(VIDEO) ZVEZDA VIDALA EVROPSKE RANE: Crveno-beli pregazili Radnik za mir u kući!

Superligaška trka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radnika sa 5:0 u utakmici 6. kola Superlige Srbije.

1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Izabranici Miodraga Božovića ubedljivo su slavili nad ekipom Radnika!

Zvezda je povela golom Lukovića koji je bio precizan sa bele tačke, a potom su redom Orlandić, Srnić i Sikimić nemilosrdno tresli mrežu gostiju.

Imao je i Radnik svojih šansi u ovom duelu, ali je realizacija bila izuzetno loša, te se sve svelo na dominaciju crveno-belog tima, kojima je pobeda bila preko potrebna za mir u kući!

Miodrag Božović je izveo rezervni sastav, ali uprkos tome, Zvezda je bez problema savladala Radnik, a pobeda se ni u jednom trenutku nije dovodila u pitanje.

Crveno-beli su do prednosti došli iz penala koji je Aleksandar Vasić dosudio pošto je Nikola Radović rukom blokirao centaršut Marka Petkovića. Samo četiri minuta kasnije Zvezda je povećala prednost pošto je Orlandić imao lak posao posle dodavanja Dušana Andjelkovića.

Domaćin je prednost od 3:0 stekao u 74. minutu, kada je golman Radnika Ognjen Čančarević odbranio Orlandiću, a lopta se odbila do Srnića koji je poslao loptu u gol izmedju nekoliko fudbalera gostiju.

Zvezda je do kraja utakmice deklasirala Radnik. Prvo je Orlandić postigao svoj drugi gol posle asitencije Gelora Kange, a pošto je ponovo ostao sam pred praznim golom, a potom je Sikimić, koji ga je zamenio, iskoristio dodavanje Srnića.

90+3 minuta: Kraj meča! CRVENA ZVEZDA - RADNIK 5:0

90+1. minut: Fudbaleri Radnika skoro da su se predali, Delije "grme" sa Severa

*sudija je produžio meč za 3 minuta

88. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL SIKIMIĆ 5:0

81. minut: ŠANSA ZA RADNIK Kjeremeh je centrirao, Jovanović pokušao glavom, ali je lota završila u rukama Kahrimana

79. minut: Izmena u Zvezdi, izlazi Kanga, na terenu je Sikimić

78. minut: GOOOOOLLLLL PETAR ORLANDIĆ 4:0

77. minut Izmena u Radniku, Jovanović u igri, izlazi Radović

76. minut: Žuti karton: Dušan Anđelković

74. minut: GOLLLLLL Slavoljub Srnić 3:0

73. minut: Mirnija igra oba tima

64. minut: Izmena u ekipi Radnika, izlazi Zlatanović, Adamović na terenu

62. minut; Bakljada Delija na severnoj tribini ne prestaje

60. minut: Još jedna izmena u Zvezdi, umesto Babunskog na terenu je Račić

56. minut: Izmena u Zvezdi, iz igre izlazi Katai, na terenu je Ristić

54. minut: Odlična prilika za Radnik, Radović je imao dobar prodor, poslao je loptu za Kjeremeha koji je bio izblokiran od strane Lukovića

52. minut: Bakljada malog broja Delija na sverenoj tribini

48. minut: Igra se odvija na sredini terena

Počelo je drugo poluvreme!

Pogledajte najzanimljivije detalje iz prvog dela igre:

45. minut: Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda - Radnik 2:0

41. minut: GOOOOLLLLL PETAR ORLANDIĆ ZA 2:0

40. minut: Pokušaj Kange, ali je odbrana Radnika uspela da ga izblokira

35. minut PENAL ZA ZVEZDU!!!! STRELAC: ALEKSANDAR LUKOVIĆ 1:0 GOOOLLLL

*žuti karton za Radovića koji je igrao rukom

34. minut; ŠANSA ZA ZVEZDU Katai pogodio stativu!

30. minut: Kanga izvodi slobodan udarac, Luković dolazi do lopte, jako šutira, ali pravo u ruke Ognjenu Čančareviću

27. minut: Gužva pred golom Radnika, spora realizacija napada, dodavanje se završilo šutom Kataia koji je Čačnčarević uspešno odbranio

26. minut: Prilika za Zvezdu, Orlandić je bio u šansi, ali je uputio traljav šut koji je završio daleko od gola

18. minut: Neprecizan šut Kange završio pored gola

14. minut: Kontra gostiju, bili su u prilici, ali je Petković reagovao na vreme

12. minut: Katai je uputio sjajan šut, ali je Čančarević bio na visini zadatka

11. minut: Dobra prilika za Zvezdu, Petković asistirao Srniću, koji nije bio precizan

3. minut: KAKVA ŠANSA ZA RADNIK Kjereme je bio u sjajnoj prilici, sam pred Kahrimanom, koji je uspeo da "izboksuje" loptu

Meč je počeo!

Slabo interesovanje publike za domaće prvenstvo!

Posle debakla u Ligi Evrope, pred izabranicima Miodraga Božovića je težak zadatak! Popraviti loš utisak koji su ostavili posle meča sa Sasuolom.

Protivnik je ekipa iz Surdulice koja bi za crveno-bele trebala da bude lak plen, ali ranjeni šampion nije u situaciji da preti.

U prošlom kolu bez problema su u gostima savladali Radnički iz Niša sa (0:3), dok je sa druge strane Radnik remizirao sa Borcem iz Čačka (1:1)

SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Rendulić, Luković, Anđelković, Le Talek, Kanga, Babunski, Katai, Srnić, Orlandić

RADNIK: Čančarević, Mladenović, Vuković, Gojković, Milovanović, Pavlović, Stanković, Pejčić, Radović, Kjereme, Zlatanović