LEONARDO RAZBIO SPARTAK: Brazilac sa 2 gola doneo Partizanu pobedu za nastavak trke sa Zvezdom

Poslednji meč prvog dela sezone

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak u 21. kolu Superlige Srbije (2:0), a dva gola delo su Brazilca Leonarda.

Brazilac Leonardo da Silva Souza bio je strelac dva efektna gola, u 55. sjajnim šutem iz okreta i iz slobodnog udarca u 62. minutu, a posle prvog je zaplakao, što bi moglo da znači da je odigrao poslednju utakmicu u dresu Partizana.Ujedno, odlični krilni fudbaler iz Brazila završio je polusezonu na prvom mestu liste strelaca, stigao je do kote 12, dva više od napadača Javora Darka Bjedova i Jovana Stojanovića iz Voždovca.Ekipa trenera Marka Nikolića rutinski je odradila posao protiv gostiju iz Subotice, iako je imala problema u prvom poluvremenu da probije čvrst odbrambeni bedem Spartaka, sve dok Leonardo sa dva sjajna poteza nije odlučio pobednika.

Izjave

Marko Nikolić, Partizan

Andrej Černišov, trener Spartaka

Drugo poluvreme

90+3. minut _Kraj utakmice

83. minut - Dobar prodor Ivanovića Fudbaler Spartaka je nanizao 4 rivala, ali je šutirao slabo. Kljajić je odbranio

77. minut - Dobar pokušaj Subotičana Laka odbrana Kljajića

71. minut - Nova bakljada Grobara

67. minut - Pokušaj Božinova I odbrana Mirkovića

62. minut GOOOOOOOL 2:0 - Leonardo Sjajan slobodan udarac Brazilca

55. minut - GOOOOOOOL 1:0 Leonardo!Posle kornera Brazilac je raspalio po lopti u pogodio gol!

47. minut - Kljajić pre Radovanovića Posle slobodnog udarca za goste, golman Partizana je bio brži od igrača tima iz Subotice

46. minut - Utakmica je nastavljenaSa centra je krenula ekipa Partizana

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Slobodan udarac za PartizanAkcija Leonarda i Đurđevića, završila je atraktivnim pokušajem Brazilca

31. minut - Kakva šansa za Spartak Ispred Glavčića u petercu Partizana Ostojić je intervenisao, a Kljajić je jedva uhvatio loptu

30. minut - Spartak dva puta preti Ali lopta ne ide u gol Partizana

25. minut - Gužva pred golom Spartaka Ali bez završnice

19. minut - Dobra prilika za ĐurđevićaPosle duplog pasa sa Jevtovićem, Đurđević je imao šansu, ali je golman Spartaka izašao na vreme i skratio ugao

14. minut - Prvi udarac na gol Partizana

11. minut - Skandiranje Grobara

5. minut - Partizan ima posed lopteAli nema prilika ni uzbuđenja pred golom Mirkovića

1. minut - Utakmica je počelaSa centra je krenula ekipa Spartaka

Prvo poluvreme

Sastavi

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić - Janković, Jevtović, Everton, Leonardo - Đurđević, Božinov.

SPARTAK: Mirković, Anđić, Mudrinski, Torbica, Bašanović, Glavčić, Milić, Kovačević, Stojković, Ćalasan, Radovanović.

