(VIDEO) 28 GODINA OD ZVEZDINE MAGLE: Delije nikada neće zaboraviti veče kada je Bog spasao Milan

Na korak od istorije

Danas se navršava 28 godina od revanš meča osmine finala Kupa evropskih šampiona između Crvene zvezde i Milana, koji je prekinut zbog magle u 64. minutu.

Milan i Crvena zvezda igrali su u prvom meču bez pobednika, 1:1, a revanš duel bio je na programu 9. novembra 1988. godine. Fudbalere dva tima dočekala je magla u Beogradu, ali je utakmica počela. Zvezda je povela golom Dejana Savićevića u 50. minutu. Ovaj pogodak izazvao je oduševljene na Marakani, a zbog magle mnogi gol nisu ni videli. Magla je bila sve jača, a posle konsultacija sudije su odlučile da prekinu meč u 64. minutu.Nova utakmica je odigrana sutradan, 10. novembra 1988, a završena je 1:1. Milan je prošao dalje posle boljeg izvođenja penala.