BLOG UŽIVO, VIDEO: Dani Alves polomio nogu

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja.

BEOGRAD - Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.23:30 - Cibona lako do pobede protiv ZadraKošarkaši Cibone pobedili su večeras na svom parketu Zadar sa 82:73 (24:17, 18:6, 20:19, 20:31) u poslednjoj nedeljnoj utakmici 11. kola Jadranske lige. Posle izjednačenog početka utakmice, Cibona je sredinom prve deonice uspostavila kontrolu, postepeno je počela da uvećava prednost, pa je uoči poluvremena imala i 23 poena prednosti - 42:19. Zagrepčani su nešto slabije počeli treću četvrtinu, Zadar je prišao na deset poena zaostatka (43:33), ali je Cibona serijom 19:4 ponovo stekla veliku prednost, pa je ušla u mirnu završnicu utakmice u kojoj su gosti delimično uspeli da ublaže poraz. Cibonu je do pobede predvodio Skot Rejnolds sa 21 poenom i po pet asistencija i ukradenih lopti, dok je Željko Šakić postigao 20. Najefikasniji u Zadru bili su Ivan Ramljak i Lovro Mazalin sa po 15 poena. Cibona zauzima peto mesto u Jadranskoj ligi sa sedam pobeda i četiri poraza, dok je Zadar deveti sa četiri trijumfa iz 11 utakmica.

23:04 - Remi Barselone u BaskijiFudbaleri Real Sosijedada i Barselone igrali su večeras nerešeno u San Sebastijanu 1:1 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 13. kola španske Primere. Real Sosijedad nadigrao je Barselone u San Sebastijanu, ali nije uspeo da osvoji tri boda i tako upiše peti uzastopni prvenstveni trijumf. S druge strane, Katalonci ni posle devet godina nisu uspeli da slave na stadionu Anoeta. Početkom drugog poluvremena, odnosno u 53. minutu, domaćin je stigao do prednosti, a strelac je bio Vilijan Hose. Barselona je iz jedine dobre akcije na utakmici u 59. minutu stigla do izjednačenja. Nejmar je prošao po levoj strani, oslobodio se dvojice čuvara, centrirao u šesanesterac gde je Mesi ostao usamljen i posle prijema snažno šutirao, te savladao Heronima Rulija. Barselona posle 13 utakmica zauzima drugo mesto sa 27 bodova, dok je Real Sosijedad peti sa 23.

22:46 - Roma pobedila PeskaruFudbaleri Rome pobedili su večeras na svom terenu Peskaru s 3:12 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 14. kola italijanske Serije A. Roma i Peskara odigrali su veoma uzbudljivu utakmicu u Rimu, a domaćin je na kraju ipak uspeo da trijumfuje i tako smanji zaostatak za liderom šampionata Juventusom, koji je ranije danas poražen s 3:1 od Djenove. Dvostruki strelac za Romu bio je Edin Džeko koji se u listu strelaca upisao u sedmom i 10. minutu, dok je jedan gol postigao Dijego Peroti u 71. minutu iz jedanaesterca. Golove za Peskaru postigli su Ledijan Memušaj u 60. i Djanluka Kaprari u 74. minutu. Roma zauzima drugo mesto na tabeli Serije A sa 29 bodova, četiri manje od Juventusa, dok je Peskara 18. sa sedam.

22:20 - Dani Alves polomio noguFudbaler Juventusa Dani Alves polomio je levu nogu u meču sa Đenovom u nedelju, saopštio je torinski klub. Nekadašnji fudbaler Barselone povredio se u 76. minutu pošto je njegova ekipa napravila sve tri izmene, a on je sa terena iznet na nosilima. Juventus je večeras potvrdio da se radi o prelomu. Na ovom meču povredio se i Leonardo Bonuči, koji je ranije napustio teren jer mu je naprsao butni mišić. Juventus je na kraju poražen 3:1.

