(VIDEO) POGLEDAJTE OPET AKO VAS NE BOLI: Evo kako je Mijatović pogodio onu prečku pre 18 godina

Ovo se ne zaboravlja

Na današnji dan pre 18 godina odigran je meč osmine Svetskog prvenstva u Francuskoj između Jugoslavije i Holandije.

Ta utakmica navijačima tadašnje reprezentacije Jugoslavije ostala je u sećanju zbog prečke, koju je Predrag Mijatović pogodio iz penala.

Pri rezultatu 1:1 španski arbitar Hoze Garsija Aranda pokazao je na belu tačku posle duela Vladimira Jugovića i Japa Stama. Čak i mnogi reprezentativci Jugoslavije su bili iznenađeni tom odlukom, jer Jugović nije pao, ali je Španac ispravno postupio jer je Stam povlačio za dres vezistu "plavih".

Odgovornost je preuzeo Mijatović, koji se našao "oči u oči" sa golmanom Edvinom van der Sarom. Opalio je kao iz topa - u prečku!

Kazna za promašaj bila je bolna, jer je stigla u 92. minutu, kada je Edgar Davids doneo pobedu Holandiji od 2:1 i plasman u četvrtfinale.

Prethodno, Holanđani su poveli preko Denisa Bergkampa u 38. minutu, a u 48. je izjednačio Slobodan Komljenović.

Utakmica je odigrana u Tuluzu.

Holanđani su u nastavku takmičenja u Francuskoj eliminisali i Argentinu (2:1), a onda su u polufinalu ispali posle penala od Brazila. U borbi za treće mesto poraženi su od Hrvatske 1:2.