BLOG UŽIVO: Roma nadigrala Sampdoriju

NAJNOVIJE INFORMACIJE IZ SVETA SPORTA

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:30 - Navijači Šalkea povredili 23 policajcaNajmanje 23 policajca povređeni su u sukobu s navijačima Šalkea posle pobede te ekipe nad Volfsburgom, saopštila je policija u Gelzenkirhenu. Policija je identifikovala 143 učesnika u neredima tokom kojih su navijači policiju gadjali kamenicama i flašama. Navijači Šalkea su napali policiju koja je štitila navijače Volfsburga posle utakmice. Tužilaštvo Esena otvorilo je istragu o neredima. Fudbaleri Šalkea pobedili su u subotu na svom terenu Volfsburg sa 3:0, tako da su se na tabeli primakli trećeplasiranoj Herti koja je u Berlinu odigrala nerešeno bez golova sa Borusijom Dortmund u utakmicama 20. kola Bundeslige. 23:11 - EP u futsalu: Italija ubedljiva protiv ČeškeFutsal reprezentacija Italije pobedila je večeras Češku sa ubedljivih 7:0 u utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u Beogradu. Italija je nakon ove pobede zauzela prvo mesto u Grupi D sa šest bodova, dok je Česka završila učešće na šampionatu Evrope ne osvojivši niti jedan bod. Pored selekcije Italije, iz ove grupe se u četvrtfinale plasirala i reprezentacija Azerbejdžana. Italija će kao prvoplasirana iz Grupe D u četvrtfinalu igrati protiv Kazahstana, koji je zauzeo drugo mesto u Grupi C, dok će se Azerbejdžan za polufinala Evropskog prvenstva boriti protiv Rusije.23:03 - Cedevita pobedila OlimpijuKošarkaši Cedevite pobedili su večeras na gostovanju ekipu Olimpije sa 91:84 u utakmici 23. kola Jadranske lige. Cedevitu je do 17 pobede u regionalnom takmičenju vodio Fran Pilepić sa 20 poena, dok je Džejms Vajt ubacio poen manje. Zagrebačka ekipa se ovim trijumfom ponovo na tabeli izjednačila sa Crvenom zvezdom. Beogradski i zagrebački tim se bore za drugo mesto tabele, ali Cedevita ima bolji učinak u medjusobnim susretima. U ekipi Olimpije, koja je upisla 14 poraz od početka sezone, najbolji je bio Zak Vrajt sa 18 poena. U narednom kolu Cedevita dočekuje Metalac, dok Olimpija gostuje Mega Leksu.22:55 - PSŽ nastavio pobedničku serijuFudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su u gostima ekipu Marseja 2:1 u derbi meču 25. kola francuskog šampionata. Gosti su poveli golom Ibrahimovića u drugom minutu, a izjednačio je Kabela u 25. Pobedu PSŽ-u doneo je Di Marija u 71. minutu. PSŽ je prvi na tabeli sa 69 bodova, dok je Marsej deseti sa 34.22:35 - Roma nadigrala SampdorijuFudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Sampdorije 2:1 u meču 24. kola italijanske Serije A. Golove za Romu postigli su Florenci u 45. i Peroti u 54. minutu. Jedini strelac za goste bio Pjanić (autogol) u 57. minutu.Roma je peta na tabeli sa 44 boda, dok je Sampdorija 17. sa 24.