21:55 - Budućnost slavila u Železniku protiv FMP-aKošarkaši Budućnosti pobedili su večeras u gostima FMP iz Železnika sa 77:69 (29:15, 12:20, 26:11, 10:23) u 11. kolu regionalne Jadranske lige.U utakmici s mnogo uspona i padova na obe strane, Budućnost je od početka meča bila u prednosti. Podgoričani su sredinom prve deonice vodili sa 27:8, ali je FMP uoči poluvremena prišao na samo tri poena zaostatka - 33:36.Domaćin ipak nije imao snage za preokret, pa je Budućnost u trećoj deonici serijom 22:6 rešila pitanje pobednika.Budućnost je do pobede predvodio Boris Savović sa "dabl-dabl" učinkom od 17 poena i 10 skokova, dok je Markus Vilijams takodje postigao 17, ali uz osam asistencija.Najefikasniji u FMP-u bio je Džejms Bolden sa 12 poena, jedan manje postigao je Filip Čović, a po 10 su ubacili Marko Ljubičić i Dragan Apić.Budućnost ima 10 pobeda i jedan poraz pa se trenutno s utakmicom više od Crvene zvezde nalazi na prvom mestu Jadranske lige, dok je FMP 10. sa tri trijumfa i osam poraza.

21:40 - Šifrin trijumfovala na drugom slalomu u sezoniAmerička skijašica Mikaela Šifrin pobednica je današnje trke slaloma u američkom Kilingtonu u okviru Svetskog kupa. Amerikanka koja je trijumfovala i u prvom slalomu sezone, trku je završila za minut, 27 sekundi i 95 stotinki. Ova 21-godišnja skijašica je tako ostvarila 22. pobedu u karijeri, a 21. u slalomu. Na drugom stepeniku pobedničkog postolja sa 73 stotinke zaostatka našla se Slovakinja Veronika Velez Zuzulova, dok je treće mesto zauzlea Vendi Holdener iz Švajcarske sa zaostatkom od 86 stotinki. Šifrin u poretku slaloma zauzima prvo mesto sa 200 bodova, Holdener je druga sa 140, a Velez Zuzulova je na trećem mestu sa 130. U generalnom plasmanu takođe vodi Šifrin sa 325 bodova, a prate je Holdener sa 168 i Leset sa 166. Naredna trka Svetskog kupa voziće se sledećeg petka u američkom Lejk Luizu kada je na programu prvi spust u sezoni.21:13 - Zatvoren Sajam sporta u BeograduDržavni sekretar za sport u Ministarstvu omladine i sporta, Predrag Peruniničić i direktor Sajma sporta, Nemanja Svjetličić, svečano su zatvorili Peti međunarodni Sajam sporta pod sloganom “Sport je zakon”. Ovogodišnji Sajam sporta oborio je sve rekorde i potvrdio status vodeće sportske manifestacije u regionu. Postavljeni su i novi standardi u organizaciji i promociji samog događaja. Na 20 terena za aktivaciju, poligonu za atletiku i kros fit, trambulini, ski skakaonici, tatamiju za borilačke sportove, teretani, predstavljeni su svi sportovi. Tokom tri danaodržan je i veliki broj sportskih radionica, predavanja i edukacija o sportu. “Hvala svim sportskim savezima Srbije koji su učestvovali na ovogodišnjem Sajmu sporta. Srećan sam što je broj dece koja su aktivna na Sajmu sporta vidljivo porastao. Još više me raduje što sam siguran da će naredna sportska godina biti još uspešnija i što ćemo svi biti fizički aktivniji i za nove pobede i izazove spremniji. Vidimo se sledeće godine na istom mestu", rekao je Peruničić. Na Sajmu sporta učestvovalo je 40 teritorijalnih sportskih saveza, 95 nacionalnih granskih saveza, najvažnije sportske visokoškolske ustanove I predstavnici najznačajnijih sportskih institucija u zemlji.20:34 - Zorana Arunović briljirala u MađarskojZorana Arunović je obeležila tradicionalno Otvoreno prvenstvo Mađarske, završeno danas u Seksardu. Takmičarka Crvene zvezde se okitila sa dve zlatne medalje vazdušnim pištoljem, a srpski strelci se iz Mađarske vraćaju sa četiri odličja. U prvom takmičenju vazdušnim pištoljem Arunovićeva je bila najuspešnija u kvalifikacijama, a ubedljivo je trijumfovala i u finalu, sa vrlo visoka 201,3 kruga. Na pobedničko postolje popela sei članica Novog Sada 1790 Brankica Zarić, koja je osvojila bronzu, iza Mađarice Nemešove. Arunovićeva drugog dana nije bila toliko ubedljiva, ali u izjednačenoj borbi sa Veronikom Major, stigla do nove zlatne medalje, sa sedam desetih delova kruga prednosti. Zarićeva je ostala pred vratima finala, na devetom mestu. Komplet od četiri medalje za srpske strelce upotpunio je Milenko Sebić, osvajanjem srebra vazdušnom puškom u prvom finalu. Drugog dana bio je šesti.

