ĐURĐEVIĆ OSVOJIO BANOVO BRDO: Napadač Partizana sa 3 gola razbio Čukarički i ušao u istoriju

Derbi superlige

Uz prvi het trik Uroša Đurđevića u crno belom dres, Partizan je u 20 kolu domaće Superlige sa 3:1 savladao Čukarički, za koji je počasni pogodak iz jedanaesterca postigao Ognjen Ožegović.

Uz činjenicu da je tri puta zatresao mrežu tima sa banovog brda, Đurđević je postao i strelac najbržeg gola u Srbiji, pošto je golmana Čukaričkog Nikolu Petrića prvi put savladao u desetom sekundu meča.

Partizan je sada drugoplasirani tim prvenstva sa 45 bodova šest manje od vodeće Crvene zvezde, dok je Čukarički sa 20 bodova na dvanaestom mestu.

Nikolić: Borimo se za titulu

"Mislim da smo dali gol u 10 sekundi i pomsilili da je gotova utakmica. Do 1:1 Čukarički je bio bolji što je nedopustivo. Ovo je 14 pobeda u nizu i sada imamo pravo da se borimo za titulu, rekao je Nikolić, kome je ovo 50 pobeda na klupi Partizana.

"Za mene je taj podatak nebitan, važno je da ekipa pobeđuje, kaže ttrener Partizana.

Petrić: Pali posle drugog gola

"U prvom poluvremenu smo pokazali da imamo igrače koji znaju da igraju fudbal. Neiskustvo i naivnost je razlog za primljen prvi gol, a slično nam se desilo i na početku drugog dela. Posle toga smo pali i Partizan je zasluženo slavio", rekao je trener Čukaričkog.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

90+2. minut - Kakv promašaj mladog Đorđa Jobvanovića pred golom Čukaričkog

87. minut - Opasan napad Partizana prekinut je zbog ofsajda

77. minut - Deluje da je utakmica rešena

67. minut - Zicer za Božinova i novi promašaj

61. minut - 1:3 GOOOOOOOOOL - Bravura Đurđevića, koju treba videti

56. minut - Šansa za Ožegovića i dobra odbrana Kljajića

50. minut GOOOOOOOOOL 1:2 - Đurđević je dobio pas od Božinova i zatim lobovao golmana Čukaričkog

47. minut - Đurđević je pao u kaznenom prostoru, a Mažić je pokazao da se igra nastavi

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+2 minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Šansa za Đurđevića! Napadača Partizana je u poslednjem trenutku zaustavio Lagator

39. minut - Grobari vređaju sudiju Mažića! Sa tribina se čuje,: "Partizan, le, ale, Mažiću, pi..o, je.emo ti sve"

34. minut GOOOOOOOOL 1:1 - Ožegović je prevario Kljajića

34. minut - Penal za Čukarički. Miletić je oborio Ožegovića

31. minut - Solidan pokušaj Reagana

27. minut - Pokušao je i Leonardo

23. minut - Igra se između dva šesnaestreca

20. minut - Solidan pokušaj Jovanovića

15. minut - Jevtić je imao dobru priliku, ali je Kljajić dobro intervenisao i uhvatio loptu

1. minut - GOOOL!!! Partizan vodi golom Uroša Đurđevića već posle 1o sekundi igre!

Jevtović je poslao loptu na desnu stranu do Vulićevića, ovaj poslao u prostor Đurđeviću koji je matirao golmana Petrića.

Sastavi

Sudija: Milorad Mažić

Čukarički: Petrić - Bulatović, Mašović, Pjasentin, Živković - Lagator, Srnić - Regan, Kajević, Jevtić - Ožegović

Partizan: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Leonardo, Everton, Jevtović, Janković - Đurđević, Božinov.

