(VIDEO) IBRA ZAKUCAO PLAVCE: PSŽ ponovo savladao Čelsi i plasirao se u četvrtfinale LŠ

Ispali Ivanović i Matić

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Čelsi i u revanšu osmine finala Lige šampiona - 2:1 i našli se među osam najboljih u Evropi.

Ranije danas u četvrtfinale se plasirala i Benfika pošto je, takođe drugi put, bila bolja od Zenita, ovaj put u Sant Peterburgu - 2:1. PSŽ je kao i prošle sezone bio koban za Čelsi. Pariski "sveci" su sada do konačnog uspeha u dvomeču sa "plavcima" došli ubedljivije, jer su ih pobedili u oba meča identičnim rezultatom - 2:1.Junak večerašnjeg trijumfa francuskog prvaka na "Stamford bridžu" bio je Zlatan Ibrahimović, jer je asistirao Adrijenu Rabiou za gol u 16. minutu, a onda se i sam upisao u strelce u 67, postavivši konačan rezultat.Jedini gol za Čelsi dao je Dijego Kosta u 27. minutu. Tada je ulio "plavcima" nadu da mogu da anuliraju zaostatak iz prvog meča i prođu dalje. Međutim, samo su Vilijan i Azar imali ozbiljne šanse da domaćinu donesu vođstvo, i to u istom napadu u 65. minutu, ali je oba udarca sjajno zaustavio golman Trap. Dva minuta kasnije kazna je stigla u vidu pogotka Ibrahimovića, koga je s golom "spojio" Anhel Di Marija.Zato će se PSŽ ponovo naći u četvrtfinalu.Ceo meč za tim trenera Gusa Hidinka odigrao je Branislav Ivanović, dok je Nemanja Matić ostao na klupi.

1-2 Chelsea Vs PSG All Goals And Highlights... by football2016

Benfika je u prvoj utakmici u Lisabonu pobedila Zenit 1:0 golom Žonasa u sudijskoj nadoknadi vremena. Do trijumfa na stadionu "Petrovski" došla je posle preokreta golovima u Gaitana 85. i Taliske u 96. minutu! Doduše, i pre drugog gola Benfike na današnjoj utakmici bilo je jasno ko ide dalje, jer je pri rezultatu 1:1 domaćinu bilo potrebno da postigne dva gola...

Zenit je bio bolji rival, poveo je preko Hulka u 69. minutu, ali je očigledno ključni momenat bio onaj u 81, kada je Dzjuba promašio veliku šansu za 2:0. Samo četiri minuta kasnije usledila je kazna.

Srpski internacionalac Ljubomir Fejsa odigrao je ceo meč za Benfiku.

Juče su plasman u četvrtfinale obezbedili Real Madrid i Volfsburg.

Preosta četiri učesnika naredne runde Lige šampiona saznaćemo sledeće nedelje.

Zenit vs Benfica 1-2 All Goals and Highligts... by livegoalshd

ČELSI: Kurtoa - Kenedi, Ivanović, Kejhil, Aspilikueta - Mikel, Fabregas, Vilijan - Vilija, Azar, Dijego Kosta;

PSŽ: Trap - Markinjos, David Luiz, Tijago Silva, Maksvel - Rabio, Tijago Mota, Matuidi - Di Marija, Lukas Moura, Ibrahimović.

PAROVI I TERMINI OSMINE FINALA

Gent – Volfsburg 2:3 0:1Roma – Real Madrid 0:2 0:2Benfika – Zenit 1:0 2:1PSŽ – Čelsi 2:1 9. martPSV – Atletiko Madrid 0:0 15. martDinamo Kijev – Mančester siti 1:3 15. martArsenal – Barselona 0:2 16. martJuventus – Bajern 2:2 16. mart

22:11 - OVO JE IBRAHIMOVIĆU 19. GOL ZA PSŽ U LIGI ŠAMPIONA!

67. minut - GOOOLLLL! 1:2 - IBRAHIMOVIĆ! Slična akcija kao kod prvog gola, samo što je sada idealno centrirao Di Marija, a Šveđanin iz neposredne blizine ubacio u mrežu. Čelsiju sada treba bar još tri gola.

1-2 Zlatan Ibrahimovic Goal | Chelsea v... by soccerhub365

65. minut - Šansa posle duže vremena. Golman Trap je jedan za drugim odbranio udarce Vilijana i Azara.

60. minut - Dijego Kosta je zbog povrede morao da napusti teren, zamenio ga je Traore.