20:15 - Srbiji dva srebra i bronza na "Valter" kupuMladi srpski strelci su na međunarodnom Omladinskom kupu „Valter“, u Smederevu osvojili tri medalje. Sanja Vukašinović je „upucala“ srebro u takmičenju juniorki puškom, Marija Šunjevarić se okitila medaljom istog sjaja u nadmetanju juniorki pištoljem. Kadet Đorđe Savić je osvojio bronzu u muškoj juniorskoj konkurenciji puškom. Omladinskim kupom, koji se održava pod pokroviteljstvom proizvođača oružja „Valter“ je završen dvodnevni miting u Smederevu. U subotu,na Velikoj nagradi Smedereva takmičari su bili podeljeni u tri uzrasne kategorije (kadetska, mlađejuniorska i juniorska). Danas su se svi strelci, njih ukupno oko 150 iz devet zemalja, takmičili u istoj kategoriji (do 20 godina). Veliki broj naših strelaca je danas našao put do finala, ali zlatna odličja pokupili su gosti iz Rusije, Hrvatske i Francuske. Vukašinovićeva je najuspešnija srpska takmičarka dvodnevnog turnira u Smederevu, jer je prvog dana trijumfovala među juniorkama puškom, sa najboljim rezultatom dana. Dve medalje pripale su i jednom od najmlađih finalista „Valter kupa“ Đorđu Saviću, koji je na Velikoj nagradi Smedereva pobedio u kadetskoj konkurenciji.20:09 - Andrea Arsović briljirala u PoljskojSrpska olimpijka Andrea Arsović osvojila je jednu srebrnu i dve bronzane medalje na trodnevnom Otvorenom prvenstvu Poljske, održanom u Bialjstoku. Prvog dana u gađanju vazdušnom puškom u ženskoj kategoriji u konkurenciji četrdesetak takmičarki Arsovićeva je bila treća sa 414,3 kruga. Sa vrlo malom razlikom ispred nje su ostale Ukrajinke Lesja Leskiv (414,8 krugova) i Ana Bunjina (414,6). Centralni deo turnira bilo je revijalno super finale, u kome su se u istoj konkurenciji takmičili muškarci i žene. Andrea Arsović, aktuelna šampionka Evrope vazdušnom puškom, je zauzela treće mesto. Pobedio je Belorus Ilja Čarejka, viceprvak Starog kontinenta ovim oružjem u muškoj konkurenciji. Sem Arsovićevce Srbiju je predstavljao njen klupski drug iz Partizana Igor Čotra. Prvog dana zauzeo takmičenja muškaraca vazdušnom puškom zauzeo je deseto mesto sa 617,1 krugova, a drugog 12. poziciju sa 618,9. U oba nadmetanja pobedio je Ilja Čarejka.

19:59 - Herta preokretom do novog trijumfaFudbaleri Herte pobedili su danas na svom stadionu Majnc sa 2:1 u poslednjoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige. Majnc je poveo golom Arona Sejdela u 25. minutu, da bi Herta u 36. pogotkom Vedada Ibiševića stigao do izjednačenja. Herta je ofanzivno počela drugo poluvreme, a golom Ibiševića u 67. minutu stigla je do trećeg trijumfa u poslednjih pet utakmica u Bundesligi. Oba tima utakmicu su završili s desetoricom igrača na terenu. Crveni karton u 62. minutu dobio je defanzivac Majnca Žan-Filip Gbamin, dok je Herta od 74. ostala bez Ibiševića. Herta zauzima treće mesto na tabeli Bundeslige sa 24 boda, šest manje od lidera Lajpciga, dok je Majnc deveti sa 17.

19:30 - Igokea pobedila MZTKošarkaši Igokee pobedili su večeras na svom terenu MZT Skoplje sa 79:72 (20:16, 12:13, 23:21, 24:22), u utakmici 11. kola Jadranske lige i ostvarili šestu pobedu. Igokeu je do pobede predvodio Džejms Robinson sa 17 poena, pet skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte. Strahinja Mićović postigao je 14 poena, a Vuk Radivojević 12 poena i pet asistencija. U makedonskoj ekipi najefikasniji je bio Đorđe Drenovac sa 17 poena i pet asistencija, Marko Simonovski postigao je 15, a Džoš Skot dodao je 12 poena i osam skokova. Igokea je sa šest pobeda i pet poraza peta na tabeli regionalnog takmičenja, a MZT zauzima 10. mesto sa tri pobede i osam poraza.19:10 - Seltik osvojio 100. trofej u istoriji klubaFudbaleri Seltika osvojili su 100. trofej u 129 godina dugoj istoriji kluba, pošto su danas u finalu škotskog Liga kupa pobedili Aberdin sa 3:0. Trofej u Liga kupu je ujedno i prva titula za aktuelnog trenera Seltika Brendana Rodžersa, koji u dosadašnjoj karijeri nije osvojio nijedan. Golove za trijumf Seltika postigli su Tom Rogić u 16, Džejms Forest u 37. i Musa Dembele u 64. minutu iz jedanaesterca. Seltiku posle osvajanja prvog trofeja u sezoni sledi borba u škotskoj Premijer ligi za novu, šestu uzastopnu titulu šampiona države. Trenutno je Seltik lider šampionata sa 34 boda, osam više od prvog pratioca Rendžersa koji ima i dve utakmice više.