Tok meča Crno-beli deluju nezaustavljivo u finišu jesenje polusezone, apsolutni su favorit u ovom duelu, ali su Subotičani tokom ove sezone već pokazali da imaju rešenje za igru Partizana.Fudbaleri Partizana su nakon izuzetno slabog starta sezone uspeli da unaprede igru i uđu u seriju odličnih rezultata odigravši četrnaest uzastopnih mečeva u šampionatu bez poraza, uz dvanaest pobeda i dva remija. Ukupno gledano u dosadašnjih dvadeset prvenstvenih susreta ostvarili su četrnaest trijumfa u mečevima sa ekipama Javor Matisa (2:0), Čukaričkog (1:0), Rada (4:0), Borca (2:0), Crvene zvezde (1:0), Metalca (1:0), Mladosti (3:1), Voždovca (3:0), Radnika (3:1), Novog Pazara (4:0), OFK Bačka (1:0), Napretka (3:2), Javor Matisa (2:0) i u prethodnom kolu Čukaričkog (3:1). Nerešen rezultat zabeležili su u duelima sa ekipama OFK Bačka (0:0), Radničkog (1:1) i Vojvodine (0:0), dok su poraze pretrpeli na mečevima sa ekipama Napretka (1:2), Vojvodine (1:3) i Spartaka (1:2). Sa 45 osvojenih bodova ekipa Partizana trenutno zauzima drugo mesto na superligaškoj tabeli, uz šest bodova zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom. Subotičani su tokom ove sezone igrali sa dosta oscilacija, ali su ipak uspeli da ostvare veoma dobar plasman. Trenutno zauzimaju 6.mesto na superligaškoj tabeli sa 30 osvojenih bodova, četiri manje od petoplasirane Mladosti. Nakon startne pobede službenim rezultatom nad ekipom Voždovca (3:0) zabeležili su trijumfe i u duelima sa ekipama Radničkog (3:1), OFK Bačka (3:1), Partizana (2:1), Čukaričkog (4:2), Mladosti (1:0), Radničkog (1:0) i Novog Pazara (4:2). Poraze su pretrpeli u susretima sa Radnikom (1:2), Novim Pazarom (2:5), Vojvodinom (0:5), Napretkom (0:1), Radom(0:1) i Voždovcem (0:2), dok su remije zabeležili u duelima sa ekipama Javor Matisa (1:1) Borca (3:3), Crvene zvezde(1:1), Metalca (0:0), Radnika (1:1) i u prethodnom kolu OFK Bačka (0:0).Dva tima su tokom ove sezone već odigrala jedan međusobni susret, a Subotičani su kao domaćini u Novom Sadu slavili rezultatom 2:1(0:0). Strelci za ’’golubove’’ bili su tom prilikom Milan Makarić i Nemanja Milić, dok je jedini pogodak za crno-bele postigao Leonardo da Silva. Ako posmatramo rezultate prethodnih 18 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 2009-2016) ekipa Partizana je bila daleko uspešnija sa 12 pobeda, 4 remija i samo 2 poraza.

Domaćini u ovaj meč ulaze sa mnogo samopouzdanja i velikom željom da pobedom okončaju jesenji deo šampionata. O tome je na vanrednoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crno-belih Marko Nikolić koji je upozorio da subotički tim ove sezone igra odlično na gostujućem terenu:’’Nama je pripala ta uloga da zatvorimo jesenji deo prvenstva. Naš narod ima dobru izreku - konac delo krasi. Apsolutno su sva energija i sve misli usmerene ka tome da sve što smo radili do sada privedemo na pravi način kraju. Na tom putu nas čeka jedan više nego neprijatan protivnik. U prilog tome govori više činjenica, a pre svega da je to ekipa koja je u poslednjih nekoliko godina tradicionalno jako neugodna za Partizan. To je ekipa koja je uvek umela da pomrsi račune Partizanu, nekada i kada je to bilo jako važno. Osim toga, Spartak je ove godine ostvario više pobeda na gostujećem nego na domaćem terenu. To znači da znaju da igraju u gostima. Od igrača očekujem da još jednom pronađu izvore energije u sebi i da ovu utakmicu odigraju kao da je finale, s obzirom da i jeste finale jesenjeg dela prvenstva. Želimo da završimo posao na najbolji način, pobedom, i da tom pobedom ostanemo u igri za ono o čemu možemo da sanjamo na proleće, a to je borba za titulu.’’Šef stručnog štaba Partizana je govorio i o trenutnoj kadrovskoj situaciji istakavši da su svi osim Alena Stevanovića spremni za ovu utakmicu i u konkurenciji za tim.U taboru gostiju pokazuju veliki respekt prema protivniku i ističu da je Partizan apsolutni favorit, ali i naglašavaju činjenicu da su jedan od tri tima koji su ove sezone uspeli da savladaju crno-bele. O tome je u svojoj izjavi za medije govorio i šef stručnog štaba subotičkog tima Andrej Černišov koji je istakao da veruje da njegov tim može ostati neporažen u Humskoj:’’Možemo da se pohvalimo kako smo među tri kluba u državi koji su pobedili crno-bele. Gledajući realno, ipak, tadašnji i sadašnji tim Partizana ne mogu da se porede. Kolega Nikolić je sjajno uigrao prvotimce, čeka nas paklen posao. Domaćin je apsolutni favorit, uz to imaće i dodatni imperativ, zbog poraza u prvom meču. Verujem da možemo da izbegnemo poraz, što bi za nas predstavljalo ogroman podvig.’’