(VIDEO) POČELO ZVEZDINO PROLEĆE: Crveno-beli u finišu slomili otpor Mladosti za 20. uzastopnu pobedu

Tri gola za osam minuta

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici 23. kola Superlige 2:1 (0:0).

Jesenji prvak se namučio sa dobro organizovanom i disciplinovanom ekipom iz Lučana, ali je uspeo da joj slomi otpor u finišu meča, zabeleži 20. uzastopnu prvnestvenu pobedu i trijumfalno započne prolećni deo sezone.Mreže su mirovale 73 minuta, a onda su se u narednih osam zatresle tri puta.

Crvena zvezda je zadržala 25 bodova prednosti nad drugoplasiranim Borcem, sada ima 27 više od trećeplasiranog Čukaričkog, a čak 29 od Partizana, koji ima meč manje.

Upravo će se beogradski "večiti rivali" sastati sledeće nedelje u derbiju 24. kola.

"Uvek je prva utakmica posle pauze najteža. Mladost je igrala odlično, namučila nas je, a naši igrači su dali maksimum, pa smo zasluženo pobedili", rekao je odmah posle meča za TV Arenu sport trener Crvene zvezde Miodrag Božović.

On se osvrnuo i na debitante u svojoj ekipi - Edson i Le Talek su bili među starterima, dok je Babunski ušao s klupe.

"Ovo im je prva utakmica, biće sve bolje i bolje", dodao je Božović.

Šef struke Mladosti Nenad Milovanović nije se složio sa konstatacijom da njegov tim nije imao snage da i drugi put dođe do izjednačenja.

"Ne bih rekao da nismo imali snage, napadali smo i u poslednjem minutu", podsetio je Milovanović.

On je ukazao na grešku kod Zvezdinog drugog gola.

"Pad koncentracije Kitanovskog je rešio meč. Imali smo problema po našoj desnoj strani".

Milovanović je na kraju zaključio:

"Pored datog gola, imali smo još dve šanse, a to ne sme da se promašuje protiv Zvezde".

Tok meča:

Drugo poluvreme - kraj 2:1!

81. minut - GOOOLLL - 2:1 za ZVEZDU - VIEIRA! Ni minut nije prošao od izjednačujućeg pogotka Mladosti, a domaćin je opet poveo. Sjajnu akciju je započeo Plavšić, nastavio Ibanjez idealnim centaršutem, a završio Vieira koji je glavom prosledio loptu u mrežu.

80. minut - GOOOLLL - 1:1 - gostima je izjednačenje doneo LUKOVIĆ! Fudbaler Mladosti je pucao sa 25 metara - i pogodio!

73. minut - GOOOLLL - 1:0 za ZVEZDU - LE TALEK! Francuz je na debiju dao gol! Petković je centrirao sa desne strane, a Le Talet glavom sa 12, 13 metara naciljao "malu mrežu" i slomio otpor Mladosti!

68. minut - Igra se brže u drugom poluvremenu. Zvezda, međutim, ne može ni šansu da stvori.

65. minut - Božović je reagovao: Plavšić je zamenio Srnića.

65. minut - Šutirao je Grujić iz daljine, ali je lopta završila pored gola.

61. minut - Još jedan dobar napad gostiju, ali je centaršut Jovanovića bio previsok za Milosavljevića, koji se našao ispred prazne mreže.

57. minut - Velika prilika za Mladost, Saša Jovanović je šutirao sa oko deset metara, a Kahriman odbranio.

55. minut - Pokušao je Grujić sa oko 20 metara iskosa sa leve strane, Krznarić brani.

49. minut - Nastavljena je utakmica posle prekida od tri minuta.

46. minut - Drugo poluvuvreme počelo je bakljadom domaćih navijača, i to na sve tri tribine osim južne.

Delije, Foto: Printskrin

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0

45+ minut - Možda i najbolju priliku na meču propušta Vijeira. Sjajna odbrana golmana Mladosti.

44. minut - Miran finiš prvog poluvremena.

37. minut - Edison odličan na debiju. Zasluženo dobija aplauze navijača.

33. minut - Nekoliko dobrih napada Zvezde, ali sjajno se brani Mladost.

30. minut - Zvezda drži loptu, ima inicijativu, ali...

23. minut - Sjajan prodor Vijeire. Prošao je tri igrača Mladosti, ali golman Krznarić je izašao na vreme i pokupio loptu.

20. minut - Odličan centaršut Kataia, ali Ibanjez ne uspeva da zahvati loptu kako je želeo.

16. minut - Prvi korner za Crvenu zvezdu. Dobar centaršut Kataia, ali odbrana Mladosti otklanja opasnost ispred svog gola.

12. minut - Nova šansa za Zvezdu! Donald je sjajno uposlio Vijeiru, ali napadač crveno-belih nije uspeo da zahvati loptu.

10. minut - Najbolja prilika na meču. Vijeira je iskoristio pometnju odbrambenih igrača Mladosti, uputio udarac ka golu, ali lopta je završila pored stative.

9. minut - Prvi udarac u okvir gola Mladosti. Srnić je pokušao da iznenadi Krznarića, ali iskusni golman je rutinski intervenisao.

3. minut - Mladost konkretnija na startu meča. Dve solidne prilike imali su gosti.

1. minut - Utakmica je počela

14:00 - Minut ćutanja u čast legende srpskog fudbala - Slobodana Santrača.

13:59 - Igrači izlaze na teren

13:50 - Dobra poseta na Severu

13:40 - Podsetimo se kako je Zvezda u Lučanima deklasirala Mladost u jesenjem delu šampionata.

13:30 - Sastavi timova

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Kahriman - Petković, Edson, Luković, Ibanjez - Le Talek - Donald, Grujić, Srnić, Katai - Vijeira

MLADOST (4-2-3-1): Krznarić - Pešić, Živanović, Saničanin, Kitanovski - Luković, Stanojević - Milosavljević, Gavrić, S. Jovanović - Vajan