22:15 - Fudbaleri Reala pobedili GranaduFudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na gostovanju ekipu Granade sa 2:1 u utakmici 23. kola španske Primere. Real je poveo golom Karima Benzeme u 30. minutu, a Granada je za dobru igru nagradjena izjednačenjem u 60. minutu meča. Strelac tog gola bio je Jusef El Arabi. Madridjani su u finišu utakmice, u 85. minutu, ipak, stigli do trijumfa posle odličnog šuta i gola Luke Modrića sa 22-23 metra. To je, inače, bio prvi pogodak hrvatskog reprezentativca u ovoj sezoni. Real je ovim trijufom ostao u trci za prvo mesto, sada je treći na tabeli Primere sa 50 bodova, odnosno ima bod manje od drugoplasiranog Atletiko Madrida, a četiri manje od lidera šampionata, Barselone, koja ima meč manje. Granada je upisala 13. poraz od početka sezone, pretposlednja je na tabeli sa 20 bodova.22:00 - Denver bolji od Njujorka, 13 poena JokićaKošarkaši Denvera pobedili su večeras u gostima Njujork sa 101:96, uz još jednu dobru partiju Nikole Jokića. Srpski košarkaš je na terenu proveo 18 i po minuta i za to vreme je postigao 13 poena, a zabeležio je i šest skokova i jednu ukradenu loptu. U ekipi Denvera šestorica igrača su imala dvocifren učinak, a najbolji su bili Danilo Galinari i Vil Barton, koji su utakmicu završili sa po 19 postignutih poena. Na drugoj strani, u redovima Niksa Karmelo Entoni i Kristaps Porzingis su ubacili po 21 poen. Boston je na svom terenu slavio protiv Sakramenta sa 128:119 i tako stigao do devete pobede u poslednjih 10 utakmica. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ejveri Bredli sa 25 poena, Ajzea Tomas je ubacio 22, a Džared Salindžer poen manje. Na drugoj strani, u ekipi Sakramenta najbolji je bio Demarkus Kazins sa 31 poenom. Orlando je kod kuće bio bolji od Atlante sa 96:94. Pobedu Orlandu doneo je Nikola Vučević košem u poslednjoj sekundi utakmice. Crnogorski košarkaš je ujedno bio i najbolji pojedinac u svojoj ekipi, postigao je 22 poena, uz devet skokova i po dve asistencije i ukradene lopte. U ekipi Atlante najefikasniji je bio Džef Tig sa 24 poena.21:30 - Mega pobedila Cibonu u ZagrebuKošarkaši Mega Leksa pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 89:82 (23:19, 28:20, 20:24, 18:19) u utakmici 23. kola Jadranske lige. Megu su do 16. pobede u regionalnom takmičenju vodili Timote Luvavu sa 21 poeom, Ognjen Jaramaz je ubacio 16, a Nikola Janković 12 poena. Ekipa Dejana Milojevića se ovim trijumfom izjednačila na tabeli Jadranske lige sa Cedevitom, koja večeras igra protiv Olimpije. U redovima Cibone, kojoj je ovo bio 13. poraz, najbolji su bili Ante Žižić sa 23 i Marin Rozić sa 16 poena. U narednom, 24. kolu, Mega Leks dočekuje Olimpiju, dok Cibona na svom terenu igra protiv Krke.21:15 - Poznati parovi polufinala FED kupaTeniske reprezentacije Holandije, Švajcarske, Francuske i Češke plasirale su se danas u polufinale Svetske grupe Fed kupa. Selekcija Holandije je napravila najveće iznenađenje u prvom kolu pobedivši Rusiju, prošlogodišnje finaliste ovog takmičenja, sa 3:1. Holanđanke će u polufinalu igrati protiv Francuske, koja je sa 4:1 pobedila Italiju. Reprezentacija Češke je sa 3:2 slavila protiv Rumunije, a za plasman u finale će se boriti sa Švajcarskom, koja je istim rezultatom pobedila Nemačku. Polufinala su na programu 16. i 17. aprila.

