SRAMOTNO SKANDIRANJE TORCIDE: Smrdljiva Rijeko puna si Srba, ne brini Rijeko ima još vrba!

SKANDAL U SPLITU

Uvrede i sramni pokliči na račun Srba obeležili su utakmicu 33. kola hrvatskog fudbalskog šampionata između Hajduka i Rijeke na Poljudu.

Navijači Rijeke su u Splitu očito nepoželjniji i od tradicionalno omraženog Dinama, pa je na tribinama stadiona bilo kao u ratu.

Oko 2000 pripadnika Torcide (pristalica Hajduka) skandiralo je u glas:

"Smrdljiva Rijeko puna si Srba, ne brini Rijeko ima još vrba!"

Na Poljudu je bilo i oko 250 navijača Rijeke (popularna Armada), koji su uzvratili pokličima:"Vi ste Titovi, Tito je vaš."

Navijači Hajduka su tokom meča skandirali i:"Ubij, ubij Srbina!""Delije, Delije, Delije ste vi, možete Torcidi k**ac pušiti", aludirajući na navijače Crvene zvezde.

Zanimljivo, Hajduk 15 utakmica zaredom ne zna za pobedu protiv Rijeke, a nedeljni derbi je samo dodao so na ranu i produžio crni niz. Hajduk je posle prvih 45 minuta igre imao prednost 1:0. Međutim, u 56. minutu bivši igrač Crvene zvezde Marko Vešović je izjednačio rezultat. U 79. minutu Gavranović donosi preokret gostima i veliki trijumf protiv ljutog rivala.