi fudbaler u istoriji FA kupa koji je postigao gol u četiri finala.Liverpul je uspeo da se vrati rezultatski u meč kad je napadač Endi Kerol, koji je ušao s klupe, smanjio na 1:2 u 64. minutu.Isti igrač imao je priliku i da izjednači nekoliko minuta kasnije, ali je golman Čelsija Petr Čeh uspeo krajnjim naporom da spase svoju mrežu pa je londonski klub slavio osvajanje trofeja na Vembliju.Čelsi je stigao do FA kupa čak četvrti put u poslednjih šest godina! Poslednji put „plavci“ su poraženi u finalu 2002. od Arsenala, a sa ukupno sedam trofeja su na „večnoj listi“ sustigli Liverpul i Aston Vilu.