20:55 - Radonjić: Pribojavali smo se LaktašaTrener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić bio je zadovoljan izdanjem svojih izabranika u Laktašima. Zvezda je u 23. kolu ABA lige savladala Igokeu sa ubedljivih 74:54. "Igokea igra dobro u poslednje vreme, pokazala je kvalitet da može da igra na zavidnom nivou, vrlo je blizu i opstanka u ligi što im je i cilj. Mi smo se pribojavali ovog meča, međutim ušli smo dobro u meč. U drugoj četvrtini smo imali jedan slabiji period u odbrani, ali nakon toga smo se vratili dobroj odbrani, došli smo do lakih poena. Služio nas je šut za tri poena i mislim da smo na kraju uspeli zasluženo da slavimo", rekao je Radonjić.20:15 - Remi Selte i SeviljeFudbaleri Selte i Sevilje odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 23. kola španske Primere. Sevilja je već u 21. minutu ostala sa igračem manje, pošto je Federiko Facio dobio drugi žuti karton, ali su gosti do kraja poluvremena, ipak, poveli. Strelac vodećeg gola bio je Danijel Kariso u 43. minutu. Konačan rezultat utakmice postavio je Klaudio Bovio u 64. minutu. Sevilja je, nakon 23 odigrana kola, peta na tabeli sa 37 bodova, dok je Selta sedma sa dva boda manje.19:33 - Darmštat pobedio HofenhajmFudbaleri Darmštata pobedili su danas u gostima Hofenhajm sa 2:0 u poslednjoj utakmici 20. kola Bundeslige. Prednost gostima doneo je Ajtač Sulu u 33. minutu, na asistenciju Slobodana Rajkovića, da bi srpski fudbaler pet minuta pre kraja utakmice potvrdio pobedu Darmštata. Darmštat je, posle 20 odigranih utakmica, na 11. mestu na tabeli Bundeslige sa 24 boda, dok je Hofenhajm na pretposlednjoj, 17. poziciji sa samo 14 osvojenih bodova. Fudbaleri Hamburga i Kelna su ranije danas odigrali nerešeno 1:1. Keln je poveo golom Simona Colera u 41. minutu, a izjednačenje Hamburgu doneo je Nikolai Miler posle samo dva minuta igre u drugom poluvremenu. Keln je deveti na tabeli sa 26 bodova, dok je Hamburg na 13. mestu sa tri boda manje.19:01 - Remzi: Svi će želeti da gledaju dul sa LesteromFudbaler Arsenala Aron Remzi rekao je da je njegovom timu bio neophodan trijumf posle pobede Lestera u derbiju. Arsenal je u nedelju pobedio Bornmut sa 2:0, pa sada ima pet bodova manje od lidera na tabeli. Lester je u subotu pobedio Mančester siti sa 3:1, pa su igrači Arsenala imali pritisak pred duel sa Bornmutom. "Baš nam je bila potrebna ova pobeda. Videli smo šta je uradio Lester u subotu i morali smo da smanjimo zaostatak na tabeli. Odmah smo zaigrali kako treba i već u prvom poluvremenu rešili utakmic", rekao je Remzi i dodao: "Nadam se da možemo da pobedimo. Siguran sam da će svi želeti da gledaju taj meč".18:30 - Betis uručio otkaz Nevilu?Fudbaleri Valensije poraženi su u gostima od ekipe Betisa 1:0 u meču 23. kolu Primere. Ovaj poraz mogao bi da košta posla trenera Valensije Gerija Nevila. Nevil ni posle 9 mečeva na klupi Valensije ne zna za pobedu u španskom prvenstvu - zabeležio je četiri poraza i pet remija. Jedini gol za Betis postigao je Kastro na startu drugog poluvremena. Valensija je 13. sa 25 bodova, dok je Betis 12. sa istim brojem bodova.18:15 - Troicki ostao bez titule u SofijiSrpski teniser Viktor Troicki nije uspeo danas da osvoji titulu na turniru u Sofiji, pošto je u finalu izgubio od Španca Roberta Bautiste-Aguta u dva seta - 6:3, 6:4. Troicki tako nije uspeo da osvoji svoju drugu titulu u 2016. godini, nakon trijumfa u Sidneju, dok je Španac stigao do drugog trofeja od početka godine posle pobede u Oklendu. Bautista-Agut je prvi set današnjeg finala dobio posle 33 minuta igre, a za prednost od 1:0 mu je bio dovoljan samo jedan brejk. Na početku drugog seta se vodila velika borba. U prva tri gema vidjena su tri brejka, a jedan više je napravio Španac. Upravo mu je i taj brejk na kraju doneo i trijumf i titulu u Sofiji.17:40 - Navijači Napolija podržali Kulibalija posle rasističkih uvredaNekoliko hiljada navijača Napolija istaklo je danas, na početku utakmice protiv Karpija, veliku fotografiju fudbalera tog kluba, Senegalca Kalidua Kulibalija, koji je prošle nedelje bio žrtva rasističkih uvreda u Rimu. Prilikom izlaska oba tima na teren, navijači Napolija su podigli veliku fotografiju Kulibalija odgovarajući na poziv jedne grupe navijača na društvenim mrežema da se senegalskom igraču pruži podrška. Na stadionu su bile istaknute parole podrške fudbaleru, a navijači su skandirali njegovo ime. Na utakmici Napolija i Lacija, Kulibaliju su navijači Lacija uputili rasističke uvrede. Sudija je morao da prekine utakmicu na tri minuta, a Lacio je potom kažnjen s dve utakmice bez navijača, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra. Fudbaleri Napolija pobedili su danas na gostovanju ekipu Karpija sa 1:0 u utakmici 24. kola Serije A.