18:50 - Atletiko pobedio OsasunuFudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas u gostima Osasunu sa 3:0 u 13. kolu španske Primere. Osasuna je u šestom minutu mogla da dodje do prednosti, ali Roberto Tores nije realizovao jedanaesterac. Atletiko je u nastavku prvog poluvremena preuzeo inicijativu, pa je u 36. minutu preko Dijega Godina stigao do prednosti, a samo minut kasnije Kevin Gameiro je duplirao vodjstvo. Madridjani su u drugom delu meča sačuvali prednost, a pobedu ekipe Dijega Simeone overio je Janik Karasko golom u 90. minutu. Atletiko je tako upisao prvu pobedu u poslednje tri utakmice, pa sada sa 24 boda zauzima četvrto mesto, dok je Osasuna posle četvrtog poraza na poslednjih pet mečeva ostala na 19. mestu sa sedam bodova.

18:30 - Usmanov ponovo na čelu FIERuski milijarder Ališer Usmanov ponovo je danas izabran za predsednika Medjunarodne mačevalačke federacije (FIE). Usmanov je bio jedini kandidat na kongresu FIE u Moskvi i dobio je novi četvorogodišnji mandat. On je prvi mandat dobio 2008. godine i od tada je uložio milione dolara svog novca da promoviše mačevanje. Usmanov je blizak ruskom predsedniku Vladimiru Putinu i većinski je akcionar u engleskom fudbalskom klubu Arsenal. FIE je dozvolio ruskom timu da učestvuje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, uprkos doping skandalu. Komisija Svetske-anti doping agencije (WADA) optužila je ruske zvaničnike da su zataškali četiri pozitivna doping testa svojih mačevalaca, a FIE je saopštila da nijedan od njih nije vezan za ruske olimpijce koji su se takmičili u Riju.

18:10 - Arsenal pobedio BornmutFudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 3:1, u utakmici 13. kola Premijer lige. Dvostruki strelac u pobedi londonskog tima bio je Aleksis Sančes u 12. minutu i prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Gol za Arsenal postigao je i Teo Volkot u 53. minutu. Jedini strelac u Bornmutu bio je Kalum Vilson iz penala u 23. minutu. Arsenal je prekinuo niz od dva remija i četvrti je na tabeli sa 28 bodova. "Tobžije" u poslednjih 12 prvenstvenih utakmica nemaju poraz. Bornmut je pretrpeo treći poraz u poslednje četiri utakmice i zauzima 11. mesto sa 15 bodova. Fudbaleri Stouka pobedili su na gostovanju Votford sa 1:0 autogolom golmana Eurelija Gomesa u 29. minutu. Posle kornera najviši u skoku bio je Čarli Adam, on je zahvatio loptu glavom i pogodio stativu, a lopta je zatim pogodila golmana i ušla u mrežu. Stouk je ostvario četvrtu pobedu u prvenstvu i zauzima 10. mesto na tabeli sa 16 bodova, a Votford sa dva boda više zauzima osmo mesto.

17:50 - Šalke pobedio DarmštatFudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu Darmštat sa 3:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige. Darmštat je na gostovanju u Gelzenkirhenu poveo već u šestom minutu preko Marsela Helera, da bi Šalke u 26. stigao do izjednačenja pogotkom Seada Kolašinca. Šalke je već u 28. minutu mogao do preokreta, ali je golman Darmštata Mihael Eser odbranio ;jedanaesterac Maksimu Čupo-Motingu. Kamerunski napadač u drugom poluvremenu se iskupio za promašeni jedanaesterac, pa je u 60. minutu doveo Šalke do prednosti, da bi Alesandro Šopf u 90. potvrdio pobedu domaćina. Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je ceo meč za Šalke. Šalke je večerašnjom pobedom, petom na poslednjih sedam utakmica, nastavio seriju mečeva bez poraza u Bundesligi i sada zauzima osmo mesto sa 18 bodova, dok je Darmštat 15. sa osam.

