(VIDEO) CRVENO-BELA BLAMAŽA: Zvezda doživela debakl od Sasuola, u revanšu pred nemogućom misijom

Tri komada za srpskog šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Sasuola u Ređo Emiliji 0:3 (0:2) u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Beogradu, a ekipa trenera Miodraga Božovića imaće težak zadatak, ne samo da proba da nadoknadi ogroman minus iz Italije, već da popravi očajan utisak ostavljen u Italiji.Fudbaleri Sasuola poslali su tri lopte iza leđa golmana Damira Kahrimana i to Berardi u 17. minutu, Politano u 41. i Defrel u 69. A mogli su bar još toliko. Imali su još pet prilika, dva puta pogađali okvir gola.

Pritom, Crvena zvezda nije stvorila nijednu šansu!

Nije samo zadnja linija zaslužila kritike, jer ni ostali deo ekipe nije pokazao ništa.

Na nivou su bili samo navijači Crvene zvezde. "Delije" su doputovale u Ređo Emiliju i sve vreme bodrili crveno-bele, ali za uzvrat nisu dobili ništa.

Kraj 3:0!

72. minut - ŠANSA za SASUOLO! Defrel se našao sam pred Kahrimanom, ali je loptu poslao pored gola.

71. minut - Druga izmena kod Zvezde, Srnić je zamenio Moučea.

69. minut - 3:0 DEFREL! Samo što je ušao u igru Falčineli je prošao po levom krilu i centrirao, a usamljenom Defrelu nije bilo teško da zatrese Zvezdinu mrežu.

64. minut - ŠANSA za SASUOLO! Politano je pogodio stativu. Pobegao je Zvezdinoj odbrani i glavom poslao loptu u okvir gola.

61. minut - Dobar pokušaj Gacole, Kahriman je odbranio.

59. minut - ŠANSA za SASUOLO! Ponovo je domaćin prošao po krilu, usledila je povratna, a Berardi neprecizno šutirao.

57. minut - Božović reaguje, šalje Plavšića u vatru umesto Ruiza.

57. minut - Kakav-takav pokušaj Kataija.

47. minut - ŠANSA za SASUOLO! Berardi je pobegao Le Taleku, bocnuo loptu i prebacio Kahrimana, lopta se odbila od stative, a onda ju je Fibel izbacio sa gol linije.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 2:0

41. minut - 2:0 - POLITANO! Ponovo su Politano i Berardi bili kobni po Zvezdu. Posle duplog pasa Politano se našao sam pre Kahrimanom i lako ga matirao.

39. minut - Prvi šut Zvezdinih igrača u okvir gola, uputio ga je Ruiz, ali je bio bezopasan.

35. minut - Zvezdu u Ređo Emiliji bodre i Marko Pantelić, Dejan Stanković, Siniša Mihajlović...

28. minut - ŠANSA za SASUOLO! Politano je dao "povratnu", Defrel je bio sam kao duh na desetak metara od Zvezdinog gola, pucao je na prvu, ali neprecizno.

22. minut - Podrška "Delija" ne prestaje.

17. minut - 1:0 - BERARDI! Ponovo je šutirao Politano, lopta se odbila od obe stative i došla do Berardija pred praznom mrežom, pa je gol bio neminovan.

12. minut - Šutirao je i Politano, ponovo je Kahriman bio siguran.

9. minut - Dobro je šutirao Bjondini, ali je Kahdiman još bolje intervenisao. Prva opasnost na utakmici.

8. minuta - Na terenu nema uzbuđenja, ali na tribinama ima, jer "Delije" grme.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

SASUOLO: Konsilji - Gazola, Kanavaro, Aćerbi, Peluso - Bjondini, Manjaneli, Dankan - Politano, Defrel, Berardi.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman - Cvetković, Le Talek, Fibel, Ristić - Poletanović, Donald - Ruiz, Katai, Mouče - Vijeira.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija).

20:42 - Za sada je na tribinama nešto više od 1.000 "Delija", koje još pristižu.

20:40 - Stadion "Mapei" ima kapacitet 23.000 mesta, od kojih su mnoga prazna.

Na dan utakmice lokalni mediji su više pažnje posvetili dolasku "Delija" nego rivalima i meču. I zaista organi reda su motrili na navijače Zvezde na svakom koraku.