(VIDEO) PETARDA U MADRIDU: Radović spasao čast Legije protiv Reala, CSKA do boda zahvaljujući Tošiću

Sevilja pokorila Zagreb

Večeras su na odigrane utakmice trećeg kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na "Santjago Bernabeuu" Legiju ubedljivim rezultatom 5:1 (3:1). Međutim, gosti iz Poljske ostavili su mnogo bolji utisak nego što rezultat govori.

Zanimljivo je to da se Kristijano Ronaldo nije upisao u strelce iako je Real dao pet golova, a očigledna je bila želja Portugalca da postigne svoj 99, a onda i 100. gol u Evropi. Ipak, nije mu se dalo da proslavi jubilej, ali je zabeležio dve asistencije.

Golove za šampiona Evrope postigli su Belj u 16, Jodlovec autogol u 20, Asensio u 37, Lukas u 68. i Morata u 84. minutu.

Počasni gol za Legiju, ujedno i prvi tog kluba u Ligi šampiona posle 21 godine, postigao je srpski internacionalac Miroslav Radović iz penala u 22. minutu. Bivši igrač Partizana sam se izborio za penal, jer je Danilo upravo njega faulirao.

Legija je igrala otvoreno koliko je to moguće u Madridu, imala i dve šanse pri rezultatu 0:0, pogodila stativu... Na kraju je ipak doživela ubedljiv poraz.

U Grupi F sada Real ima sedam bodova, koliko i Borusija Dortmund posle pobede u Lisabonu 2:1, dok je Sporting ostao na tri boda, a Legija je i dalje bez bodova.

U porazu od "milionera" za Sporting je do 65. minuta igrao Lazar Marković.

Ekipa iz Dortmunda na poluvremenu je vodila 2:0 zahvaljujući pogocima Obamejanga u 9. i Vajgla u 43. minutu. Poraz domaćina ublažio je Sezar u 67.

Zoran Tošić je mogao da bude heroj "armejaca" jer je posle njegovog dobrog šuta i odbitka Monakovog golmana Subašića, Traore lako zatresao mrežu. Međutim, Silva je u 87. minutu otkinuo domaćinu u Moskvi dva boda, a svom timu dopisao jedan - 1:1.

U Grupi E je i drugi meč završen nerešenim rezultatom, jer u duelu Leverkuzena i Totenhema nije bilo golova.

"Kneževi" su ostali na vrhu, sada sa pet bodova, četiri ima Totenhem, tri Leverkuzen i dva CSKA.

Lester ima maksimalni učinak u Grupi G, jer je savladao i Kopenhagen. Jedini gol delo je Mareza u 41. minutu, a gostima iz Danske nije pomogao ni Andrija Pavlović, koji je u igru ušao u 85. minutu.

Porto je napravio preokret u Brižu, gde je belgijski šampion poveo već u 12. minutu preko Fosena. Međutim, Lajun u 68. i Silva u 93. iz penala doneli su "zmajevima" ceo plen. Kopenhagen i Porto imaju po četiri boda, dakle po pet manje od Lestera. Briž nema nijedan.

Juventus i Sevilja su ostvarili minimalne pobede na gostovanjima Lionu i zagrabačkom Dinamu.

Andalužanima je trijumf u Zagrebu doneo Nasri pogotkom u 37. minutu, dok je šampion Italije, iako je pre meča važio za favorita, napravio čudo na "Žerlanu". Bufon je prvo odbranio penal Lakazetu, nešto kasnije skinuo još jedan zicer, a u međuvremenu je Juventus ostao sa igračem manje, jer je Lamina isključen u 54. minutu. Međutim, Kvadrado je u 76. minutu posle sjajnog prodora po desnoj strani i preciznog šuta gotovo iz "mrtvog ugla" zapakovao "staroj dami" ceo plen.

Juve i Sevilja imaju po sedam bodova, Lion je ostao na tri, a Dinamo nema nijedan.