17:13 - Juventus i Napoli ne staju, Đurđević strelac Fudbaleri Juventusa zabeležili su na gostovanju Frosinoneu 14. uzastopni trijumf u Seriji A 2:0, ali su i dalje na drugom mestu, pošto je Napoli slavio protiv Karpija 1:0. Milan je prekinuo seriju pobeda remijem protiv Udinezea 1:1. Za goste je ceo meč odigrao Zdravko Kuzmanović. Uroš Đurđević bio je strelac za Palermo na gostovanju Sasuolu 2:2, a Nikola Maksimović nije pomogao Torinu da izbegne poraz od Kjeva, za koji je igrao Ivan Radovanović 2:1. Rezultati i strelci 24. kola Serije A: Frosinone - Juventus 0:2 (Kvadrado 74, Dibala 90), Napoli - Karpi 1:0 (Iguain 69. penal), Milan - Udineze 1:1 (Nijang 48 - Armero 17) Sasuolo - Palermo 2:2 (Defrel 45, Misiroli 50 - Vaskez 30, Đurđević 53), Torino - Kjevo 1:2 (Benasi 19 - Peres 34. autogol, Birsa 72. penal).Ranije danas: Verona - Inter 3:3. Tabela: Napoli 56, Juventus 54, Fiorentina 46, Inter 45, Roma 41, Milan 40...16:45 - Dva gola za dva minuta za pobedu ArsenalaFudbaleri Arsenala pobedili su danas na gostovanju ekipu Bornmuta sa 2:0 u utakmici 25. kola Premijer lige. Arsenal je pitanje pobednika na ovom meču rešio u samo dva minuta. Prvo je Mesut Ozil u 23. minutu pogodio za 1:0, da bi samo minut kasnije novi gol za ekipu Arsena Vengera postigao Aleks Okselejd Čemberlen. Arsenal je, posle 25 odigranih kola, treći na tabeli Premijer lige sa 48 bodova, koliko ima i drugoplasirani Totenhem, a pet manje od lidera prvenstva, ekipe Lestera. Na drugoj strani, Bornmut je na 15. mestu sa 28 bodova.U narednom, 26. kolu, Arsenal dočekuje Lester, dok Bornmut na svom terenu igra protiv Stouka.

16:30 - Manćini: Bacili smo dva bodaTrener fudbalera Intera Roberto Manćini nije bio zadovoljan današnjim izdanjem svoje ekipe u utakmici protiv Verone, istakavši da su "bacili" dva boda. "Bacili smo dva boda, a na kraju je moglo biti i gore, pošto smo rizikovali i mogli da primimo i četvrti gol. Primili smo tri gola iz prekida, a to je nedopustivo", rekao je Manćini. Fudbaleri Intera odigrali su danas nerešeno 3:3 sa Veronom u utakmici 24. kola italijanske Serije A. Inter je poveo, domaća ekipa je potom preokrenula rezultat na 3:1, ali je klub iz Milana do kraja uspeo da stigne do izjednačenja i boda na gostovanju poslednjeplasiranoj ekipi na tabeli. Inter je nakon 24 odigrane utakmice četvrti na tabeli Serije A sa 45 bodova.

16:13 - Maradona ne da svoju desetkuU Napoliju se vodi polemika da li je vreme da se "desetka" vrati u upotrebu i da Lorencu Insinjeu. Taj broj u klubu iz Napulja niko ne nosi iz poštovanja prema Maradoni. Međutim, Argentinac ne želi da se njegova "desetka" aktivira."To je moj broj i niko ne bi trebalo da ga dira", poručio je Maradona.

