(VIDEO) TROMINUTNI BLICKRIG ORLIĆA: Srbija pobedila Irsku i došla na korak od baraža za EP

Preokret za važan trijumf

Mlada reprezentacija Srbije pobedila je Republiku Irsku u Voterfordu 3:1 (0:0) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se 2017. godine održati u Poljskoj.

Domaćin je poveo preko Dafusa u 49. minutu, ali su Nemanja Mihajlović u 64. i Mijat Gaćinović u 67. minutu napravili preokret. Irce je "overio" Saša Lukić u 88. minutu.

Pri vođstvu Iraca od 1:0 Uroš Đurđević je promašio penal, koji je nad njim i napravljen u 62. minutu.

Srbija je bila oslabljena u Voterfordu, jer selektor Tomislav Sivić nije mogao da računa na suspendovanog Sergeja Milinković-Savića i bolesnog Nemanju Antonova.

Ovo je bio drugi meč ovih rivala za mesec dana, a i prethodni je dobila Srbija - 3:2 u Novom Sadu.

"Orlići" su na gostovanju na Ostrvu imali imperativ pobede, jer im samo maksimalni učinak u poslednja dva meča u Grupi 2 garantuje plasman u baraž.

Naime, Italija neće biti prva u grupi samo ako se desi čudo i izgubi u Litvaniji, a Srbija savlada Sloveniju. U tom slučaju "orlići" bi osvojili Grupu 2 i samim tim obezbedili direktan plasman na EVRO 2017. Međutim, mnogo je realnije očekivati da će naša reprezentacija savladati Sloveniju, kojoj taj meč neće imati rezultatski značaj, i naći se među četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije iz devet grupa, koje idu u baraž.

"Veoma teška utakmica je iza nas. Momci su pokazali da nisu slučajno evropski i svetski prvaci, podigli su se posle primljenog gola, pokazali karakter i odigrali neverovatnih pola sata. Velika, vredna pobeda", rekao je selektor Tomislav Sivić i dodao:

"Videćemo mogu li Litvanci da iznenade Italijane i tako nam omoguće direktan plasman na Evropsko prvenstvo. Ukoliko se to i ne dogodi, overićemo plasman preko baraža".

Kraj - 1:3!

88. minut - 1:3 - SAŠA LUKIĆ! Mihajlović je posle gola zabeležio i asistenciju.

78. minut - Ožegović je zamenio Đurđevića.

67. minut - 1:2 - MIJAT GAĆINOVIĆ!

64. minut - 1:1 - NEMANJA MIHAJLOVIĆ! Asistenciju je zabeležio Andrija Živković!

62. minut - Đurđević promašio penal! Najstroža kazna je dosuđena zbog prekršaja O'Konela upravo nad Đurđevićem.

59. minut - Prvu izmenu napravio je Sivić - umesto Čavrića uveo je Nemanju Mihajlovića.

54. minut - Inicijativa "orlića", šutevi se ređaju, ali za sada bez rezultata.

52. minut - ŠANSA za SRBIJU! Od svega samo korner. Golman Bosin je odbranio šut Živkovića.

51. minut - Žuti karton za Irca Hobana.

49. minut - 0:1 - strelac Dafus! Asistencija Čarlsija.

46. minut - ŠANSA za SRBIJU! Propustio ju je Đurđević.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:0

45+1. minut - Đurđević je uputio udarac, Bosin je odbranio.

45+1. minut - Ponovo se istakao golman Milinković-Savić, ovaj put posle šuta Čarlsija.

41. minut - ŠANSA za IRSKU! Braun je nije iskoristio. Sjajna odbrana Vanje Milinković-Savića!

40. minut - Prvi korner za Srbiju.

39. minut - Đurđević je pokušao, ali nije pogodio metu.

38. minut - Požuteo je i Braun.

33. minut - Žuti karton za Đurđevića.

26. minut - ŠANSA za IRSKU! Šodipo je bio neprecizan.

22. minut - Ponovo je Živković oprobao udaracm ali je golman Bosin odbranio.

18. minut - Irci su izveli tri kornera, ali im nijedan nije doneo rezultat.

9. minut - Živkovićev šut je izblokiran.

7. minut - Prvi korner na meču izveo je domaćin.

Selektor Srbije Tomislav Sivić nije mogao da računa na suspendovanog Sergeja Milinković-Savića i bolesnog Nemanju Antonova.

REPUBLIKA IRSKA: Bosin - O'Konor, Lenihan, Hoban, O'Konel - Birn, Kalen - Čarsli, Braun, Šodipo - Dufus.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Ristić, Veljković, Lazić, Gajić - Grujić, Lukić - Gaćinović, Čavrić, A. Živković - Đurđević.