KARADŽIĆ: Partizan je pokraden!

DERBI POD LUPOM

Nekadašnji arbitar Milan Karadžić smatra da su Vlado Glođović i njegovi pomoćnici donosili odluke na štetu crno-belih u 150. večitom derbiju

Jubilarni, tek završeni 150. večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde podigao je mnogo prašine, a iz tabora crno-belih ističu da nikada u istoriji ovih mečeva njihov klub nije pokraden kao što je to bio slučaj u subotu.Oni su kivni na glavnog arbitra Vladu Glođovića, koga su u zvaničnom saopštenju nazvali „čovekom loših namera“, a njegove loše odluke „brutalnom krađom“. Odmah nakon utakmice, trener Ivan Tomić, kapiten Saša Ilić i većina prvotimaca kluba iz Humske izneli su zamerke na račun pomenutog sudije, ali juče niko iz tabora aktuelnog, ali već prežaljenog šampiona nije želeo da priča na temu derbija.S druge strane, nekadašnji arbitar Milan Karadžić pristao je da za Kurir analizira najzanimljivije detalje s pomenute utakmice, a njegov zaključak glasi da je Partizan oštećen za čist penal i poništen gol.- Postoje nadležne službe koje će analizirati sve situacije iz 150. večitog derbija i zaista ne bih voleo da utičem na to. Ipak, kad me već pitate, na osnovu činjenica moram da kažem da je bilo grešaka, ali to se dešava svuda u svetu, čak i najboljim svetskim arbitrima. Pa i Pjerluiđi Kolina je grešio, to je neminovno. Meč je bio prepun tenzija, što je valjda i normalno kad igraju naša dva najveća kluba - kaže Karadžić.

Gospodi pomiluj... Sudija Glođović poznat je kao veliki vernik, a u skladu sa tim nosi čak i zlatni krstić na pištaljci

Situacija 1 - minut 11, rezultat 0:0MORAO JE BITI PENALDuel Petkovića i Mihajlovića u kaznenom prostoru. Sudija nije dosudio penal za Partizan.- Ovde je evidentan kazneni udarac i nema potrebe bilo šta drugo pričati i obrazlagati. Glavni arbitar Vlado Glođović je pogrešio što nije dosudio prekršaj. GREŠKA SUDIJE

Situacija 2 - minut 24, rezultat 1:0FAUL PRE „BOMBE“ IBANJEZAZvezda je izjednačila golom Ibanjeza, a dilema je da li je zaista bio faul nad Grujićem pre ključnog slobodnog udarca.- Derbi sam posmatrao uživo i moram priznati da nisam najbolje video tu situaciju, a kasnije nisam imao prilike da pogledam snimak. Zbog toga ne bih rekao da li je faula bilo ili ne. BEZ KOMENTARA

Situacija 3 - minut 47, rezultat 1:2PONIŠTEN ČIST GOL MIHAJLOVIĆAGlođović je poništio gol Mihajlovića pošto su pomoćnici signalizirali ofsajd pre toga.- Ni ovde nema nikakvog spora, jasno je da nije bilo nedozvoljene situacije igrača koji je postigao gol. Nijedan glavni arbitar ne može da vidi ovu situaciju i zbog toga je odgovornost na pomoćnom sudiji, koji je signalizirao ofsajd. GREŠKA SUDIJE