(VIDEO) SREĆA ZA PEPA NA DEBIJU: Gvardiolin Mančester siti pobedio Sanderlend autogolom u 87. minutu

Kolarov odigrao ceo meč

Fudbaleri Mančester sitija počeli su novu sezonu u Premijer ligi pobedom na svom "Etihadu" nad Sanderlendom 2:1 (1:0).

"Građani" su poveli već u četvrtom minutu golom Serhija Aguera iz penala, izjednačio je Džermejn Defo u 71, a konačan rezultat postavio je fudbaler Sautemptona Pedi Mekner autogolom u 87.

Favorizovani domaćin se silno namučio, ali ipak uspeo da otvori sezonu trijumfom.

Tako je Đozep Gvardiola upisao pobedu na debiju na klupi Mančester sitija, dok je, s druge strane, novi menadžer Sanderlenda Dejvid Mojes u svom prvom meču na klupi "crnih mačaka" doživeo poraz. Podsetimo, Mojes je nasledio Sema Olardajsa, koji je postao novi selektor Engleske.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč, a zanimljivo je da mu je Gvardiola namenio novu ulogu. Dosadašnji levi bek nastupao je kao štoper, u paru sa pojačanjem iz Evertona Džonom Stouksom.

Paddy McNair Own Goal HD - Manchester City 2-1... by arcturusmedia33