15:45 - Luis Enrike izjednačio Gvardiolin rekord po broju uzastopnih pobedaFudbalski klub Barselona izjednačio je danas, nakon pobede nad Levanteom, klupski rekord po broju uzastopnih trijumfa u svim takmičenjima. Ekipa Luisa Enrikea je danas savladala Levante u gostima sa 2:0 i tako stigla do 28. uzastopne pobede izjednačivši rekord iz sezone 2010/11. kada je na klupi Barselone bio Pep Gvardiola. Barselona je poslednji poraz doživela još u oktobru prošle godine od Sevilje. Današnja pobeda nad Levanteom je i 80. pobeda Enrikea na klupi Barselone u ukupno 100 utakmica. "Ono što je važno je samo Barselonin cilj. Ovo su lepi brojevi i ako nam pomognu da na kraju stignemo do titule - fantastično. U dobroj smo poziciji, ali ima još mnogo do kraja", rekao je Enrike posle današnje utakmice. Gvardiolin tim je 2011. godine osvojio titulu u Primeri sa četiri boda više na kraju od Real Madrida. Osvojio je, takodje, i Ligu šampiona pobedivši Mančester junajted u finalu. Pobednički niz te ekipe prekinut je porazom od Betisa u četvrtfinalu Kupa kralja. Luis Enrike će priliku da obori rekord Gvardioline Barselone imati već u sredu u utakmici polufinala Kupa kralja protiv Valensije. Nakon današnje pobede nad Levanteom, Barselona je prva na tabeli Primere sa 54 boda, odnosno ima tri boda više od drugoplasiranog Atletiko Madrida, ali i meč manje.

15:09 - Van Gal: Ne verujem da Junajted pregovara sa MurinjomSmenu menadžera Mančester junajteda Luja van Gala mediji odavno najavljuju. Međutim, Holanđanin je i dalje na "Old Trafordu". Mediji su minulih dana navodili i da je Junajted u pregovorima sa Žozeom Murinjom. Van Gal je to prokomentarisao:"Toliko gluposti se priča o meni. Ne verujem da već postoje kontakti između Žozea Murinja i Mančester junajteda jer sam video šta se sve ovde dešavalo u poslednja dva meseca. Bilo je teško za mene, za moju suprugu, decu, unučiće i prijatelje da se izbori sa svim tim. Ali, takva je situacija u fudbalu ovih dana. Nikada nisam sumnjao, ali je i dalje neverovatno da smo posle četiri poraza zaredom počeli da pobeđujemo. Nadam se da je to bio stimulans za navijače da počnu da veruju u menadžera", rekao je Van Gal.

14:30 - Spektakularni remi Verone i InteraFudbaleri Verone i Intera odigrali su danas nerešeno 3:3 u utakmici 24. kola italijanske Serije A. Inter je poveo pogotkom Heisona Murilja već u osmom minutu utakmice, ali je domaća ekipa golovima Filipa Helandera u 12. i Erosa Pisana četiri minuta kasnije preokrenula rezultat. Na 3:1 za Varonu povisio je Artur Ionita u 57. minutu, ali su gosti iz Milana do kraja utakmice uspeli da dođu do boda. Prvo je Mauro Ikardi smanjio na 3:2 u 61. minutu, da bi izjednačenje Interu doneo Ivan Perišić golom u 78. minutu. Inter je nakon 24 odigrane utakmice četvrti na tabeli Serije A sa 45 bodova, dok je Verona poslednja sa samo 15 osvojenih bodova.

13:57 - Štoper Lučanaca otišao u ŠvajcarskuMladost iz Lučana prodala je Vladimira Golemića. Standardni štoper Lučanaca nastaviće karijeru u švajcarskom drugoligašu Kjasu. Drugu polovinu njegovog ugovora od Mladosti otkupio je tamošnji prvoligaš Lugano, piše Sportski žurnal."Golemić je juče napustio pripreme u Ohridu i otputovao u Švajcarsku. U prvih šest meseci igraće za Kjaso, dok će na leto preći u Lugano, takav je dogovor dva kluba. Sa Vladimirom smo imali izvanrednu saradnju tri godine, mnogo je napredovao u Mladosti od dolaska iz Celja", izjavio je trener Lučanaca Nenad Milovanović.