17:30 - Đenova pobedila Juventus, Atalanta nastavila dobar nizFudbaleri Đenove pobedili su danas na domaćem terenu Juventus sa 3:1, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i naneli mu treći poraz. Đenova je povela golovima dvostrukog strelca Đovanija Simeonea, u trećem i 13. minutu, a treći gol za domaće postigao je fudbaler Juventusa Aleks Sandro, koji je u 29. minutu zatresao sopstvenu mrežu.Jedini gol za šampiona Italije postigao je Miralem Pjanić u 89. minutu. Đenova je prekinula niz od tri utakmice bez pobede i popela se na deveto mesto na tabeli sa 19 bova. Juventus je prekinuo niz od četiri pobede, ali je zadržao prvo mesto na tabeli sa 33 boda i ima četiri više od drugoplasiranog Milana. Fudbaleri Atalante pobedili su na gostovanju Bolonju sa 2:0 i ostvarili osmu pobedu u poslednjih devet utakmica. Atalanta je povela golom Andree Masjela u 15. minutu, a konačan rezultat postavio je Jasmin Kurtić u 68. minutu. Ekipa iz Bergama je posle šeste uzastopne pobede popela na četvrto mesto na tabeli sa 28 bodova. Bolonja je pretrpela šesti prvenstveni poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 16 bodova.17:00 - Rozberg ponosan zbog šampionske tituleVozač Mercedesa Niko Rozberg rekao je danas da je ponosan što je uspeo da osvoji šampionsku titulu u Formuli 1 i ponovi uspeh svog oca iz 1982. godine. "Ovo sigurno nije bila najzabavnija trka, uz Maksa (Verstapena) na početku i ostalih vozača u završnici. Nije mi bilo zabavno u poslednjih nekoliko krugova. Drago mi je što je gotovo, u ekstazi sam. Veoma sam ponosan što sam uradio ono što je uspelo i mom ocu (Keke Rozberg)", rekao je Rozberg posle trke. Rozberg je danas osvojio svoju prvu šampionsku titulu u Formuli 1 pošto je zauzeo drugo mesto u poslednjoj trci u šampionatu za Veliku nagradu Abu Dabija, iza klupskog kolege Luisa Hamiltona. Rozberg se sa Hamiltonom borio za šampionsku titulu, a uoči trke imao je 12 bodova prednosti. On je sezonu završio sa 385 bodova, a Hamilton sa pet bodova manje. "Ovu titulu posvećujem supruzi i ćerki, a kasnije ću misliti na sve ostale. Čestitam Luisu, imao je sjajnu sezonu. Bio je veliki protivnik, uvek je teško pobediti ga", dodao je Rozberg. "Hej, ljudi iz Mercedesa, pustite muziku, uskoro dolazim", rekao je novi svetski prvak članovima ekipe u boksu.16:30 - Radonjić: Olimpija ne zaslužuje poslednje mesto na tabeliTrener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je danas da Olimpija po prikazanoj igri zaslužuje bolji plasman na tabeli Jadranske lige od trenutnog i da njegova ekipa u predstojećoj utakmici mora da zaustavi dobar šut protivnika. "Očekuje nas još jedan meč u regionalnom takmičenju sa ekipom koja mnogo bolje igre od trenutnog položaja na tabeli. Olimpija je pobedila Ulm u Evrokupu, nakon toga pobedila je i u domaćem prvenstvu i očigledno u dobroj form i raspoloženju dočekuju naš duel. Izgubili su nekoliko utakmica u ABA ligi u neizvesnim završnicama, da su ih rešili u svoju korist imali bi značajno bolji plasman na tabeli", rekao je Radonjić za klupski sajt. Košarkaši Zvezde otputovali su danas u Ljubljanu, gde će sutra od 17 časova igrati protiv Olimpije, utakmicu 11. kola Jadranske lige. "Prethodne mečeve u kojima su pobeđivai igrali su nekompletni, ali očekujem da u ponedeljak nastupe u punom sastavu. Jasno je da svi protiv našeg tima izlaze maksimalno motivisani sa željom da pobede. Naš zadatak je da nametnemo svoj ritam, da protivniku ne dozvolimo dobar šut, jer su u tom segmentu vrlo kvalitetni, takođe i poene iz tranzicije i da tako dođemo do povoljnog rezultata", dodao je Radonjić.15:30 - Lacio pobedio Palermo golom Milinković-SavićaFudbaleri Lacija pobedili su danas na gostujućem terenu Palermo sa 1:0, u utakmici 14. kola italijanskog prvenstva i popeli se na treće mesto na tabeli. Jedini gol na utakmici postigao je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić u 31. minutu, na asistenciju sunarodnika Dušana Baste.Lacio je nastavio niz od devet utakmica bez poraza, ostvario je osmu prvenstvenu pobedu i treći je na tabeli sa 28 bodova. Palermo je pretrpeo osmi poraz u poslednjih devet utakmica i pretposlednji je na tabeli sa šest bodova. Ostale utakmice 15. kola igraju se kasnije.15:05 - Stouk autogolom slavio u VortforduFudbaleri Stouk Sitija savladali su Votford 1:0 (1:0), na gostovanju u 13. kolu Premijer lige.Gosti su do velike pobede stigli autogolom golmana Votforda Eurelja Gomeša u 29. minutu, posle stative Čarlsa Adama.Meč na Vikaridž Roudu doneo je rekordan broj faulova na jednom meču PL ove sezone, 38, ali igrači Stouka nisu dobili nijedan žuti karton.S druge strane, Votford je utakmicu završio sa desetoricom fudbalera na terenu, jer je u 90. minutu isključen Britos. Stouk je slavio posle dva kola, treći put u poslednjih pet, te stigao do desete pozicije sa 16 bodova. Ima samo dva manje od Votforda, koji je poražen drugi put u poslednja tri meča.