22:01 - Na utakmici je i trener Novaka Đokovića, Boris Beker. Legendarni nemački teniser se našao u ulozi stručnog konsultanta sa zemljakom, nelada čuvenim golmanom Oliverom Kanom.

21:53 - Na "Stamford bridžu" je i Dejvid Bekam, bivši igrač PSŽ-a, prethodno i ljuti rival Čelsija, iz vremena dok je nosio dres Mančester junajteda.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme duela na Stamford Brižu. Bez promena u sastavima timova.

Kraj prvog poluvremena - 1:1

45+1. minut - Ponovo je zapretio Dijego Kosta, ali je ovaj put Trap odbranio.

27. minut - GOOOLLL - 1:1 - Dijego Kosta je doveo navijače Čelsija do delirijuma. Izvozao je Tijaga Silvu i izjedačio.

Diego Costa Goal 1-1 Chelsea vs PSG by gentaa

16. minut - GOOOLLL - 0:1! Ibrahimović je asistent, a Rabio strelac!

Adrien Rabiot Goal HD - Chelsea 0-1 PSG - 09-03... by Gol-Live

6. minut - Posle kornera Ibrahimović je ubacio loptu u mrežu, ali je bio očiglednoj ofsajd poziciji.

5. minut - Šansa za PSŽ. Di Marija je poslao loptu pored golmana Kurtoe, ali je spasilac Čelsija bio Ivanović.

3. minut - Prvi pokušaj domaćih, tukao je Kosta, odbranio je Trap.

1. minut - Nemački sudija Feliks Brih dao je znak da meč počne.

20:38 - Branislav Ivanović je u sastavu ekipe Gusa Hidinka, dok je Nemanja Matić na klupi.

20:34 - Čelsi je bez poraza kod kuće od francuskih rivala u poslednjih sedam duela, od čega mu je na pet mreža mirovala.

20:30 - Zagrevanje na "Stamford bridžu"

20:15 - Navijači PSŽ-a smestili su se na tribini "Stamford bridža"

KRAJ: ZENIT - BENFIKA 1:2

90+6. minut - GOOOLLL - 1:2 - Strelac za Benfiku TALISKA!

2-1 GOL Anderson Talisca GOAL vs Zenit St... by livegoalshd

85. minut - GOOOLLL - 1:1 - Strelac za Benfiku bio je GAITAN! Himenez je uputio strašan šut, Lodigin je čudesno intervenisao, ali je lopta došla do Gaitana, kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Goal Nicolas Gaitan ~Zenit St... by worldtvhd1

81. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZENIT! Dzjuba je nadmudrio nekoliko defanzivaca Benfike i izašao sam pred Edersona, ali je golman ostavio goste u životu.

69. minut - GOOOLLL - 1:0 za ZENIT! Strelac Hulk! Asistirao je Žirkov. Gosti su se bunili tražeći od mađarskog sudije Viktora Kasaija da poništi gol zbog navodnog prekršaja Žirkova nad Samedom. Sumnjivo...

1-0 Hulk Goal UEFA Champions League 1/8 Final... by meledin88

Hulk Amaizing GOAL -- Zenit Petersburg 1-0... by ylberenexhipi

61. minut - Šansa za Zenit. Međutim, pokušaj Smolnikova zaustavio golman Ederson.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - bez prilika i bez golova.

37. minut - Nadali su se domaći navijači da će Hulk iz slobodnog udarca zapretiti gostima, međutim, pogodio je samo "živi zid".

20. minut - Fudbaler Benfike Renato Sančez šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je bio zamalo neprecizan.

18:18 - Navijači Benfike, kojih je na tribinama "Petrovskog" oko 400, poznati su po kreativnosti.

7. minut - Prva opasnost po gol Benfike. Tukao je Dzjuba, lopta je prohujala pored gola i izazvala uzdahe domaćih navijača.

1. minut - Utakmica je počela.

17:57 - Tribine su pune. Ima 21.000 gledalaca.

17:45 - Temperatura je nula stepeni Celzijusa!

17:41 - I to je moguće: Navijači oba kluba zajedno dolaze na stadion

17:35 - Podsetite se najzanimljivijih detalja iz prvih 90 minuta borbe današnjih rivala. Benfika je pobedila golom Žonasa u 91. minutu. U Parizu "sveci" su poveli preko Ibrahimovića u 39. minutu, izjednačio je Obi Mikel u poslednjim trenucima prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Kavani u 78.