(VIDEO) OLIMPIJA UBEDLJIVA: Sjajni Radović predvodio lidera na tabeli do nove pobede

Petarda protiv Rudara iz Velenja

Srpski fudbaler Miroslav Radović odigrao je sjajnu utakmicu 26. kola slovenačkog šampionata, koju je vodeća ekipa na tabeli Olimpija rešila u svoju korist na stadionu „Stožice“ protiv Rudara iz Velenja sa 5:0 (1:0).

Sjajni ofanzivac je postigao gol, na njemu je napravljen penal, a imao je još nekoliko izuzetnih prilika, pa je postojala velika mogućnost da uveća svoj golgeterski učinak.

Ekipa iz Ljubljane koju sa klupe predvodi Marko Nikolić je povela golom Roka Kronavetera u 24. minutu.

Na 2:0 povećao je Džulijus Vobaj u četvrtom minutu nastavka. U 62. minutu u kaznenom prostoru Rudara, Radovića obara Klemen Bolha i zbog toga dobija crveni karton. Precizan izvođač sa bele tačke bio je Kronaveter.

Srpski fudbaler potvrdio je trijumf „zmajčeka“ u 88. minutu svojim drugim pogotkom u prolećnom delu sezone, a tačku na i stavio je Rikardo Alveš u poslednjim trenucima meča.

Olimpija je upisala 16. pobedu ove sezone i na čelu Superlige Slovenije ima 54 boda, četiri više od prvog pratioca Maribora.

S druge strane, Rudar ostaje u opasnoj zoni na pretposlednjoj 9. poziciji sa 25 bodova.

Radovića i njegove saigrače naredna utakmica čeka 2. aprila, kada će Olimpija gostovati Krki.