14:12 - Viljarel pretrpeo i drugi poraz, pobeda AlavesaFudbaleri Alavesa savladali su u gostima ekipu Viljareala u 13. kolu Primere – 2:0.Alaves se sada nalazi na 13. mestu sa 16 bodova, dok je ekipa Viljareala zabeležila drugi poraz i zauzima četvrto mesto na tabeli.Meč je rešen u prvom poluvremeu kada su postignuta oba pogotka. Prvo je Gomes Ibai u 8. minutu naleteo na odbitak i zatresao mrežu Serhia Asenja, da bi devet minuta kasnije Viktor Kamaras iskoristio grešku odbrane Viljareala i povećao rezultat na 2:0.Srpski fudbaler Aleksandar Pantić odigrao je ceo meč za Alaves, dok je bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai bio na klupi. Ekipa trenera Pelegrina u narednom kolu dočekuje Las Palmas, dok će ’Žuta podmornica’ gostovati Leganesu

13:32 - Robinson: Partizan je radnička ekipaKošarkaš Partizana Frenk Robinson rekao je da on i njegovi saigrači shvataju da su "radnička ekipa" koja će protiv svakog morati da se trudi. Amerikanac je dodao da dolazi vreme da treba da se oduži treneru, ekipi i navijačima za strpljenje koje su mu ukazali."Mislim da počinjemo da shvatamo ko smo, kao i da neće biti lakih utakmica za nas. Moramo da shvatimo kao tim da smo mi radnička ekipa, tim koji mora da se žestoko bori za sve. Nije tajna da nismo najtalentovaniji, tako da naša energija i pristup utakmici moraju da budu visoki svake večeri, i to smo uspeli u ovoj utakmici. Znali smo da je ona važna za nas kada su u pitanju planovi za 'fajnal for'. Izuzetno sam ponosan na naše igrače koji su se borili i uradili šta je trebalo da bismo pobedili", rekao je Robinson posle pobede nad Mega Leksom 86:79. Američki košarkaš je u Partizan došao sa ozbiljnom povredom kolena i oporavljao se tokom sezone, u kojoj nije ostavio traga u igrama crno-belih do poslednjih mečeva, kada je počelo da se oseća njegovo prisustvo na terenu. Trener Aleksandar Džikić je opisao Robinsonovu spremnost kao "borbu sa samim sobom, u kojoj trenutno pobeđuje". "Nije tajna da sam došao sa prilično ozbiljnom povredom. Kada se borite sa takvom vrstom povreda, počinjete da se pitate o svojoj košarkaškoj sposobnosti. Trenutno se borim sa sam sa sobom i pobedjujem. Trener je bio vrlo strpljiv i tim je bio vrlo strpljiv. Sada je red na mene da im vratim za to strpljenje, kao i navijačima. Razgovarali smo o tome da treba da ostavim sve iza sebe sve što je bilo i da shvatim da sam zdrav. Dobar je osećaj kad vidim da sam imao devet skokova. To je mnogo skakanja i dočekivanja, što mi daje mnogo poverenja u moje noge", rekao je Robinson. On je sada fizički zdrav, a ocenio je da mu je kondiciona sprema na oko "80 odsto". "Sada treba da preuzimam inicijativu u napadu i da ostanem koncentrisan u odbrani i da razumem šta je moja uloga u ovom timu i kako mogu da pomognem u pobedjivanju. Svaki protivnik je drugačiji i ja u svakoj utakmici treba da budem drugačiji. Biće utakmica kada treba da postignem 15 poena, a biće i onih kada treba da imam devet skokova, kao sad, umesto poena. To je proces. Kada dođe trenutak da treba da budem na maksimumu, sigurno ću biti", rekao je Robinson. 12:45 - Riberi veran Bajernu do 2018.Fudbaler Bajerna Frank Riberi produžio je ugovor sa minhenskim klubom do 30. juna 2018, preneli su nemački mediji.Iako je francuskom fudbaleru ugovor isticao na kraju ove sezone, on je izrazio želju da u klubu ostane još godinu dana.“Veoma sam srećan što mogu još godinu dana da igram u Bajernu. Ovaj grad i klub postali su moj dom u sportskom i u privatnom smislu. Radujem se lepim trenucima sa našim navijačima. Želeo bih da imam uspešnu ulogu u klubu još godinu i po dana“, rekao je 33-godišnji fudbaler. Riberi je iz Marseja prešao u Bajern 2007, a tokom devet godina provedenih u nemačkom klubu odigrao je 333 utakmice i postigao 108 golova. Sa Bajernom je osvojio čak 18 trofeja, među kojima šest titula prvaka Nemačke i jednu Ligu šampiona. Nemački klub posle odigranih osam kola u Bundesligi nalazi se na drugoj poziciji sa 27 bodova.

