ARSENAL I TOTENHEM PODELILI BODOVE: Bez pobednika u derbiju severnog Londona

Premijer liga

Fudbaleri Arsenala i Totenhema odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 11. kola Premijer lige.

Arsenal je poveo u derbiju severnog Londona autogolom Kevina Vimera u 42. minutu, a izjednačenje Totenhemu je doneo Hari Kejn u 51. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa Arsena Vengera je treća na tabeli sa 24 boda, koliko ima i drugoplasirani Mančester siti, odnosno ima bod manje od Čelsija. Totenhem je peti sa 21 bodom.

Arsenal i Totenhem su odigrali zanimljiv meč na Emiratima, bilo je mnogo prilika, a jednu od najbolji nije iskoristio Tio Volkot koji je u 39. minutu pogodio okvir gola.

Domaća ekipa je do kraja poluvremena, ipak, uspela da povede. Mesut Ozil je centrirao, lopta je preletela sve igrače Arsenala, ali ne i Vimera koji je glavom poslao u svoj gol.

Totenhem je na samom početku drugog poluvremena stigao do izjednačenja, a u tome im je mnogo pomogao kapiten Arsenala Loran Košelni koji je oborio Musu Dembelea u kaznenom prostoru. Siguran izvođač penala u 51. minutu bio je Kejn.

Nakon tog gola nastavile su da se nižu prilike, a stativu je u 84. minutu pogodio i Totenhem, odnosno Eriksen.

Arsenal u narednom kolu gostuje Mančester junajtedu, dok Totenhem dočekuje Vest Hem.