13:06 - Dozet odlazi u legenduDanašnji duel Igokee i Crvene zvezde (17.00) u 23. kolu ABA lige imaće svojvrsnu uvertiru. U Laktašima će pre početka meča pod svodove dvorane u laktašima biti podignut dres kapitena šampionske generacije Igokee Milana Dozeta.Milan Dozet je karijeru počeo u Partizanu, igrao je za Zemun, Slogu, Crvenau zvezdu, Vojvodinu, a u inostranstvu je nastupao za Kijev, Panelinios i kiparske timove AEL Limasol i Apoel. On je 2010. potpisao za Igokeu, a nakon osvajanja titule šampiona Bosne i Hercegovine 2014. objavio je završetak karijere.

12:42 - Holandija iznenadila Rusiju u prvom kolu Fed kupaReprezentacija Rusije, prošlogodišnji finalista Fed kupa, doživela je iznenadjujući poraz u prvom kolu tog takmičenja, pošto je selekcija Holandije danas povela s nedostižnih 3:0. Rusija je juče, prvog dana duela u Moskvi, izgubila oba singl meča, a danas je Kiki Bertens osigurala trijumf Holandiji pobedivši Svetlanu Kuznjecovu u dva seta, 6:1 i 6:4. Kuznjecova je u današnji duel ušla veoma umorna nakon jučerašnjeg maratonskog meča protiv Ričel Hogenkamp. Taj meč je trajao tačno četiri sata i najduži je meč u istoriji Fed kupa. Holandija je posle tog trijumfa Hogenkampove povela sa 2:0, pošto je pre toga Bertens savladala Jekaterinu Makarovu sa 6:3, 6:4. Holandjanke, bez ijedne igračice medju 100 najboljih na WTA listi, smatrane su austsajderima u duelu protiv reprezentacije Rusije, čija je najniže rangirana igračica Darija Kasatkina na 61. mestu. U timu Rusije bila je i Marija Šarapova, ali je šesta teniserka sveta zbog povrede ramena bila prijavljena samo za dubl. Holandija će u polufinalu Fed kupa, svom prvom od 1997. godine, igrati protiv pobednika duela u kom se sastaju Francuska i Italija. Polufinala Svetske grupe Fed kupa na programu su 16. i 17. aprila.

11:11 - Levandovski stvarno koketira sa RealomRobert Levandovski je navodno tražio znatno povećanje plate u novom ugovoru sa Bajernom, tvrde mediji, što je otvorilo prostor za spekulacije da će Poljak na leto preći u Real Madrid. Levandovski trenutno zarađuje 10 miliona evra godišnje, a želi povišicu na čak 18.Nadu Madriđana podgrejao je i agent poljskog fudbalera Sezari Kučarski koji je novinarima otkrio da ipak ''ima nečega u celoj priči''.''Da li se nešto dešava sa Real Madridom? Ima nečega u celoj toj priči'', zagonetno je rekao Kučarski.

10:14 - Perić: Za ovo se živi, idemo po medaljuKapiten futsal reprezentacije Srbije Marko Perić, posle pobede nad Portugajom (3:1) na Evropskom prvenstvu u Beogradu, izjavio je da bolji poklon za 32. rođendan nije mogao da poželi i poručio da ekipa ima kvalitet da osvoji jednu od medalja. Srbija se sa dva trijumfa u grupnoj fazi otišla u četvrtfinale, gde je čeka Ukrajina. “Velika pobeda u veličanstvenom ambijentu. Ovo je nešto najlepše što sam doživeo u životu, pre dva dana mi je bio rođendan i bolji poklon nisam mogao da zamislim. Zbog ovakvih stvari sam trenirao i živeo, savladali smo jednog od favorite turnira i najboljeg igrača sveta Rikardinja”, rekao je Perić Tanjugu. Perić dodaje da Ukrajinci nezgodni, ali da je sadašnja generacija zaslužila da se upusti u borbu za najsjajnija odličja. “Očekuje nas izuzetno teška utakmica, ništa manje od duela sa Portugalijom. Mnogo smo se istrošili, imamo jedan dan da se pripremimo za četvrtfinale. Idemo stepenik po stepenik, ova generacija je zaslužila da se plasira među četiri najbolja tima Evrope jer godinama beleži sjajne rezultate”, poručio je Perić. Četvrtfinale između Srbije i Ukrajine igra se sutra od 18.30 sati, dok se od 21 sat sastaju Španija - Portugalija.

