(VIDEO) BOMBA MESIJA: Preokret Barselone protiv Sevilje za plus 9

Izjednačen Realov rekord

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju u utakmici 26. kola Primere - 2:1 (1:1).

Gosti su na "Nou Kampu" poveli preko Vitola na centaršut Tremulinasa u 20. minutu, Lionel Mesi je izjednačio golom iz slobodnog udarca u 31, a konačan rezultat postavio je Đerar Pike na asistenciju Luisa Suareza na početku drugog poluvremena, u 48. minutu.

Aktuelni šampion Španije je tako zabeležio 21. prvenstvenu pobedu, devetu u nizu, i zadržao prednost od devet bodova u odnosu na prvog pratioca, madridski Atletiko, koji je u subotu dobio gradski derbi sa Realom - 1:0. "Kraljevi" za Barsom zaostaju čak 12 bodova.

Barselona je izjednačila rekord Real Madrida po broju uzastopnih mečeva bez poraza u svim takmičenjima. Barsi je ovo bio 34. uzastopni meč bez poraza, a zanimljivo da su Katalonci poslednji doživeli upravo od Sevilje početkom oktobra.

Sevilja je na deobi petog mesta sa Seltom, sa po 41 bodom.

Mesi je postigao 16. prvenstveni gol ove sezone, koliko je dao i napadač Eibara Borha Gonzalez Tomas. Ispred njih na listi strelaca Primere su: Luis Suarez (25), Kristijano Ronaldo (22), Karim Benzema (19) i Nejmar (18).