(VIDEO) MURINJU PRESEO POVRATAK NA STAMFORD BRIDŽ: Čelsi ponizio Mančester junajted!

Plavci razmontirali "crvene đavole"

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Mančester junajteda 4:0 u derbi meču devetog kola Premijer lige.

Golove za Čelsi postigli su Pedro u prvom, Kejhil u 21, Azar u 62. i Kante u 70. minutu. Za Čelsi je ceo meč odigrao Nemanja Matić, dok Branislav Ivanović nije bio ni na klupi za rezerve.Ovo je bio najteži poraz Žozea Murinja od kada je preuzeo Mančester junajted. Navijači Čelsija su Murinju u više navrata tokom utakmice pevali pesmu "nisi više specijalni", koji je Portugalac sam sebi nametnuo dok je predvodio londonski klub.Duel u Londonu počeo je spektakularno za tim trenera Antonija Kontea, koji je poveo već posle 30 sekundi igre. Markos Alonso je uputio duboku loptu prema Pedru, odbrana Junajteda je stajala, golman De Hea i Blind su stajali napadač "plavaca" je to iskoristio i zatresao mrežu.

U 21 minutu Kejhil je posle prekida povisio na 2:0, a interesantno je da je i u ovoj akciji učestvovao Blind, koji je pogrešio i kod prvog gola.

U nastavku meča "placi" su preko Azara u 62. minutu poveli sa 3:0. Asistent je bio srpski reprezentativac Nemanja Matić.

U 70. minutu Kante je vrhunski prevario Smolinga i zaresao mrežu.