TRIJUMF OLIMPIJE: Radović korak bliži tituli prvaka Slovenije

Poraz Maribora za novi beg "zmajčeka" na tabeli

Fudbaleri Olimpije napravili su veliki korak napred u trci za prvaka Slovenije nakon što su u meču 34. kola savladali Celje u gostima sa 3-1.

Jedan od najboljih igrača ‘zmajčeka’ na ovoj utakmici ponovo je bio srpski fudbaler Miroslav Radović, koji je najzaslužniji za drugi gol Ljubljančana.

Gosti su poveli već u trećem minutu preko Kenana Bajrića. Radović je u 17. minutu poslao idealan centaršut Zafiroviću, koji je šutirao preko gola.

Samo tri minuta kasnije, srpski fudbaler je pogodio stativu, ali je Miha Zajc bio na pravom mestu za 2-0. Minut kasnije, Cirjak smanjuje na 2-1.

Olimpija je do dva gola prednosti došla već u drugom minutu nastavka preko Kronavetera.

U nastavku su obe ekipe imale po nekoliko šansi, uključujući i dobar pokušaj Radovića sa ivice kaznenog prostora. Olimpija je tako ostala na prvom mestu prvenstva Slovenije sa 68 bodova, tri više od Maribora koji je poražen od Rudara iz Velenja na svom terenu sa 3-2.

Do kraja šampionata je ostalo još dva kola i Radovićev tim u narednom kolu gostuje ekipi Krke koja zauzima poslednju poziciju.