GRUPA E:

Leverkuzen - Totenhem 0:0

CSKA - Monako 1:1 (1:0)/Traore 34 - Silva 87/

Tabela: Monako 5, Totenhem 4, Leverkuzen 3, CSKA 2

GRUPA F:

Real Madrid - Legija 5:1 (3:1)/Bejl 16, Jodlovec ag 20, Asensio 37, Lukas 68, Morata 84 - Radović pen 21/

Sporting - Dortmund 1:2 (0:2)/Sezar 67 - Abumejang 10, Vajgl 43/

Tabela: Real Madrid 7, Dortmund 7, Sporting 3, Legija 0GRUPA G:

Lester - Kopenhagen 1:0 (1:0)/Marez 41/Briž - Porto 1:2 (1:0)/Fosen 12 - Lajun 68, Silva pen 90+3/

Tabela: Lester 9, Kopenhagen 4, Porto 4, Briž 0GRUPA H:

Dinamo Zagreb - Sevilja 0:1 (0:1)/Nasri 38/

Lion - Juventus 0:1 (0:0)/Kvadrado 76/

Tabela: Juventus 7, Sevilja 7, Lion 3, Dinamo 0

TOK MEČEVA:

KRAJ!

87. minut - GOOOLLL - CSKA - MONAKO - 1:1 - SILVA!

84. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 5:1 - MORATA!

76. minut - GOOOLLL - LION - JUVENTUS 0:1 - KVADRADO!

68. minut - GOOOLLL - BRIŽ - PORTO 1:1 - LAJUN!

68. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 4:1 - LUKAS!

67. minut - SPORTING - DORTMUND - 1:2 - SEZAR!

54. minut - CRVENI KARTON ZA LEMINU! Fudbaler Juventusa dobio je drugi žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena!

43. minut - GOOOLLL - SPORTING - DORTMUND 0:2 - VAJGL!

41. minut - GOOOLLL - LESTER - KOPENHAGEN 1:0 - MAREZ!

38. minut - GOOOLLL - DINAMO - SEVILJA 0:1 - NASRI!

37. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 3:1 - ASENSIO!

35. minut - LION PROMAŠIO PENAL! Lakazetov šut odbranio je Bufon.

34. minut - GOOOLLL - CSKA - MONAKO 1:0 - TRAORE! Golu je prethodio šut Tošića.

21. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 2:1 - RADOVIĆ IZ PENALA! Srpski fudbaler se izborio za najstrožu kaznu (sapleo ga Danilo), a onda je pretvorio u gol.

20. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 2:0 - MARSELO!

16. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - LEGIJA 1:0 - BEJL!

12. minut - GOOOLLL - BRIŽ - PORTO 1:0 - FOSEN!

Jelle Vossen Goal HD - Club Brugge 1-0 Porto... by Gol-Live

12. minut - STATIVA! Druga velika šansa za Legiju u Madridu! Ovaj put Ofoe je pogodio stativu.

10. minut - GOOOLLL - SPORTING - DORTMUND 0:1 - ABUMEJANG!

1. minut - Utakmice su počele.

20:43 - Koreografija navijača Lestera

20:41 - Juve bodri čak 3.000 navijača u Lionu

20:39 - Poljaci napravili haos u MadriduNavijači Legije sukobili su se s policijom u Madridu, a kakav su haos izazvali pogledajte OVDE.

20:37 - Slovenački košarkaš iz Reala Luka Dončić gleda fudbalere svog kluba

20:34 - Za uspomenu

20:27 - Sastav Juventusa

20:22 - Naravno da se smeju - Real neporažen u 22 uzastopne utakmice

20:11 - "Milioneri" naravno imaju podršku i u Lisabonu

20:05 - Tošić igra protiv Monaka, Radović protiv RealaOsim Lazara Markovića u dresu Sportinga, večeras su među najboljih 11 u svojim timovima i Zoran Tošić (CSKA), Miroslav Radović (Legija)

20:03 - Marković startuje protiv Dortmunda

20:02 - Kiša u Zagrebu, tribine prazne

19:59 - Fudbaleri Sevilje stigli na "Maksimir"

19:50 - Evo sastava Reala

19:45 - Realova 400. utakmica u Ligi šampionaMadridski Real večeras slavi jubilej. Meč sa Legijom biće mu 400. u elitnom takmičenju - Kupu šampiona i Ligi šampiona.

19:40 - Ronaldo juri stotkuKristijano Ronaldo večeras će predvoditi Real Madrid protiv Legije sa namerom da se makar dva puta upiše u strelce, što bi mu bio 100. gol u evropskim takmičenjima. Portugalac je 98. gol dao u prošlom kolu u remiju Reala u Dortmundu - 2:2.