09:37 - Jagodina dovela još jednog napadačaPosle Aleksandra Jevtića, Jagodina je dovela još jednog napadača. "Ćurane" je pojačao i Miroslav Lečić. Iskusni fudbaler je stigao iz Donjeg Srema. Igrao je u mlađim selekcijama Crvene zvezde, a bio je i član Radničkog iz Obrenovca i Mladosti iz Apatina, a bio je i član Bežanije. Lečić je tokom karijere nastupao i za klubove u Rumuniji (Universitateu iz Kluža i Otopeni), a najuspešniju sezonu proveo je u Tarazu iz Kazakhstana, gde je na 46 utakmica postigao 11 golova.

09:10 - Turnir u PES-u sledeće nedeljeLjubitelji fudbala i video-igara šestu godinu za redom imaće priliku da pokažu svoje umeće na tradicionalnom turniru u video-igri „Pro Evolution Sočer 2016“, koji se od 9. do 11. februara održava u šoping molu Delta City. U prepoznatljivoj atmosferi, fudbalski gejmeri će tokom tri dana takmičenja imati priliku da se bore za titulu nezvaničnog PES šampiona Beograda. Kako je najavio organizator previđeno je da se u prva dva dana takmičenja igraju kvalifikacije za finalne mečeve koji su na programu u četvrtak 11. februara u atrijumu Delta Cityja. Svi mečevi se igraju na Sony PlayStation 4 konzolama, dok najbolje takmičare očekuju vredne nagrade. Učešće na turniru je besplatno, a svi zainteresovani mogu da se do 8. februara prijave na Info pultu Delta Cityja, od 10 do 22 sata.

08:30 - Ječmenica: Nije smak sveta ako izgubimo od Španije!Selektor FED kup tima Srbije Tatjana Ječmenica Jevtić rekla je da su obe teniserke meče protiv Španije odigrale na maksimumu svojih trenutnih mogućnosti.Posle prvog dana takmičenja Španija vodi sa 2:0, pošto je u prvom meču Garbinje Mugurusa pobedila Ivanu Jorović sa 6:3, 6:1, posle sat i 17 minuta, dok je u drugom duelu Karla Suares-Navaro sa 6:4, 6:2 bila bolja od Jelene Janković."Na Ivani je bio težak zadatak. Ona nema iskustva, a pogotovo ne protiv pete igračice na WTA listi. Smatram da se dobro držala. Možda je nešto lošije otvorila meč, zbog nedostatka samopouzdanja i zbog straha. Na kraju je presudilo iskustvo, ali je Ivana pokazala da će uskoro biti u vrhu svetskog tenisa", rekla je Ječmenica Jevtić. U nedelju su na programu uzvratni mečevi u singlu i dublu. Jelena Janković će se sastati sa Mugursom, dok će Ivana Jorović igrati protiv Suares-Navaro. "Ne mislim da je Jelena odigrala loše. Ušla je s velikom odgovornošću u meč protiv Karle. Svi smo polagali nade da će dobiti taj meč. Nije lako igrati u takvoj situaciji. Suares-Navaro je odigrala dobar meč sa malo grešaka. Jelena nije u formi. Borila je koliko se mogla u ovom trenutku", rekla je selektorka FED kup tima Srbije. "Ovo je sport i sve je moguće. Samo da igračice pruže maksimum. Nekada izgubite, nekada pobedite. Nije smak sveta iako izgubimo", rekla je Ječmenica-Jevtić.

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE