(VIDEO) ŠAMPIONU NE PRIJA SAN SIRO: Milanov tinejdžer projektilom srušio Juventus

Rosoneri blizu vrha

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus na "San Siru" 1:0 (0:0) derbiju devetog kola italijanske Serije A.

Jedini gol postigao je 18-godišnji Manuel Lokateli u 66. minutu. Milanov tinejdžer opalio je snažno i precizno, pa ni Đanluiđi Bufon nije mogao da odbrani taj udarac.

I Juventus je zatresao mrežu domaćina, još u finišu prvog poluvremena, učinio je to Miralem Pjanić iz slobodnog udarca, ali je sudija Nikola Ricoli poništio gol pošto je odgledao snimak situacije i odlučio da je Leonardo Bonući bio u ofsajdu dok je ometao golmana Đanluiđija Donarumu.

Aktuelnom šampionu je ovo drugi poraz u prvenstvu, a i prvi je doživeo na istom stadionu, od Intera. Uprkos porazu, ostao je lider sa 21 bodom, ali je sada Milan drugi za 19.