12:00 - Liverpul strepi zbog KutinjaFudbaleri Liverpula ostvarili su gorku pobedu u subotu, ostali su u igri za titulu, ali su na neko vreme ostali bez svog ključnog igrača Filipa Kutinja.Brazilac je povredio skočni zglob posle sudara sa Džermejnom Defoom, pa je završio nastup već u 34. minutu."Osećao je bol koji se vremenom smanjio. Na poluvremenu mi je rekao da mu je bolje, moramo da čekamo. Nemam ideju koliko bi mogao da pauzira, ali ja sam optimista pa se nadam da će trenirati u nedelju", rekao je menadžer "redsa" Jirgen Klop.Liverpul deli drugu poziciju u Premijer ligi sa Mančester Sitijem sa po 30 bodova iz 13 utakmica, jedan manje od lidera Čelsija. "Redsi" u sledećem kolu gostuju Bornmutu u subotu, 4. decembra.11:02 - Konte: Nećemo još o tituliMenadžer Čelsija Antonio Konte rekao je da je meč protiv Totenhema pokazao da je suviše rano govoriti o osvajanju titule u Premijer ligi.Čelsi se vratio na prvo mesto na tabeli Premijer lige, pošto je u londonskom derbiju posle preokreta pobedio Totenhem 2:1."Suviše je rano da se govoriti o tituli. Premijer liga je veoma teška. Totenhem je danas pokazao da ima šest ili sedam klubova koji mogu da osvoje titulu. Za nas je važno da nastavimo u ovom stilu i da podižemo svoje samopouzdanje", rekao je KonteČelsi je prvi na tabeli sa 31 bodom, odnosno ima bod više od Liverpula i Mančester sitija. Arsenal na četvrtom mestu ima 25 bodova, dok je Totenhem peti sa 24. Ekipa Antonija Kontea u narednom kolu gostuje Mančester sitiju.

