(VIDEO) VANZEMALJCI: Barsa demolirala i Hetafe, uz Mesijev promašeni penal i makazice Turana

Dali 15 golova na tri meča

Fudbaleri Barselone ubedljivo su pobedili Hetafe na svom "Nou Kampu" u utakmici 29. kola španske Primere - 6:0 (4:0).

Aktuelni šampion nastavio je da se poigrava sa rivalima u prvenstvu, pa je stradao i gost iz Madrida. U poslednja tri prvenstvena meča fudbaleri Barse postigli su ukupno 15 golova!

Mrežu Hetafea danas je načeo njegov igrač, Rodrigez, autogolom u osmom minutu. Samo tri minuta kasnije Mesi je bio neprecizan sa "bele tačke", što je osmi promašeni penal Barse ove sezone, ali to nije demoralisalo domaće igrače, pa su se u strelce redom upisivali El Hadadi u 19, Nejmar u 32, Mesi u 40, ponovo Brazilac u 51. i Turan makazicama u 57.

U poslednjoj trećini utakmice ekipa Luisa Enrikea je povukla kočnicu...

Dodajmo da je nekoliko prvotimaca odmaralo: Luis Suarez, Dani Alevš, Ivan Rakitić...

Za Hetafe je do 54. minuta igrao Stefan Šćepović.

Ovo je 37 uzastopna utakmica u svim takmičenjima koju Barsa nije izgubila!

Barselona je učvrstila poziciju na vrhu tabele uvećavši prednost nad prvim pratiocima, Atletikom i Realom, na 11, odnosno 15 bodova, s tim da madridski timovi imaju meč manje.

Hetafe je ostao na 16. mestu sa 27 bodova, ali Rajo Valjekano (26), Granada (26), pa i Sporting Hihon (24) imaju priliku da ga stignu ili prestignu.

Barseloni sledeće nedelje predstoji revanš osmine finala Lige šampiona sa Arsenalom na "Nou Kampu". Podsetimo, branilac trofeja je u Londonu pobedio 2:0.