(VIDEO) DONALD KAZNIO PROMAŠAJE GRAĐEVINARA: Zvezda posle 185 minuta postigla gol i savladala Rad

Crveno-beli se vratili na pobednički kolosek

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Rada 1:0 u meču 29. kola domaćeg šampionata.
1 / 2 Foto: Crvenazvezdafk.com

Gol odluke postigao je Mičel Donald u 72. minutu.

Fudbaleri Zvezde su tako prekinuli post, od 185. minuta pošto su poslednji pogodak pre Donaldovog dali u 67. minutu duelu meča sa Novi Pazarom kada je streac bio Le Talek.

Zvezda kolo pre kraja regularnog dela prvenstva ima 81 bod, 30 više od drugoplasiranog Partizana. Rad je sa 23 na pretposlednjem mestu.

Zvezda je već u četvrtom minutu imala šansu za vođstvo kada je Katai prevario protivničkog igrača i dodao do Petkovića, koji je bio neprecizan iako je bio sam na ivici peterca. Rad je potom imao dve velike šanse. Prvo je Edson u 18. minutu bio nonšalantan kada je ostao sam na svojoj polovini. Kaluđerović je to iskoristio, oduzeo loptu i izašao sam pred Kahrimana, ali je sa 16 metara šutirao pored stative. Luković je tri minuta kasnije izgubio loptu u svom petercu, Kaluđerović je uklizao i izbio loptu do Veselinovića, ali je napadač gostiju bio neprecizan sa sedam metara.

Rad je zapretio već na početku drugog poluvreemana kada je Stanojević pogodio stativu posle direktnog šuta iz kornera. Zvezda je do pobede stigla u 73. minutu kada je Donald udarcem glavom savladao golmana gostiju i to posle centaršuta Ibanjesa iz kornera. Zvezda će u sledećoj utakmici gostovati Borcu u Čačku, dok će Rad na Banjici dočekati Radnički iz Niša.

TOK UTAKMICE

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

88. minut - Zvezda ima inicijativu, ali ne i prilike

82. minut - Zvezda rutinski čuva prednost

72. minut - GOOOOOOOOOOL! 1:0 - Ibanjez je izveo korner, pogodio Donalda u glavu, a golman rada ništa nije mogao

69. minut - Kontra Rada, Lutovac je dobio karton, pošto je šutnuo loptu, posle sumnjivog ofsajda

62. minut - Pokušaj Kataia, ali je lopta otišla pored gola gostiju

59. minut - Igra se između dva kaznena prostora

50. minut - Sviran je ofsajd, sa klupe Zvezde su smatrali da je sve regularno

47. minut - Rad ima veliku priliku, ali je posle udarca Stanojevića lopta pogodila stativu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45.+ 2. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Kontra Rada, koju za ustavlja Kahriman, a na drugoj strani dobar pokušaj Ristića, ali bez promene rezultata

43. minut - Treći slobodan udarac za Ibanjeza. Ovoga puta lopta nije išla u okvir gola Rada

35. minut - Dobra akcija Zvezde, ali je pokušaj Vieire izblokiran

28. minut - Nova dobra akcija Rada, ali Kahriman brani pokušaj Kaluđerovića

21. minut - Posle Kaluđerovića i Veselinović je promašio veliku šansu za goste

17. minut - Veliki kiks Edsona i zicer koji Kaluđerović nije iskoristio

10. minut - Dobra situacija i za Babunskog, ali nije dovoljno jako šutirao sa ivice kaznenog prostora

4. minut - Šansa za Petkovića koji je bio sam na desnoj strani! Šutirao je iz prve, ali lopta pogađa igrača Rada i odlazi u korner.

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Kahriman - Peković, Luković, Edson, Ibanjez - Le Talek - Donald - Babunski, Ristić, Katai - Vieira.

Rad: Filipović - Jovanović, Maraš, Bates, Ljubinković - Protić, Stanojević - Nenadović, Veselinović, Lutovac - Kaluđerović.

Tok utakmice

Izabranici trenera Miodraga Božovića oborili su klupski rekord po broju vezanih pobeda u domaćem prvenstvu (24), ali neće uspeti da obore i evropski rekord Benfike (29), pošto ih je Vojvodina zaustavila u prethodnom kolu.Derbi u Novom Sadu odigran je bez golova.

Crveno-beli protiv Rada žele da započnu novi pobednički niz. Građevinari su trenutno na 14. mestu na tabeli. Uprava kluba je u utorak smenila trenera Milana Milanovića, pa će klub sa Banjice na stadionu Rajko Mitić predvoditi njegov pomoćnik Slađan Nikolić.

Zvezda je u prvom meču, koji je odigran u oktobru na Banjici, ubedljivo slavila 3:0. Strelci su bili Marko Grujić, Mihailo Ristić i Aleksandar Katai.

Bomba Grujića na Banjici!Okršaj Rada i Crvene zvezde u prvom delu sezone obeležio je spektakularn gol Marka Grujića. Definitivno jedan od najlepših golova ove sezone u domaćem šampionatu.

Studenti i đaci besplatno na Marakanu!Povodom Dana studenata (04. april), FK Crvena zvezda je odlučio da svim studentima koji sa sobom ponesu indeks, ali i školarcima koji sa sobom na utakmicu ponesu đačku knjižicu, omogući besplatan ulazak na istočnu tribinu.