10:22 - Čonbuk novi šampion AzijeFudbalski klub Čonbuk iz Južne Koreje osvojio je titulu u Azijskoj ligi šampiona.Čonbuk je u finalnom dvomeču bio bolji od Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata sa ukupnim rezultatom 3:2.Korejski tim je u prvom meču slavio na svom terenu sa 2:1, dok je revanš završen nerešeno 1:1.Južnokorejskoj ekipi ovo je druga titula u Ligi šampiona i predstavljaće Aziju na klupskom svetskom prvenstvu.09:57 - Francuskinja osvojila Vermont, Šifrin petaFrancuska skijašica Tesa Vorlej trijumfovala je u veleslalom trci u američkom Kilingtonu.Svetski kup vratio se u istočni SAD posle 25 godina, a Francuskinja je pred 16.000 navijača u Vermontu slavila sa 0,8 sekundi boljim vremenom od Norvežanke Nine Loset.Treće mesto osvojila je Italijanka Sofija Gogija, zahvaljujući najboljem vremenu u drugoj vožnji, dok je tek peta bila domaća nada Mikaela Šifrin.Pobednica iz Zildena i favorit pred ovu trku Lara Gut iz Švajcarske odustala je već u prvoj vožni nakon što je izletela sa staze. Devojke će u Kilingtonu skijati i u nedelju, a na programu je slalom, u kojem je Šifrin slavila u poslednjih pet trka.09:22 - Frojnd slavio u Ruki, loš dan za braću PrevcNemački ski-skakač Severin Frojnd slavio je u finskoj Ruki, drugom takmičenju u ovogodišnjem Svetskom kupu.Šifrin slavila deveti put u nizu u slalomuFrojnd je u prvoj seriji skočio 138 metara, a u drugoj 146, te sa 290,6 bodova slavio ispred Norvežanina Danijel-Andrea Tandea.Treće mesto osvojio je Austrijanac Manuel Fetner koji je ponovio svoj najbolji rezultat u karijeri. Loš dan u Finskoj imala su braća Prevc iz Slovenije, Peter je bio sedmi, a Domen tek 13.Frojnd vodi u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 180 bodova, 60 više od Prevca, dok je treći Fetner sa 110, a slede Tande i Peter. Takmičenje u skijaškim skokovima nastavlja se 2. decembra u Kligentalu.

08:54 - Kruz nije uspeo da postane prvi gej šampionPortorikanac Orlando Kruz nije uspeo da postane prvak sveta kao prvi bokser koji je javno priznao da je homoseksualac.On je poražen tehničkim nokautom od Britanca Terija Flanagana koji je u rodnom Kardifu odbranio titulu u lakoj kategoriji u WBO verziji.Flanagan je popravio profesionalni rekord na 32-0, te četvrti put odbranio pojas, poslavši Kruza dva puta na pod u istoj rundi.Konačno, sudija Stiv Grej je prekinuo borbu u osmoj rundi nakon što je Flanagan snažnim desnim krošeom potpuno izbacio rivala iz borbe. Ovo je Kruzu bila deseta borba otkako je 2012. javno priznao da je homoseksualac, ali prva u ovoj kategoriji. U karijeri ima skor 25-5-1.08:25 - Novi Tripl-dabl Vestbruka, Bobi nije igrao, 5 poena Bjelice Novi tripl-dabl Rasela Vestbruka, pet poena Nemanje Bjelice protiv Golden Stejta, te deveti trijumf San Antonija u nizu, obeležili su proteklo NBA veče.Oklahoma Siti je savladao Detroit Pistonse 106:88, za koje Boban Marjanović opet nije igrao, dok je Golden Stejt nadigrao Minesotu sa 115:102.Vestbruk je u desetoj pobedi Tandera postigao 17 poena (8/22 iz igre) uz 15 asistencija i 13 skokova, a pratili su ga Entoni Morou sa 21, Viktor Oladipo sa 18 i Sem Adams sa 16 poena. Iako je Drejmond Grin sada tek četvrta violina tima, kada je u pitanju napad, i dalje je jedan od ključnih faktora ige Voriorsa, koji su se mučili bez njega protiv Timbervulvs. Tek u poslednjoj četvrtini su uspeli da prelome meč, a najefikasniji je bio Stef Kari sa 34 poena (13/19) uz 8 skokova i 6 asistencija. Pratili su ga Kevin Durent sa 28 poena (10/17), 10 skokova, 6 blokada i pet proigravanja, dok je Klej Tompson dodao 23 poena (9/17) uz 6 uhvaćenih lopti. U redovima Vulvsa istakao se Zek Lavin sa 31 poenom, 18 je postigao Karl-Entoni Tauns uz 9 skokova, 16 je dodao Endru Vigins, a 15 ubacio Đorđi Dijeng. Nemenja Bjelica je za 13 minuta postigao pet poena (2/5) uz po skok i blokadu, te izgubio tri puta loptu. NBA, rezultati:Vašington – San Antonio 100:112Šarlot – Njujork 107:102Oklahoma Siti – Detroit 106:88Majami – Memfis 107:110Golden Stejt – Minesota 115:102

08:00 - VESTI KOJE SU OBELEŽILE PRETHODNI DAN MOŽETE PROČITATI OVDE