(VIDEO) OLD TRAFORD EKSPLODIRAO: Junajted posle početnog šoka deklasirao Dance

"Crveni đavoli" u osmini finala Lige Evrope

Fudbaleri Mančester junajteda, Bazela, Dortmunda, Sevilje, Viljareala i Totenhema izborili su plasman u osminu finala Lige Evrope.

Mančester junajted je posle poraza u gostima od Mitjilanda (1:2) u revanšu pobedio 5:1. Neverovatan meč je odigran na Old trafordu. Gosti su poveli golom Sista u 28. minutu, a izjednačio je autogolom Bodurov u 32. Mata u 43. minutu nije iskoristio penal, a onda je dva gola postigao Rašford u 64. i 75. minutu. Erera se upisao u strelce u 87, a Depaj je postavio konačan rezultat u 90. minutu.

Anderlehrt je posle produžetka) u regularnom toku Grci su vodili 1:0), savladao Olimpijakos sa 2:1 i prošao dalje

Ranije su plasman u osminu finala LE izborili Fenerbahče, Bilbao, Leverkuzen, Sparta, Lacio, Liverpul, Valensija, Šahtjor i Braga.Žreb osmina finala Lige Evrope biće održan 26. februara.