Tok utakmice

Dueli ovih rivala uvek su izuzetno zanimljivi, bez obzira na pozicije na tabeli, pa treba očekivati odličnu utakmicu i veliku borbu za važne bodove.Ekipa sa Banovog brda je jako loše započela sezonu, pa i pored evidentnog napretka u igri i rezultatima trenutno zauzima razočaravajuće 12.mesto na superligaškoj tabeli sa samo 20 osvojenih bodova. Popularni ’’brđani’’ su ostvarili samo pet prvenstvenih pobeda, od čega četiri u prethodnih sedam prvenstvenih kola, a savladane su ekipe OFK Bačka (1:0), Metalca (2:1), Voždovca (2:1), Radničkog (4:1) i Novog Pazara (2:0). Po jedan bod osvojili su u duelima sa ekipama Radnika (2:2), Javor Matisa (0:0), Rada (1:1), Borca (1:1) i ponovo Radnika (1:1). Preostalih devet susreta završeno je porazima ''brđana'', protiv Radničkog (1:2), Novog Pazara (0:1), Partizana (0:1), Vojvodine (1:3), Napretka (1:2), Spartaka (2:4), Crvene zvezde (1:3), Mladosti (0:2) i u prethodnom kolu OFK Bačka (1:3).

Fudbaleri Partizana su nakon izuzetno slabog starta sezone uspeli da unaprede igru i uđu u seriju odličnih rezultata odigravši trinaest uzastopnih mečeva u šampionatu bez poraza, uz jedanaest pobeda i dva remija. Ukupno gledano u dosadašnjih devetnaest prvenstvenih susreta ostvarili su trinaest trijumfa u mečevima sa ekipama Javor Matisa (2:0), Čukaričkog (1:0), Rada (4:0), Borca (2:0), Crvene zvezde (1:0), Metalca (1:0), Mladosti (3:1), Voždovca (3:0), Radnika (3:1), Novog Pazara (4:0), OFK Bačka (1:0), Napretka (3:2) i prethodnom kolu Javor Matisa (2:0). Nerešen rezultat zabeležili su u duelima sa ekipama OFK Bačka (0:0), Radničkog (1:1) i Vojvodine (0:0), dok su poraze pretrpeli na mečevima sa ekipama Napretka (1:2), Vojvodine (1:3) i Spartaka (1:2). Sa 42 osvojena boda ekipa Partizana trenutno zauzima drugo mesto na superligaškoj tabeli, uz šest bodova zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom.Dva tima su već odigrala jedan međusobni susret tokom ove sezone, a ekipa Partizana je na svom stadionu slavila rezultatom 1:0(1:0). Strelac pobedonosnog pogotka bio je bugarski internacionalac Valeri Božinov. Ako posmatramo rezultate prethodnih 35 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1996-2016) ekipa

