(VIDEO) MATIĆ I IVANOVIĆ BOLJI OD TADIĆA: Čelsi u strašnoj seriji, pao i Sautempton

Azar i Kosta za pobedu

Fudbaleri Čelsija kao gosti su pobedili Sautempton 2:0 (1:0) u utakmici desetog kola Premijer lige.

Trijumf ekipi Antonija Kontea doneli su Eden Azar i Dijego Kosta prelepim golovima.

Belgijanac je već u šestom minutu zatersao mrežu "svetaca" posle sjajnih driblinga, a španski reprezentativac je u 55. sa 20-ak metara precizno ciljao uz stativu. Kosti je to osmi gol u sezoni, čime je lider na listi strelaca engleskog prvenstva, a ujedno mu je i ukupno 40. pogodak u Premijer ligi.

Čelsi je u seriji, ovo mu je četvrta uzastopna pobeda, a sve ih je ostvario bez primljenog gola. Sada je četvrti na tabeli sa 22 boda, samo jednim manje od vodećih Sitija, Arsenala i Liverpula.

Sautempton je deveti sa 13 bodova.

Za domaćina na "Sent Merisu" igrao je Dušan Tadić, a zamenjen je u 78. minutu.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za Čelsi, a na terenu se posle duže vremena pojavio i Branislav Ivanović, koga je Konte u igru uveo u 87. minutu.

Eden Hazard Goal HD - Southampton 0-1 Chelsea... by fififilive