VIDEO BOŽINOV OBRADOVAO GROBARE: Partizanov minimalac protiv Čuke za drugu vezanu pobedu crno-belih

Prva pobeda kluba iz Humske na domaćem terenu

Fudbaleri Partizana ostvarili su drugu vezanu pobedu pošto su savladali ekipu Čukaričkog sa 1:0 u okviru 5. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Partizana do minimalne pobede nad gradskim rivalom došli su u 26. minutu golom Valerija Božinova!

Partizan je prekinuo neugodnu seriju protiv Čukaričkog na svom terenu. Pre ove utakmice, crno-beli na prethodne tri, kada su bili domaćini, nisu uspeli da savldaju Brđane. Po pravilu su poslednjih sezona dueli dve ekipe bili teški i neizvesni.

Marko Nikolić i navijači Partizana imaju razloga za zadovoljstvo, jer je "parni valjak" delovao prilično sigurno. Lakše nego inače je ulazio u prilike i da je u završnici bilo malo više koncentracije duel u Humskoj trebalo je mnogo ranije da bude rešen.

Partizan ima sedam bodova, a Čukarički četiri.

U prvih 15-ak minuta nije bilo velikih uzbuđenja, Partizan je uglavnom imao posed lopte. Prvu veliku šansu propustio je Partizan u 19. minutu. Mihajlović je šutirao sa 20 metara, a golman Čukaričkog je loptu vrhovima prstiju skrenuo do prečke i izbaci u korner. Posle tog kornera probao je Everton, ali je Petrić bio na pravom mestu. Crno-beli su poveli u 26. minutu golom Božinova. Mihajlović je izveo slobodan udarac u blizini kornera, a Božinov je bio najbolji u skoku i glavom poslao loptu u mrežu gostiju. Već u 30. minutu Partizan je mogao da duplira prednost, ali Mihajlović nije iskoristio idealnu priliku. Partizan je postigao još jedan gol do kraja prvog poluvremena preko Đurđića, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

U 71. minutu dobru priliku imao je i Stevanović, posle dodavanja Božinova, ali je golman Čukaričkog sjajno intervenisao. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Milenković, a potom i Balažic u finišu meča, ali rezultat se nije menjao. Poslednju šansu na utakmici imali su gosti u 90. minutu, ali je Jovanović pogodio stativu.

U narednom kolu Partizan gostuje Spartaku, a Čukarički dočekuje Vojvodinu.

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Odlična prilika gostiju za izjednačenje, Bulatović je centrirao, a Jovanović šutira glavom ali pogađa stativu

86. minut - Nova odbrana Petrića, posle centaršuta iz slobodnjaka i udarca glavom Balažica, golman Brđana odlično reaguje i spašava Čukarički novog primljenog gola

76. minut: Još jedan dobar pokušaj fudbalera Partizana, Milenković je ugrozio gol gostiju, ali Petrić ni ovog puta nije savladan

72. minut - Žuti karton: Nemanja Miletić

71. minut - Božinov uputio sjajnu loptu za Stevanovića, ali je Petrić još jednom zablistao među stativama

67. minut - Prilika za Čukarički, loše je šutirao Piasentin i lopta je otišla posle gola

63. minut - Prva velika prilika za domaće u drugom poluvremenu: šutirao je Đurđić, Balažic pokušao glavom da pogodi mrežu Čukaričkog, ali lopta završava preko prečke

59. minut - Izmena u Čukaričkom: umesto Radonjića u igri je Jevtić

58. minut - Sjajan napad Partizana, Vulićević sa desne strane šalje loptu ka golu protivnika, ali u ruke Petriću

50. minut - Odličan naparad Partizana, Mihajlović šutira, ali je odbrana Čukaričkog oprezna

48. minut - Kapiten Saša Ilić napušta teren zbog povrede, umesto njega ulazi Brašanac

Počelo je drugo poluvreme!

Pogledajte najbolje poteze iz prvog poluvremena:

Prvo poluvreme je završeno!

45. minut - Korner za Partizan, šutira Mihajlović, ali bez opasnosti po gol Brđana

40. minut - Radonjić napada gol Partizana, ali je Vulićević u odbrani odličan

37. minut - Sjajna prilika za Partizan, Đurđić ide u napad šutira i postiže gol, ali sudija svira ofsajd

35. minut - Žuti karton: Valerij Božinov

30. munut - Velika prilika za Partizan!!!! Nemanja Mihajlović posle greške odbrane Čukaričkog dolazi do lopte, hteo je sam da završi akciju, ali lopta završava preko gola

26. minut- GOOOOLLL!!!! Posle cenatrušta Mihajlovića, Božinov je najviši u skoku i postiže gol glavom

24. minut - Sjajna asistencija Radovića ka Evertonu, ali nesiguran šut Brazilca i lopta završava u rukama Petrića

21. minut - Docić koristi grešku odbrane Partizana, upućuje udarac koji zaustavlja Šaranov

20. minut - Još jedna prilika za Partizan, i još jedna sjajna intervencija golmana Petrića. Everton posle dodavanja šutira pravo u čuvara mreže Čuke

19. minut - Mihajlović sa 20 metara upućuje snažan šut i prečka!

17. minut - Gužva u šesnaestercu Čukaričkog, ali Mašović izbacuje loptu

13. minut - Žuti karton: Lukas Pisasentin

11. minut - Prvi razlog za aplauz domaćih navijača - Radović sa 15 metara upućuje šut ka golu gostiju, ali golman Čukaričkog nije morao da interveniše

9. minut - Bez većih uzbuđenja i pravih prilika na stadionu u Humskoj

4. minut - Prvi pokušaj na meču - Radonjić je sa 30 metara šutirao ka golu Partizana, ali je lopta završila pored gola