Partizana je bila daleko uspešnija sa 26 pobeda, 5 remija i 4 poraza. Ipak, ako posmatramo samo poslednjih 6 međusobnih duela ekipa Čukaričkog je bila uspešnija sa 3 pobede, uz 2 poraza i 1 remi.Domaći tim u meč ulazi sa respektom prema protivniku, pre svega zbog ovosezonskih rezultata, ali svi u klubu priželjkuju da igrači pruže svoj maksimum i pokušaju da savladaju velikog rivala. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba ’’brđana’’ Gordan Petrić koji je istakao da je za igrače najvažnije da budu koncentrisani na terenu tokom svih devedeset minuta:’’Dolazi nam jedna čvsta i stabilna ekipa i mi moramo da uradimo svoj domaći zadatak. Partizan možda ne igra neki Bog zna kako dobar fudbal, ali igra siguran fudbal i to pokazuju rezultati. Pogotovo od kad je Marko Nikolić došao. Dosta utakmica su završili bez primljenog gola. Imaju par igrača koji mogu da nam naprave problem, ali ima prostora gde i mi možemo da napravimo njima problem. Ono što mogu da poručim mojim igračima je da se ne opterećuju imenom Partizana i da shvate meč kao svaki drugi i pruže maksimum. Nadam se će utakmica biti lepa i dobra za gledanje i da će biti više ljudi na stadionu.’’Trener Petrić se potom osvrnuo i na očekivanja vezana za samu igru i taktiče varijante istakavši da je Partizan jedna od ekipa koje na isti način igraju i na svom terenu i na gostovanjima:’’Ako gledate Partizan i Zvezdu sigurno će i na strani igrati kako igraju i kući. Ne verujem da će Partizan pokušati da se brani protiv nas, ali ne možemo da kažemo pred utakmicu šta će biti. Ako mi nametnemo naš stil igre Partizan će morati u jednom trenutku da se brani i obrnuto. Sve zavisi od situacije na terenu. Ono što je sigurno nećemo ništa menjati u našoj ideji i filozofiji igre. Bitna je koncentracija na terenu devedeset minuta. Stalno pričam igračima da prepoznaju situaciju i tako da reaguju. Izuzetno zahtevna utakmica za nas, ne treba se opterećivati imenom Partizana, nego igrati kako znamo u ovom trenutku i pokušati da izvučemo povoljan rezultat.’’Šef stručnog štaba ’’brđana’’ je govorio i o kadrovskoj situaciji pred ovaj susret istakavši da još uvek ne može da računa na Marka Docića, kao i da je neizvestan nastup Ognjena Ožegovića koji je na prethodnom susretu dobio udarac u koleno. On je takođe najavio skori povratak Petra Bojića koji će biti potpuno spreman za početak zimskih priprema.Prisutnima se potom obratio i kapiten domaćeg tima, iskusni Igor Matić, koji je istakao da njegov tim do kraja jesenjeg dela čekaju dva izuzetno teška susreta, protiv Partizana i Vojvodine, ali i da je optimista:’’Nailazimo na dva kvalitetna protivnika, ali nemamo dovoljan broj bodova i moramo da budemo pametni, disciplinovani i agresivni u ove dve utakmice da skupimo što više bodova. Optimista sam da možemo da završimo na pravi način. Partizan je favorit, to pokazuje i tabela, ali papir je jedno, a teren je nešto drugo. Imamo devedeset minuta, treba da uđemo koncentrisano, agresivno i poslušamo savete šefa. Moramo verovati da možemo da ostvarimo pozitivan rezultat.’’U taboru gostiju sve je usmereno ka tome da se jesenji deo sezone privede kraju u stilu u kome je odigrano poslednjih nekoliko meseci i da se uknjiži još šest bodova. O tome je na redovnoj končerenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba Marko Nikolić koji je istakao da je zadovoljan serijom dobrih rezultata, ali i da ta serija rezultata na kraju mora da ima svoju ’’krunu’’:’’Ulazimo u sam finiš jesenjeg dela prvenstva. Ostale su dve utakmice u šest kalendarskih dana. Mi se nalazimo u toj dobroj seriji od 13 pobeda i dva remija, što jeste jedan kvalitetan rezultat, ali to nije nešto što posebno raduje ni mene ni igrače, jer ako to nema krunu na kraju, onda je to bila samo faza. Prvo što želimo da uradimo je da jesenji deo završimo u stilu u kome smo ga igrali poslednjih nekoliko meseci. Za to je potrebna vanredna motivacija, u to nema sumnje. Ono što je izvesno, što je imperativ ove utakmice, što sam rekao i pre nekoliko nedelja, da niko u ovoj državi ne može želeti više pobedu od nas i uložiti više truda od nas. Takav pristup moramo da imamo u nedelju i sa takvim pristupom moramo da okončamo prvenstvo.’’

Trener Nikolić se potom osvrnuo i na kvalitete protivnika istakavši da je to klub koji zaslužuje poštovanje:’’Čukarički zaslužuje sve pohvale i poštovanje za sve šta su uradili. Imali su dugo godina stabilnost u struci, što je atipično za Srbiju, završavali su na trećem mestu, igrali Evropu, osvojili i jedan Kup Srbije kada su u finalu pobedili Partizan. Došlo je sada do značajnih promena, ali zaslužuju poštovanje. Sadašnji tim ima nekoliko vrlo iskusnih, ali i mnogo mladih igrača.’’

’’Stevanovića sam praktično već skinuo sa spiska za ovaj deo sezone zbog jako neprijatne povrede koju je doživeo, zbog čega mi je žao, jer je on jedan od igrača koji je doživeo reafirmaciju u polusezoni. On je spreman da se žrtvuje za tim, što je retko, pogotovo na tim ofanzivnim pozicijama, gde je primetan egoizam. Ako neko posmatra laički ili nedovoljno pažljivo, možda ne primećuje koliko on znači timu. Nedostajaće nam, a ostali će morati da se potrude da odrade njegov posao. Namerno koristim taj izraz odraditi posao.’’