(VIDEO) DA SE ZNA KO JE ŠAMPION: Bajern deklasirao Lajpcig i osvojio jesenju titulu u Nemačkoj

Sledi zimska pauza

Fudbaleri Bajerna osvojili su titulu jesenjeg prvaka, jer su u derbiju 16. kola Bundeslige lako i ubedljivo savladali Lajpcig 3:0 (3:0).

Te dve ekipe su poslednje kolo jesenjeg dela dočekale izjednačene na vrhu tabele, sa po 36 boda, a onda je šampion pokazao ko je ko i na zimsku pauzu otišao sa tri koraka prednosti.

Tim trenera Karla Anćelotija je od starta meča na "Alijanc areni" u Minhenu dala gas do daske, pa je već na poluvremenu imao ubedljivih 3:0, koje je u nastavku rutinski sačuvao.

Golove za Bajern postigli su Tijago Alkantara u 17. minutu, Ćabi Alonso u 25. i Robert Levandovski iz penala u 45.

Posao domaćinu bio je olakšan kada je u 30. minutu isključen Forsberg posle oštrog starta s leđa na Filipa Lama.

Thiago Alcantara Goal HD - Bayern Munich 1-0... by maudiid12

Xabi Alonso Goal HD - Bayern Munich 2-0 RB... by Video-Live

Robert Lewandovski Goal 3-0 Bayern Munich vs... by alexandru-paul29

U ostalim današnjim mečevima Herta je savladala Darmšad 2:0, Frajburg je kao gost savladao Ingolštad 2:1, dok su remije zabeležili Keln i Leverkuzen (1:1), kao i Hofenhajm i Verder (1:1).